Missota Conference - Minnesota High School - division schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

Varsity 2008/2009

STANDINGS
SCOREBOARD
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
SPECIAL TEAMS
STAR LEADERS
TEAM STREAKS
RECORDS
SCHEDULE

LEAGUE HOME
SCOREBOARD
LIVE STREAM
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
SPECIAL TEAMS
LEAGUE SCHEDULE
TRANSACTIONS
ATTENDANCE
VIDEOS
TEXT STATS


use the links to the left to share this


MISSOTA CONFERENCE SCHEDULE

All Times Local
# AWAY HOME DATE TIME SCORE BOXSCORE GS
Farmington 1Woodbury 8Fri, Nov 288:00 pm 1 - 8 final
Minnehaha Academy 1Prior Lake 7Sat, Nov 293:00 pm 1 - 7 final
Farmington 7St. Paul Como 3Sat, Nov 296:00 pm 7 - 3 final
Farmington 3Holy Family 2Tue, Dec 027:00 pm 3 - 2 OTfinal
Irondale 3New Prague 6Tue, Dec 027:00 pm 3 - 6 final
1Red Wing 1Academy of Holy Angels 4Tue, Dec 027:30 pm 1 - 4 final
Hutchinson 4New Ulm 1Tue, Dec 027:30 pm 4 - 1 final
Prior Lake 6Dodge County 2Tue, Dec 027:30 pm 6 - 2 final
Minneapolis West 1Shakopee 10Thu, Dec 047:00 pm 1 - 10 final
Hutchinson 4Waconia 3Thu, Dec 047:00 pm 4 - 3 OTfinal
Bloomington Kennedy 3Prior Lake 4Thu, Dec 047:00 pm 3 - 4 OTfinal
New Prague 3Duluth Denfeld 5Fri, Dec 057:30 pm 3 - 5 final
Red Wing 1Breck 2Fri, Dec 057:30 pm 1 - 2 final
Delano/Rockford 3Hutchinson 4Sat, Dec 062:00 pm 3 - 4 OTfinal
New Prague 1Hermantown 7Sat, Dec 062:15 pm 1 - 7 final
Winona 5Farmington 6Sat, Dec 063:00 pm 5 - 6 final
Tartan 9Shakopee 2Sat, Dec 063:00 pm 9 - 2 final
Sibley 0Prior Lake 5Sat, Dec 063:00 pm 0 - 5 final
Northfield 2Academy of Holy Angels 12Sat, Dec 067:30 pm 2 - 12 final
Northfield 0Red Wing 10Tue, Dec 097:00 pm 0 - 10 final
Prior Lake 2Monticello/Annandale/Maple Lake 3Tue, Dec 097:00 pm 2 - 3 OTfinal
New Prague 4Rochester Lourdes 3Tue, Dec 097:30 pm 4 - 3 OTfinal
Duluth Denfeld 5Shakopee 1Thu, Dec 116:00 pm 5 - 1 final
Rochester Lourdes 3Red Wing 1Thu, Dec 117:00 pm 3 - 1 final
South St.Paul 2Prior Lake 2Thu, Dec 117:00 pm 2 - 2 OTfinal
New Prague 4Mankato West 2Thu, Dec 117:30 pm 4 - 2 final
Farmington 3John Marshall 1Thu, Dec 117:30 pm 3 - 1 final
Holy Family 3Northfield 2Thu, Dec 117:30 pm 3 - 2 final
Academy of Holy Angels 2Culver Academy Prep 5Fri, Dec 127:00 pm 2 - 5 final
Northfield 2Hutchinson 8Sat, Dec 132:00 pm 2 - 8 final
Academy of Holy Angels 3Culver Academy Prep 2Sat, Dec 138:00 pm 3 - 2 final
Armstrong 3Prior Lake 1Tue, Dec 167:00 pm 3 - 1 final
Northfield 2Providence Academy 1Tue, Dec 167:00 pm 2 - 1 final
Orono 3Red Wing 4Tue, Dec 167:00 pm 3 - 4 final
Shakopee 3Mankato West 6Tue, Dec 167:30 pm 3 - 6 final
Mayo 2Red Wing 4Thu, Dec 187:00 pm 2 - 4 final
Academy of Holy Angels 10Prior Lake 1Thu, Dec 187:00 pm 10 - 1 final
Farmington 1Rochester Lourdes 9Thu, Dec 187:30 pm 1 - 9 final
Hutchinson 4Litchfield-Dassel/Cokato 2Fri, Dec 197:00 pm 4 - 2 final
New Prague 4Delano/Rockford 1Fri, Dec 197:30 pm 4 - 1 final
Greenway 5Prior Lake 6Mon, Dec 227:00 pm 5 - 6 final
Totino-Grace 4Red Wing 3Mon, Dec 227:00 pm 4 - 3 final
Northfield 1New Prague 5Tue, Dec 237:00 pm 1 - 5 final
Mayo 9Farmington 4Tue, Dec 237:15 pm 9 - 4 final
Red Wing 5Tartan 3Sat, Dec 273:00 pm 5 - 3 final
Hutchinson 6Ashland WI 1Mon, Dec 2912:00 pm 6 - 1 final
Saint Thomas Academy 2Academy of Holy Angels 5Mon, Dec 293:00 pm 2 - 5 final
New Prague 7Prior Lake 3Mon, Dec 294:00 pm 7 - 3 final
Owatonna 2Farmington 2Mon, Dec 296:00 pm 2 - 2 OTfinal
Northfield 1Alexandria 6Mon, Dec 296:07 pm 1 - 6 final
Hutchinson 5St. Paul Saints 5Tue, Dec 302:30 pm 5 - 5 OTfinal
Stillwater 7Farmington 1Tue, Dec 303:00 pm 7 - 1 Click here for Game Live final
Faribault 0New Prague 2Tue, Dec 304:00 pm 0 - 2 final
Academy of Holy Angels 4White Bear Lake 4Tue, Dec 306:00 pm 4 - 4 OTfinal
Shakopee 0Red Wing 8Tue, Dec 307:00 pm 0 - 8 final
Prior Lake 1Little Falls 7Tue, Dec 307:00 pm 1 - 7 final
Northfield 0Roseau 5Tue, Dec 307:30 pm 0 - 5 final
Northfield 3Lake of the Woods/Indus 2Wed, Dec 3112:30 pm 3 - 2 final
Farmington 6Winona 10Wed, Dec 313:00 pm 6 - 10 Click here for Game Live final
Faribault 5Prior Lake 3Wed, Dec 314:00 pm 5 - 3 final
Hutchinson 7Silver Bay - Cook County 0Wed, Dec 315:30 pm 7 - 0 final
New Prague 0Little Falls 5Wed, Dec 317:00 pm 0 - 5 final
Edina 5Academy of Holy Angels 2Thu, Jan 018:30 pm 5 - 2 Click here for Game Live final
New Prague 8Eau Claire Memorial WI 6Sat, Jan 0312:00 pm 8 - 6 final
Mahtomedi 3Red Wing 0Sat, Jan 033:00 pm 3 - 0 final
Hopkins 8Shakopee 0Sat, Jan 033:00 pm 8 - 0 final
Hutchinson 1Willmar 2Sat, Jan 037:00 pm 1 - 2 final
New Prague 9Shakopee 2Tue, Jan 067:00 pm 9 - 2 final
Farmington 1Red Wing 9Tue, Jan 067:00 pm 1 - 9 final
St. Peter/LeSeuer Hendersen 0Hutchinson 7Tue, Jan 067:00 pm 0 - 7 final
Albert Lea 5Northfield 2Tue, Jan 067:30 pm 5 - 2 final
Academy of Holy Angels 6New Prague 0Thu, Jan 087:00 pm 6 - 0 final
Red Wing 6Prior Lake 3Thu, Jan 087:00 pm 6 - 3 final
Hutchinson 6Farmington 1Thu, Jan 087:15 pm 6 - 1 final
Shakopee 0Northfield 5Thu, Jan 087:30 pm 0 - 5 final
Red Wing 4Fergus Falls 2Sat, Jan 102:00 pm 4 - 2 final
Hutchinson 1Academy of Holy Angels 8Sat, Jan 102:30 pm 1 - 8 final
Armstrong 4Shakopee 1Sat, Jan 103:00 pm 4 - 1 final
Red Wing 3South St.Paul 6Tue, Jan 137:00 pm 3 - 6 final
Prior Lake 0Shakopee 1Tue, Jan 137:00 pm 0 - 1 final
New Prague 3Hutchinson 4Tue, Jan 137:00 pm 3 - 4 OTfinal
Hill-Murray 3Academy of Holy Angels 5Tue, Jan 137:30 pm 3 - 5 final
Farmington 3Northfield 1Tue, Jan 137:30 pm 3 - 1 final
Academy of Holy Angels 2Minnetonka 3Thu, Jan 157:00 pm 2 - 3 final
Farmington 3Prior Lake 6Thu, Jan 157:00 pm 3 - 6 final
Shakopee 2Bloomington Kennedy 5Thu, Jan 157:00 pm 2 - 5 final
MOunt St. Charles Prep 2Academy of Holy Angels 4Fri, Jan 167:30 pm 2 - 4 final
Mankato West 10Northfield 2Sat, Jan 172:00 pm 10 - 2 final
Shakopee 0Wayzata 10Sat, Jan 172:30 pm 0 - 10 final
Red Wing 5Albert Lea 3Sat, Jan 173:00 pm 5 - 3 final
Dodge County 1Farmington 8Mon, Jan 194:30 pm 1 - 8 final
Northfield 3Faribault 7Mon, Jan 197:30 pm 3 - 7 final
Prior Lake 4Hutchinson 1Tue, Jan 207:00 pm 4 - 1 final
Academy of Holy Angels 13Shakopee 1Tue, Jan 207:00 pm 13 - 1 final
New Prague 7Farmington 3Tue, Jan 207:15 pm 7 - 3 final
16Prior Lake 1Orono 6Thu, Jan 227:00 pm 1 - 6 final
Shakopee 1Hutchinson 9Thu, Jan 227:00 pm 1 - 9 final
Red Wing 5New Prague 3Fri, Jan 237:00 pm 5 - 3 final
Farmington 0Academy of Holy Angels 11Fri, Jan 237:30 pm 0 - 11 final
Prior Lake 2Northfield 3Sat, Jan 242:00 pm 2 - 3 final
Academy of Holy Angels 4Elk River 2Mon, Jan 267:00 pm 4 - 2 final
Red Wing 6Hutchinson 1Tue, Jan 276:00 pm 6 - 1 final
Farmington 4Shakopee 3Tue, Jan 277:00 pm 4 - 3 final
New Ulm 8Northfield 1Tue, Jan 277:30 pm 8 - 1 final
Shakopee 3New Prague 9Thu, Jan 297:00 pm 3 - 9 final
Red Wing 7Farmington 6Thu, Jan 297:15 pm 7 - 6 final
Hutchinson 3Northfield 0Fri, Jan 307:30 pm 3 - 0 final
Prior Lake 1Academy of Holy Angels 8Fri, Jan 307:30 pm 1 - 8 final
Shattuck-St. Marys Prep 7Academy of Holy Angels 0Sat, Jan 312:30 pm 7 - 0 final
Rochester Lourdes 9Shakopee 0Sat, Jan 313:00 pm 9 - 0 final
Albert Lea 3New Prague 7Sat, Jan 317:00 pm 3 - 7 final
Prior Lake 3Red Wing 4Tue, Feb 037:00 pm 3 - 4 final
Farmington 3Hutchinson 6Tue, Feb 037:00 pm 3 - 6 final
Northfield 0Shakopee 1Tue, Feb 037:00 pm 0 - 1 final
New Prague 2Academy of Holy Angels 5Tue, Feb 037:30 pm 2 - 5 final
Shakopee 3Prior Lake 2Thu, Feb 057:00 pm 3 - 2 final
Northfield 2Farmington 7Thu, Feb 057:15 pm 2 - 7 final
Academy of Holy Angels 3Red Wing 1Fri, Feb 067:00 pm 3 - 1 final
Hutchinson 2New Prague 9Fri, Feb 067:00 pm 2 - 9 final
Shakopee 1Academy of Holy Angels 5Sat, Feb 072:30 pm 1 - 5 final
Marshall 2Hutchinson 9Sat, Feb 077:00 pm 2 - 9 final
Northfield 2Rochester Lourdes 5Mon, Feb 097:30 pm 2 - 5 final
Academy of Holy Angels 7Hutchinson 2Tue, Feb 107:00 pm 7 - 2 final
Red Wing 9Shakopee 1Tue, Feb 107:00 pm 9 - 1 final
Prior Lake 3Farmington 6Tue, Feb 107:15 pm 3 - 6 final
New Prague 7Northfield 2Tue, Feb 107:30 pm 7 - 2 final
Hutchinson 8Prior Lake 2Thu, Feb 127:00 pm 8 - 2 final
Red Wing 4Northfield 0Thu, Feb 127:30 pm 4 - 0 final
Farmington 4New Prague 8Fri, Feb 137:00 pm 4 - 8 final
Hermantown 1Red Wing 4Sat, Feb 142:00 pm 1 - 4 final
Shakopee 0Delano/Rockford 6Sat, Feb 143:00 pm 0 - 6 final
Mankato East 0New Prague 13Sat, Feb 147:00 pm 0 - 13 final
Benilde-St. Margarets 1Academy of Holy Angels 3Sat, Feb 147:30 pm 1 - 3 final
Hutchinson 7Shakopee 0Tue, Feb 177:00 pm 7 - 0 final
New Prague 2Red Wing 3Tue, Feb 177:00 pm 2 - 3 final
Northfield 2Prior Lake 3Tue, Feb 177:00 pm 2 - 3 final
Academy of Holy Angels 8Farmington 1Tue, Feb 177:15 pm 8 - 1 final
Hutchinson 0Red Wing 2Thu, Feb 196:00 pm 0 - 2 final
Prior Lake 2New Prague 3Thu, Feb 197:00 pm 2 - 3 final
Shakopee 3Farmington 10Thu, Feb 197:15 pm 3 - 10 final
Academy of Holy Angels 8Northfield 1Thu, Feb 197:30 pm 8 - 1 final
Chaska 9Shakopee 1Sat, Feb 213:00 pm 9 - 1 final
Northfield 0Red Wing 9Fri, Feb 277:00 pm 0 - 9 final