Triangle Adult Hockey League - league schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Triangle Adult Hockey League
919-644-0339
use the links to the left to share this


TAHL (Winter 2014)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Sun, Jan 05
B Division Whalers 7 AGS 11 6:07 pm final
B Division Scouts 3 Hosers 4 7:30 pm final
B Division Admirals 5 Devils 7 9:12 pm final
B Division Shockers 5 OCSC Clowns 4 10:45 pm final
Tue, Jan 07
C Division Dragons 5 Puckaneers 0 7:58 pm final
C Division WORThogs 0 Torpedoes 8 9:11 pm final
C Division River Rats 4 Chiefs 1 11:09 pm final
Thu, Jan 09
D Division Tropical Depression 4 Tripods 2 8:00 pm final
D Division Paws 2 Pylons 0 9:30 pm final
D Division Rusty Blades 5 Nailers 4 11:00 pm final
Sun, Jan 12
B Division Admirals 5 Shockers 4 6:15 pm final
B Division Devils 5 OCSC Clowns 1 7:28 pm final
B Division Whalers 3 Scouts 2 8:56 pm final SO
B Division AGS 5 Hosers 4 10:24 pm final SO
Tue, Jan 14
C Division Chiefs 6 WORThogs 5 8:03 pm final SO
C Division Puckaneers 0 River Rats 4 9:36 pm final
C Division Torpedoes 4 Dragons 5 11:00 pm final
Thu, Jan 16
D Division Rusty Blades 1 Pylons 6 8:00 pm final
D Division Tropical Depression 2 Nailers 1 9:30 pm final
D Division Paws 3 Tripods 1 11:00 pm final
Sun, Jan 19
B Division AGS 0 Scouts 1 6:22 pm final
B Division Whalers 4 Hosers 7 7:43 pm final
B Division Devils 2 Shockers 1 9:20 pm final SO
B Division Admirals 8 OCSC Clowns 2 10:51 pm final
Thu, Jan 23
D Division Paws 2 Nailers 1 8:00 pm final
D Division Rusty Blades 1 Tripods 3 9:30 pm final
D Division Tropical Depression 3 Pylons 0 11:00 pm final
Sun, Jan 26
B Division Hosers 8 OCSC Clowns 3 6:10 pm final
B Division AGS 6 Admirals 4 7:25 pm final
B Division Scouts 4 Shockers 0 8:58 pm final
B Division Whalers 4 Devils 2 10:24 pm final
Thu, Jan 30
D Division Pylons 4 Nailers 0 8:00 pm final
D Division Tropical Depression 9 Rusty Blades 1 9:30 pm final
D Division Paws 4 Tripods 3 10:45 pm final
Tue, Feb 04
C Division Chiefs 1 Torpedoes 7 8:05 pm final
C Division WORThogs 3 Dragons 9 9:29 pm final
C Division River Rats 5 Puckaneers 6 11:20 pm final SO
Thu, Feb 06
D Division Rusty Blades 1 Paws 4 8:00 pm final
D Division Tripods 3 Pylons 5 9:30 pm final
D Division Tropical Depression 5 Nailers 0 10:40 pm final
Sun, Feb 09
B Division Scouts 3 Hosers 2 6:10 pm final SO
B Division Whalers 6 AGS 3 7:34 pm final
B Division Shockers 8 OCSC Clowns 1 9:04 pm final
B Division Admirals 3 Devils 2 10:29 pm final SO
Tue, Feb 11
C Division Torpedoes 3 Puckaneers 2 8:05 pm final
C Division Dragons 2 River Rats 5 9:31 pm final
C Division Chiefs 4 WORThogs 3 10:59 pm final
Sun, Feb 16
B Division Devils 3 OCSC Clowns 2 6:22 pm final SO
B Division Admirals 2 Shockers 6 7:48 pm final
B Division AGS 9 Hosers 8 9:17 pm final SO
B Division Whalers 6 Scouts 3 10:49 pm final
Tue, Feb 18
C Division Puckaneers 1 Dragons 3 8:04 pm final
C Division WORThogs 0 Torpedoes 6 9:32 pm final
C Division River Rats 7 Chiefs 3 11:01 pm final
Thu, Feb 20
D Division Tripods 0 Tropical Depression 1 8:00 pm final
D Division Pylons 2 Paws 1 9:30 pm final
D Division Nailers 3 Rusty Blades 4 11:00 pm final
Sun, Feb 23
B Division Whalers 4 Hosers 5 6:13 pm final SO
B Division AGS 5 Scouts 4 7:35 pm final
B Division Admirals 10 OCSC Clowns 4 9:04 pm final
B Division Devils 7 Shockers 2 10:25 pm final
Tue, Feb 25
C Division Chiefs 3 WORThogs 6 7:33 pm final
C Division River Rats 6 Puckaneers 0 9:04 pm final
C Division Dragons 3 Torpedoes 6 10:32 pm final
Thu, Feb 27
D Division Pylons 2 Rusty Blades 3 7:30 pm final SO
D Division Nailers 2 Tropical Depression 3 9:00 pm final SO
D Division Tripods 1 Paws 6 10:30 pm final
Sun, Mar 02
B Division Admirals 3 Whalers 6 5:36 pm final
B Division OCSC Clowns 6 Scouts 5 6:59 pm final
B Division Devils 7 AGS 6 8:26 pm final SO
B Division Shockers 6 Hosers 4 9:46 pm final
Tue, Mar 04
C Division Torpedoes 4 River Rats 2 7:37 pm final
C Division Dragons 5 Chiefs 1 8:58 pm final
C Division WORThogs 3 Puckaneers 4 10:32 pm final
Wed, Mar 05
C Division WORThogs 2 River Rats 8 9:25 pm final
Thu, Mar 06
D Division Nailers 0 Paws 2 7:30 pm final
D Division Rusty Blades 1 Tripods 4 9:00 pm final
D Division Pylons 0 Tropical Depression 1 10:30 pm final
Sun, Mar 09
B Division AGS 3 Whalers 9 5:34 pm final
B Division Hosers 3 Scouts 7 6:55 pm final
B Division Devils 7 Admirals 1 8:22 pm final
B Division OCSC Clowns 5 Shockers 8 9:39 pm final
Tue, Mar 11
C Division Puckaneers 2 Torpedoes 4 7:34 pm final
C Division Dragons 7 WORThogs 2 8:59 pm final
C Division River Rats 8 Chiefs 2 10:32 pm final
Wed, Mar 12
C Division Torpedoes 5 Dragons 2 8:15 pm final
C Division Puckaneers 4 Chiefs 1 9:16 pm final
Thu, Mar 13
D Division Tropical Depression 1 Paws 3 7:36 pm final
D Division Tripods 3 Pylons 1 9:00 pm final
D Division Nailers 2 Rusty Blades 5 10:30 pm final
Sun, Mar 16
B Division Shockers 3 Admirals 4 5:35 pm final SO
B Division OCSC Clowns 1 Devils 8 6:58 pm final
B Division Scouts 1 Whalers 7 8:24 pm final
B Division Hosers 0 AGS 0 9:47 pm final
Mon, Mar 17
D Division Tropical Depression 5 Paws 0 9:30 pm final
Tue, Mar 18
C Division River Rats 1 Dragons 4 7:30 pm final
C Division Puckaneers 7 Chiefs 3 9:00 pm final
C Division Torpedoes 6 WORThogs 4 10:30 pm final
Wed, Mar 19
D Division Tripods 4 Nailers 2 8:00 pm final
D Division Rusty Blades 4 Pylons 6 9:30 pm final
Thu, Mar 20
D Division Nailers 2 Tripods 1 7:38 pm final
D Division Tropical Depression 5 Rusty Blades 0 9:21 pm final
D Division Paws 2 Pylons 3 10:27 pm final SO
Sun, Mar 23
B Division Shockers 7 Devils 5 5:33 pm final
B Division Hosers 4 Whalers 7 6:51 pm final
B Division OCSC Clowns 2 Admirals 5 8:14 pm final
B Division Scouts 2 AGS 4 9:41 pm final
Tue, Mar 25
C Division River Rats 2 WORThogs 4 7:41 pm final
C Division Torpedoes 6 Chiefs 2 9:06 pm final
C Division Puckaneers 1 Dragons 5 10:34 pm final
Thu, Mar 27
D Division Pylons 5 Nailers 1 7:30 pm final
D Division Paws 0 Rusty Blades 0 9:00 pm forfeit
D Division Tripods 2 Tropical Depression 1 10:30 pm final
Sun, Mar 30
B Division Scouts 5 Devils 1 5:30 pm final
B Division AGS 6 Shockers 4 6:44 pm final
B Division Hosers 2 Admirals 4 8:15 pm final
B Division Whalers 15 OCSC Clowns 3 9:42 pm final
Tue, Apr 01
C Division River Rats 2 Torpedoes 9 7:27 pm final
C Division Chiefs 1 Dragons 11 9:08 pm final
C Division Puckaneers 2 WORThogs 6 10:39 pm final
Thu, Apr 03
D Division Tropical Depression 2 Paws 3 7:30 pm final SO
D Division Pylons 2 Nailers 0 9:00 pm final
D Division Tripods 5 Rusty Blades 3 10:30 pm final
Sun, Apr 06
B Division AGS 17 OCSC Clowns 2 5:37 pm final
B Division Hosers 2 Devils 6 6:46 pm final
B Division Whalers 8 Shockers 6 8:14 pm final
B Division Scouts 2 Admirals 3 9:42 pm final SO
Tue, Apr 08
C Division Torpedoes 5 Dragons 2 7:34 pm final
C Division River Rats 7 Chiefs 4 9:03 pm final
C Division Puckaneers WORThogs 10:30 pm data pending
Thu, Apr 10
D Division Paws 6 Tripods 2 7:30 pm final
D Division Tropical Depression 2 Pylons 3 9:00 pm final OT
D Division Rusty Blades 3 Nailers 0 10:30 pm final
Sun, Apr 13
B Division Whalers 4 Hosers 5 5:36 pm final
B Division Devils 3 OCSC Clowns 2 6:50 pm final
B Division AGS 2 Scouts 5 8:16 pm final
B Division Admirals 1 Shockers 4 9:43 pm final
Tue, Apr 15
C Division Torpedoes 2 Puckaneers 0 7:30 pm final
C Division Dragons 3 River Rats 1 9:00 pm final
C Division WORThogs 3 Chiefs 5 10:30 pm final
Thu, Apr 17
D Division Paws 6 Pylons 0 7:35 pm final
D Division Tripods 3 Nailers 2 9:03 pm final
D Division Tropical Depression 3 Rusty Blades 5 10:37 pm final
Tue, Apr 22
C Division Torpedoes 3 Dragons 4 7:34 pm final
C Division Puckaneers 2 Chiefs 8 9:05 pm final
C Division WORThogs 3 River Rats 6 10:30 pm final
Sun, Apr 27
B Division Devils 6 Shockers 5 5:21 pm final
B Division Scouts 4 Hosers 1 6:47 pm final
B Division Admirals 6 OCSC Clowns 5 8:12 pm final
B Division Whalers 1 AGS 0 9:56 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -