FRA - Division 2 - playoff bracket | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

Playoffs 2019/2020
SCOREBOARD
BRACKETS
STANDINGS
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
SPECIAL TEAMS
TEAM STREAKS
SHOOTOUT/SHOTS
SCHEDULE
TRANSACTIONS
ATTENDANCE
TEXT STATS

Switch to French Switch to English 
use the links to the left to share this


Note: To view details of each series, click an area within the bracket series box.

8emes de finale
Quarts de finale
Demi-finales
Finale
Demi-finales
Quarts de finale
8emes de finale
A1
 
B8
vs
EPI wins series 2-0

A1 EPI vs B8 VAU

EPI wins series 2-0

VAU(3) vs EPI(5)
15.02.2020 19:00
Vaujany
EPI(5) vs VAU(2)
22.02.2020 18:05
Poissompré
A4
 
B5
vs
ROA wins series 2-1

A4 ROU vs B5 ROA

ROA wins series 2-1

ROA(3) vs ROU(2)
15.02.2020 20:00
Patinoire de Roanne
ROU(3) vs ROA(1)
22.02.2020 20:00
Ile Lacroix
ROU(4) vs ROA(5)
23.02.2020 15:00
Ile Lacroix
 
Best of 3 series
No data available.
A1
 
B4
vs
EPI wins series 2-0

A1 EPI vs B4 CMP

EPI wins series 2-0

CMP(1) vs EPI(3)
29.02.2020 20:30
Patinoire Olympique de Méribel
EPI(5) vs CMP(4)
07.03.2020 18:05
Poissompré
A1
 
B2
vs
Best of 3 series
No data available.
A6
 
B7
vs
ANN wins series 2-0

A6 EVR vs B7 ANN

ANN wins series 2-0

ANN(3) vs EVR(1)
29.02.2020 20:30
Jean Régis
EVR(3) vs ANN(5)
07.03.2020 18:00
L''Agora
A2
 
B7
vs
ANN wins series 2-1

A2 MEU vs B7 ANN

ANN wins series 2-1

ANN(5) vs MEU(2)
15.02.2020 20:30
Alp Arena
MEU(10) vs ANN(2)
22.02.2020 18:15
Patinoire de Meudon
MEU(1) vs ANN(4)
23.02.2020 19:15
Patinoire de Meudon
A3
 
B6
vs
TBH wins series 2-1

A3 FRV vs B6 TBH

TBH wins series 2-1

TBH(4) vs FRV(3)
15.02.2020 19:30
Jacques Raynaud
FRV(6) vs TBH(1)
22.02.2020 18:50
Sonja Henie
FRV(2) vs TBH(3)
23.02.2020 18:30
Sonja Henie
B2
 
B6
vs
VIL wins series 2-0

B2 VIL vs B6 TBH

VIL wins series 2-0

TBH(2) vs VIL(3)
29.02.2020 19:30
Jacques Raynaud
VIL(4) vs TBH(2)
07.03.2020 20:30
André Ravix
B1
 
B5
vs
ROA wins series 2-0

B1 MOR vs B5 ROA

ROA wins series 2-0

ROA(4) vs MOR(3)
29.02.2020 20:00
Patinoire de Roanne
MOR(3) vs ROA(4)
07.03.2020 20:30
Skoda Arena
B1
 
A8
vs
MOR wins series 2-0

B1 MOR vs A8 VAL

MOR wins series 2-0

VAL(0) vs MOR(5)
15.02.2020 18:40
Valigloo
MOR(12) vs VAL(2)
22.02.2020 20:30
Skoda Arena
B2
 
A7
vs
VIL wins series 2-0

B2 VIL vs A7 WAS

VIL wins series 2-0

WAS(2) vs VIL(3)
15.02.2020 18:40
Serge Charles
VIL(4) vs WAS(3)
22.02.2020 20:30
André Ravix
B4
 
A5
vs
CMP wins series 2-1

B4 CMP vs A5 AMN

CMP wins series 2-1

AMN(3) vs CMP(7)
15.02.2020 18:00
Patinoire d''Amnéville
CMP(1) vs AMN(2)
22.02.2020 20:30
Patinoire Olympique de Méribel
CMP(3) vs AMN(0)
23.02.2020 20:30
Courchevel
B3
 
A6
vs
EVR wins series 2-1

B3 VHG vs A6 EVR

EVR wins series 2-1

EVR(7) vs VHG(4)
15.02.2020 18:15
Viry Chatillon
VHG(2) vs EVR(1)
22.02.2020 20:30
Le Polygone
VHG(2) vs EVR(8)
23.02.2020 18:45
Le Polygone
B5
 
B7
vs
Best of 3 series
No data available.