Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Capital Recreation Hockey League
(613) 862-4305
use the links to the left to share this


CRHL (Summer Playoffs 2007)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Tue, Jul 31
Labatts Carver Communications 1 Ice Dogs 0 10:30 pm final
Wed, Aug 01
Labatts Red Devils 2 Saints 6 7:00 pm final
Thu, Aug 02
Moosehead The Throwbacks 9 Autobots 2 10:00 pm final
Tue, Aug 07
Labatts Carver Communications 8 Canadian Tire Orleans 1 8:30 pm final
Labatts Red Devils 7 Ice Dogs 3 9:30 pm final
Keiths Top Guns 6 Controlled Chaos 1 10:30 pm final
Wed, Aug 08
Canadian Casselman Colts 4 Shanks 3 7:00 pm final
Canadian The Broken Rubbers 6 Gamblers 0 8:00 pm final
Moosehead Magnificent 7 7 Sexy Seagulls 1 8:30 pm final
Canadian Red Army 0 The Jets 3 9:00 pm final
Moosehead Swiss Chalet Spitfires 5 Ballistik Blues 2 9:30 pm final
Export Wild colts 6 Banditos 0 10:00 pm final
Labatts Canadian Tire Orleans 5 Saints 6 10:30 pm final
Thu, Aug 09
Moosehead Ice-o-Topes 7 Momentous Marauders 0 9:30 pm final
Keiths Play it Again Sports 5 Chicos Bowl 3 9:30 pm final
Export Wilds 3 MicroWorks Danglers 4 10:00 pm final
Keiths Ice-O-Holics 0 Bloodsport 5 10:30 pm forfeit
Canadian Century Roofing 5 The Pirates 2 10:30 pm final
Export Ice Hawks 5 Ottawa Selects 2 11:00 pm final
Moosehead Thundercats 4 The Bruisers 5 11:00 pm final
Moosehead Utliity Buckets 7 Pylons 1 11:00 pm final
Sun, Aug 12
Keiths Chophouse Choppers 4 Arsenal 3 5:15 pm final
Coors Ottawa Bootleggers 10 Rupert Rockets 2 6:00 pm final
Sleemans Valley Boys 8 Allins.ca 0 6:15 pm final
Export CMC Coyotes 9 GGFG Guards 1 6:30 pm final
Coors Juice Monkeys 4 Avengers 5 7:00 pm final
Keiths Nitro 3 The Lads 2 7:15 pm final OT
Export Predators 3 Silly Puckers 2 7:30 pm final OT
Moosehead The Throwbacks 3 Sexy Seagulls 0 8:00 pm final
Canadian Casselman Colts 6 Gamblers 3 8:00 pm final
Keiths W.C. Hitmen 1 Box Fillers 4 8:15 pm final
Moosehead Magnificent 7 9 Autobots 0 9:00 pm final
Canadian The Broken Rubbers 3 Red Army 2 9:00 pm final OT
Export Garys Old Town Tavern 2 The Amazing Jets 3 9:00 pm final
Keiths Hammers 0 Master Debaters 5 9:15 pm forfeit
Sleemans Barrhaven Bruins 6 Young Guns 4 9:30 pm final
Coors The Door Doctors 1 Ram Rod 2 9:30 pm final
Keiths Box Crazy 4 CM Design Ice Hogs 3 10:00 pm final
Canadian Barn Muckers 7 Spartans HC 2 10:00 pm final
Coors Knights 3 Shooters 2 10:00 pm final
Export Aylmer Aces 7 Banditos 3 10:00 pm final
Export Capes Crusaders 5 Capital City Shottas 1 10:15 pm final
Coors Richmond Royals 2 Team Habibs 6 10:30 pm final
Sleemans Black Hawks 10 Blades of Steel 1 10:30 pm final
Canadian Rock Welding 5 Kinaxis 1 2 11:00 pm final
Mon, Aug 13
Coors Limestone City Lifers 4 Gongshow 5 7:30 pm final
Export Wild colts 4 Aylmer Aces 6 7:30 pm final
Canadian Westend Warriors 0 Kinaxis 1 7 8:00 pm final
Moosehead Ice-o-Topes 6 The Bruisers 1 8:30 pm final
Export Wilds 7 Ottawa Selects 6 8:30 pm final
Canadian Century Roofing 4 Spartans HC 5 9:00 pm final OT
Canadian The Jets 4 Gamblers 3 9:30 pm final
Export Ice Hawks 4 MicroWorks Danglers 5 9:30 pm final
Moosehead Thundercats 7 Momentous Marauders 2 9:30 pm final
Coors Tigol Bitties 6 Beavers 3 10:00 pm final
Coors Red Army CCCP 4 Shooters 2 10:30 pm final
Moosehead Ballistik Blues 3 Sexy Seagulls 0 10:30 pm final
Canadian Red Army 4 Shanks 2 10:30 pm final
Canadian Barn Muckers 5 The Pirates 0 11:00 pm final
Tue, Aug 14
Labatts The Caps 3 North Stars 4 7:00 pm final
Labatts Local Heroes 3 Black Jays 2 8:00 pm final
Labatts Red Devils 5 Canadian Tire Orleans 1 8:30 pm final
Moosehead Pylons 4 The Bruisers 6 9:00 pm final
Labatts Carver Communications 3 Saints 4 9:30 pm final OT
Labatts Beaver Hunters 3 Les Boys 4 10:00 pm final OT
Keiths Mr. Ts A-Team 7 Chicos Bowl 2 10:30 pm final
Labatts Mighty Pylons 0 Die Hard 3 11:00 pm final
Wed, Aug 15
Canadian The Broken Rubbers 7 Shanks 2 7:00 pm final
Canadian Casselman Colts 15 The Jets 4 8:00 pm final
Keiths Top Guns 4 Bloodsport 5 8:30 pm final OT
Moosehead The Throwbacks 5 Ballistik Blues 1 9:00 pm final
Keiths Ice-O-Holics 4 Controlled Chaos 7 9:30 pm final
Moosehead Magnificent 7 2 Swiss Chalet Spitfires 3 10:00 pm final OT
Labatts Saints 2 Ice Dogs 4 10:30 pm final
Thu, Aug 16
Keiths Box Crazy 5 Arsenal 3 7:00 pm final
Keiths Chophouse Choppers 4 CM Design Ice Hogs 5 8:00 pm final OT
Keiths W.C. Hitmen 2 The Lads 4 9:00 pm final
Moosehead Ice-o-Topes 2 Pylons 1 9:15 pm final
Sleemans Valley Boys 5 Young Guns 4 9:30 pm final
Keiths Hammers 4 Box Fillers 2 10:00 pm final
Moosehead Thundercats 4 Utliity Buckets 2 10:15 pm final
Export Capes Crusaders 4 The Amazing Jets 1 10:30 pm final
Keiths Nitro 3 Master Debaters 5 11:00 pm final
Sun, Aug 19
Moosehead Swiss Chalet Spitfires 9 Autobots 0 5:00 pm final
Export Wilds 6 Ice Hawks 2 6:00 pm final
Sleemans Barrhaven Bruins 13 Allins.ca 4 7:00 pm final
Export Wild colts 6 Banditos 2 8:00 pm final
Keiths Play it Again Sports 3 Mr. Ts A-Team 0 8:00 pm final
Export Ottawa Selects 4 MicroWorks Danglers 6 8:00 pm final
Coors Ottawa Bootleggers 1 Avengers 4 9:00 pm final
Labatts Canadian Tire Orleans 2 Ice Dogs 3 9:00 pm final
Keiths Bloodsport 3 Controlled Chaos 4 9:00 pm final
Canadian Rock Welding 5 Westend Warriors 0 9:00 pm forfeit
Canadian Century Roofing 4 Barn Muckers 3 9:30 pm final
Moosehead Utliity Buckets 8 Momentous Marauders 0 9:30 pm final
Canadian Spartans HC 5 The Pirates 3 10:00 pm final
Labatts Carver Communications 3 Red Devils 4 10:00 pm final
Keiths Top Guns 6 Ice-O-Holics 5 10:00 pm final
Coors Juice Monkeys 6 Rupert Rockets 3 10:00 pm final
Sleemans Blades of Steel 7 Young Guns 8 10:30 pm final OT
Keiths Nitro 3 W.C. Hitmen 4 10:30 pm final OT
Mon, Aug 20
Canadian Kinaxis 1 5 Westend Warriors 0 6:15 pm forfeit
Labatts The Caps 10 Black Jays 2 7:15 pm final
Keiths Box Crazy 4 Hammers 1 7:30 pm final
Labatts Local Heroes 1 Die Hard 2 8:15 pm final
Keiths Chophouse Choppers 2 Box Fillers 1 8:30 pm final OT
Sleemans Barrhaven Bruins 2 Black Hawks 7 9:00 pm final
Labatts Mighty Pylons 4 Les Boys 3 9:15 pm final OT
Coors Ottawa Bootleggers 2 Juice Monkeys 1 9:30 pm final
Keiths CM Design Ice Hogs 4 The Lads 3 9:30 pm final OT
Sleemans Valley Boys 12 Blades of Steel 5 10:00 pm final
Labatts Beaver Hunters 3 North Stars 1 10:15 pm final
Keiths Arsenal 4 Master Debaters 3 10:30 pm final OT
Coors Knights 1 Red Army CCCP 4 10:30 pm final
Export Garys Old Town Tavern 2 Silly Puckers 5 11:00 pm final
Tue, Aug 21
Sleemans Black Hawks 16 Allins.ca 2 7:00 pm final
Export CMC Coyotes 4 Capital City Shottas 2 8:00 pm final
Labatts Saints 9 Red Devils 4 8:30 pm final
Coors Tigol Bitties 6 Gongshow 2 9:00 pm final
Coors Limestone City Lifers 3 Team Habibs 2 9:15 pm final OT
Coors Knights 5 Shooters 6 9:30 pm final OT
Canadian Kinaxis 1 6 Century Roofing 3 10:00 pm final
Coors The Door Doctors 3 Beavers 7 10:15 pm final
Canadian The Broken Rubbers 7 The Jets 2 10:30 pm final
Export Predators 3 GGFG Guards 2 11:00 pm final
Wed, Aug 22
Keiths Mr. Ts A-Team 3 Chicos Bowl 4 7:30 pm final
Coors Avengers Rupert Rockets 8:00 pm data pending
Labatts Mighty Pylons 7 Black Jays 1 8:15 pm final
Sleemans Black Hawks 4 Barrhaven Bruins 5 8:30 pm final
Labatts Local Heroes 4 North Stars 3 9:15 pm final
Coors Richmond Royals 2 Ram Rod 1 9:30 pm final OT
Labatts Beaver Hunters 2 Die Hard 3 10:15 pm final OT
Export Aylmer Aces 5 Wilds 2 10:30 pm final
Labatts The Caps 5 Les Boys 3 11:00 pm final
Thu, Aug 23
Export Capes Crusaders 5 GGFG Guards 3 9:00 pm final
Moosehead The Bruisers 1 Thundercats 4 9:30 pm final
Moosehead Swiss Chalet Spitfires 1 Magnificent 7 2 9:30 pm final
Keiths Play it Again Sports 3 Controlled Chaos 0 10:00 pm final
Export Garys Old Town Tavern 2 Capital City Shottas 3 10:00 pm final OT
Export Predators 5 The Amazing Jets 3 10:30 pm final
Canadian Rock Welding 1 Barn Muckers 7 10:30 pm final
Export CMC Coyotes 4 Silly Puckers 1 11:00 pm final
Keiths Chicos Bowl 2 Top Guns 3 11:00 pm final
Sun, Aug 26
Labatts Die Hard 3 Mighty Pylons 0 5:15 pm final
Export Capes Crusaders 5 Silly Puckers 0 5:30 pm forfeit
Labatts The Caps 6 Local Heroes 4 6:15 pm final
Export CMC Coyotes 5 Predators 1 6:30 pm final
Keiths Play it Again Sports 4 Top Guns 1 7:00 pm final
Moosehead Ice-o-Topes 3 Thundercats 5 7:15 pm final
Export Wild colts 2 MicroWorks Danglers 3 7:30 pm final OT
Moosehead The Throwbacks 6 Magnificent 7 2 8:00 pm final
Keiths Box Crazy 7 Arsenal 5 8:00 pm final
Coors Tigol Bitties 4 Ram Rod 5 8:15 pm final
Coors Shooters 5 Avengers 2 8:30 pm final
Sleemans Valley Boys 6 Barrhaven Bruins 3 9:00 pm final
Keiths Chophouse Choppers 3 CM Design Ice Hogs 1 9:00 pm final
Coors Limestone City Lifers 3 Beavers 2 9:15 pm final
Coors Red Army CCCP 3 Ottawa Bootleggers 4 9:30 pm final
Coors The Door Doctors 2 Team Habibs 1 10:00 pm final
Coors Richmond Royals 3 Gongshow 1 10:15 pm final
Canadian Barn Muckers 3 Kinaxis 1 6 10:30 pm final
Mon, Aug 27
Coors Ram Rod 0 Richmond Royals 5 9:00 pm forfeit
Coors Tigol Bitties 2 Limestone City Lifers 6 10:00 pm final
Canadian Casselman Colts 5 The Broken Rubbers 4 10:00 pm final
Export Capes Crusaders 3 CMC Coyotes 5 11:00 pm final
Export Aylmer Aces 3 MicroWorks Danglers 2 11:00 pm final
Tue, Aug 28
Coors Limestone City Lifers 2 Richmond Royals 1 8:00 pm final OT
Keiths Box Crazy 3 Chophouse Choppers 2 9:00 pm final
Labatts Die Hard 2 The Caps 3 10:00 pm final OT
Wed, Aug 29
Coors Shooters 3 Ottawa Bootleggers 2 7:30 pm final
Keiths Play it Again Sports 1 Box Crazy 0 8:00 pm final
Export CMC Coyotes 4 Aylmer Aces 5 8:30 pm final OT
Moosehead Thundercats 4 The Throwbacks 5 9:00 pm final
Canadian Kinaxis 1 3 Casselman Colts 4 9:30 pm final
Thu, Aug 30
Labatts Saints 3 The Caps 2 9:15 pm final
Coors Limestone City Lifers 7 Shooters 0 10:15 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -