Capital Recreation Hockey League - league schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Capital Recreation Hockey League
(613) 862-4305
use the links to the left to share this


CRHL (Summer Playoffs 2016)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Sun, Jul 24
531 Div 5 Blades of Glory 6 The Pirates 3 6:45 pm final
529 Div 5 Sunnyvale Mustard Tigers 2 Stepford Whalers 1 7:30 pm final
532 Div 5 PHLint Tropics 2 pTeraMachtyls 3 7:45 pm final
536 Div 9 Steve Irwin Stingrays 3 The ReHabs 0 8:00 pm forfeit
530 Div 2 Festerin Hasbeens 1 BREWins 6 8:30 pm final
533 Div 5 Westend Warriors 6 Red Rockets 4 8:45 pm final
537 Div 3 The Bandits 2 Glass N Out 3 9:00 pm final
534 Div 9 Blood Sweat and Beers 3 DieHard 2 9:45 pm final
538 Div 3 OttawaWaterfront.ca 2 Girth Kings 1 10:00 pm final
535 Div 9 Knights Templar 1 The Petes 3 10:45 pm final
539 Div 3 Jolts 0 Jr. Hawks 3 11:00 pm forfeit
Mon, Jul 25
543 Div 4 The Mustard Tigers 3 The Spaphones 5 7:00 pm final
546 Div 6 Thunder 3 Bardown Bandits 6 7:30 pm final
544 Div 4 The Blades 2 Pass Em Play 0 8:00 pm final
Div 1 Dick Pearsons 9 Dickens Cider Minutemen 3 8:00 pm final
540 Div 3 Valley Cocks 5 Ottawa Shockers 9 8:15 pm final
547 Div 6 Kemptville Bootleggers 0 Tight Mitts 4 8:30 pm final
545 Div 6 Defectors 6 Scrat 2 9:00 pm final
549 Div 2 Ottawa Puppy Litter 7 #Twoopers 4 9:00 pm final
541 Div 4 Canadian Classics 6 The 102 Magundas 5 9:15 pm final SO
548 Div 7 McDangles 5 Cougar Bait 4 9:30 pm final
550 Div 2 The Dirty Anglers 6 The Andrew Lawds 5 10:00 pm final SO
542 Div 4 Team Showers 5 The Slammers 4 10:15 pm final
Div 1 Bulldogs 6 Dirty Mik and The Boys 3 10:30 pm final
551 Div 7 HatTrick Swayzes 3 Gladiators 5 11:00 pm final
Tue, Jul 26
Div 1 Capital Strength 9 Bar Deezy 3 6:00 pm final
Div 1 North Bay Battalion 0 Book Hockey 3 7:00 pm forfeit
561 Div 5 Sunnyvale Mustard Tigers 7 Red Rockets 0 8:00 pm final
552 Div 2 Cougar Patrol 3 Polanco Furniture 8 8:15 pm final
562 Div 5 The Pirates 1 pTeraMachtyls 0 8:30 pm final SO
Div 1 Prestige Worldwide 6 Laurysen Kitchens 5 8:45 pm final
558 Div 8 North Stars 1 Alcohooligans 3 9:00 pm final
553 Div 7 Ice Cocks 4 Dirty Birds 1 9:15 pm final
563 Div 9 Blood Sweat and Beers 3 The ReHabs 0 9:30 pm final
556 Div 8 Whalers 1 Gordon Bombays All Stars 6 9:45 pm final
559 Div 5 Blades of Glory 2 Westend Warriors 3 10:00 pm final SO
554 Div 7 Buck Hockey 3 The Four King Iceholes 7 10:15 pm final
564 Div 9 Knights Templar 3 Ottawa Ref Riders 1 10:30 pm final
557 Div 8 Capital City Demons 3 Bleu Nuit 7 10:45 pm final
560 Div 5 PHLint Tropics 7 Stepford Whalers 4 11:00 pm final
Wed, Jul 27
568 Div 3 OttawaWaterfront.ca 4 KGB 0 7:45 pm final
565 Div 9 Steve Irwin Stingrays 2 DieHard 4 8:15 pm final
569 Div 3 Valley Cocks 4 Glass N Out 3 8:45 pm final
566 Div 3 The Bandits 8 Jr. Hawks 2 9:15 pm final
570 Div 4 Canadian Classics 2 The Blades 5 9:45 pm final
567 Div 3 Jolts 10 Ottawa Shockers 7 10:15 pm final
571 Div 4 Team Showers 8 Pass Em Play 1 10:45 pm final
Thu, Jul 28
Div 1 Capital Strength 7 Dirty Mik and The Boys 2 7:00 pm final
578 Div 6 Bardown Bandits 1 Scrat 4 7:45 pm final
Div 1 Bar Deezy 4 Book Hockey 14 8:00 pm final
Div 1 Prestige Worldwide 8 Dickens Cider Minutemen 6 8:45 pm final
579 Div 8 Capital City Demons 2 North Stars 3 9:00 pm final
572 Div 4 The Mustard Tigers 5 The Slammers 6 9:15 pm final
574 Div 6 Defectors 5 Tight Mitts 4 9:30 pm final SO
576 Div 2 Cougar Patrol 3 The Dirty Anglers 0 9:30 pm final
Div 1 Bulldogs 9 North Bay Battalion 4 9:45 pm final
580 Div 2 Festerin Hasbeens 2 #Twoopers 10 10:00 pm final
573 Div 4 The 102 Magundas 0 The Spaphones 1 10:15 pm final SO
575 Div 6 Thunder 0 Kemptville Bootleggers 3 10:30 pm forfeit
577 Div 2 Polanco Furniture 5 BREWins 6 10:30 pm final
Div 1 Dick Pearsons 3 Laurysen Kitchens 0 10:45 pm forfeit
581 Div 2 Ottawa Puppy Litter 2 The Andrew Lawds 1 11:00 pm final
Tue, Aug 02
585 Div 7 HatTrick Swayzes 6 Cougar Bait 4 7:45 pm final
589 Div 3 OttawaWaterfront.ca 5 Jr. Hawks 0 8:00 pm final
582 Div 8 Bleu Nuit 2 Gordon Bombays All Stars 5 8:15 pm final
586 Div 7 Dirty Birds 3 The Four King Iceholes 2 8:45 pm final
590 Div 5 Blades of Glory 9 Stepford Whalers 0 9:00 pm final
583 Div 7 Buck Hockey 4 Gladiators 2 9:15 pm final
587 Div 3 Valley Cocks 4 Girth Kings 1 9:45 pm final
591 Div 5 The Pirates 2 Westend Warriors 3 10:00 pm final
584 Div 7 Ice Cocks 2 McDangles 3 10:15 pm final SO
588 Div 8 Whalers 3 Alcohooligans 1 10:45 pm final
592 Div 5 pTeraMachtyls 4 Red Rockets 1 11:00 pm final
Wed, Aug 03
596 Div 9 Steve Irwin Stingrays 2 The Petes 1 7:00 pm final
597 Div 3 Jolts 6 Glass N Out 3 8:00 pm final
593 Div 5 Sunnyvale Mustard Tigers 1 PHLint Tropics 3 8:15 pm final
598 Div 6 Defectors 1 Bardown Bandits 3 9:00 pm final
594 Div 9 Blood Sweat and Beers 2 Ottawa Ref Riders 1 9:15 pm final
599 Div 6 Thunder 4 Tight Mitts 2 10:00 pm final
595 Div 9 Knights Templar 3 The ReHabs 1 10:15 pm final
600 Div 3 The Bandits 6 KGB 4 11:00 pm final
Thu, Aug 04
603 Div 4 The 102 Magundas 3 The Blades 2 7:00 pm final
604 Div 4 Team Showers 3 The Mustard Tigers 0 8:00 pm forfeit
605 Div 5 Sunnyvale Mustard Tigers 2 pTeraMachtyls 4 9:00 pm final
601 Div 4 Canadian Classics 4 The Slammers 7 9:30 pm final
606 Div 5 PHLint Tropics 1 Westend Warriors 3 10:00 pm final
602 Div 4 The Spaphones 5 Pass Em Play 2 10:30 pm final
607 Div 6 Kemptville Bootleggers 3 Scrat 1 11:00 pm final
Sun, Aug 07
612 Div 2 Cougar Patrol 2 #Twoopers 1 4:45 pm final
610 Div 2 Polanco Furniture 4 The Dirty Anglers 5 5:00 pm final
613 Div 2 Ottawa Puppy Litter 5 Festerin Hasbeens 3 5:45 pm final
611 Div 5 The Pirates 5 Stepford Whalers 3 6:00 pm final
619 Div 8 Capital City Demons 2 Alcohooligans 1 6:00 pm final
Div 1 Capital Strength 11 Book Hockey 4 6:30 pm final
614 Div 7 Ice Cocks 8 Gladiators 1 6:45 pm final
620 Div 8 North Stars 1 Gordon Bombays All Stars 2 7:00 pm final
608 Div 8 Whalers 2 Bleu Nuit 5 7:30 pm final
615 Div 7 The Four King Iceholes 1 Cougar Bait 3 7:45 pm final
621 Div 5 Blades of Glory 3 Red Rockets 0 8:00 pm forfeit
Div 1 Dick Pearsons 3 Bar Deezy 0 8:30 pm forfeit
616 Div 7 Dirty Birds 5 McDangles 1 8:45 pm final
622 Div 3 Jolts 8 Valley Cocks 7 9:00 pm final SO
Div 1 Bulldogs 5 Laurysen Kitchens 3 9:00 pm final
609 Div 2 BREWins 6 The Andrew Lawds 2 9:30 pm final
617 Div 7 HatTrick Swayzes 3 Buck Hockey 5 9:45 pm final
626 Div 9 Blood Sweat and Beers 2 The Petes 1 10:00 pm final
Div 1 Dirty Mik and The Boys 5 Dickens Cider Minutemen 10 10:00 pm final
618 Div 9 DieHard 6 Ottawa Ref Riders 3 10:45 pm final
624 Div 4 The Mustard Tigers 0 The Blades 3 11:00 pm forfeit
Mon, Aug 08
641 Div 7 Buck Hockey 4 McDangles 2 6:15 pm final
639 Div 9 Ottawa Ref Riders 4 The Petes 2 7:00 pm final
642 Div 7 HatTrick Swayzes 1 The Four King Iceholes 5 7:15 pm final
628 Div 3 The Bandits 6 Girth Kings 2 8:00 pm final
640 Div 3 KGB 3 Glass N Out 4 8:00 pm final
625 Div 6 Defectors 8 Kemptville Bootleggers 3 8:15 pm final
629 Div 2 Polanco Furniture 6 #Twoopers 4 9:00 pm final
623 Div 3 OttawaWaterfront.ca 4 Ottawa Shockers 5 9:15 pm final SO
638 Div 2 Cougar Patrol 6 The Andrew Lawds 2 10:00 pm final
627 Div 9 Knights Templar 3 Steve Irwin Stingrays 4 10:15 pm final SO
631 Div 6 Bardown Bandits 0 Tight Mitts 2 11:00 pm final
Tue, Aug 09
644 Div 8 Whalers 4 North Stars 6 8:15 pm final
634 Div 4 Team Showers 3 The Spaphones 4 9:00 pm final SO
632 Div 3 KGB 7 Jr. Hawks 3 9:15 pm final
Div 1 Prestige Worldwide 10 North Bay Battalion 5 10:00 pm final
633 Div 4 Canadian Classics 11 Pass Em Play 2 10:15 pm final
635 Div 6 Thunder 5 Scrat 7 11:00 pm final
Wed, Aug 10
Div 1 Dick Pearsons 15 North Bay Battalion 5 9:00 pm final
Div 4 The 102 Magundas 6 The Slammers 1 9:15 pm final
Div 1 Capital Strength 7 Dickens Cider Minutemen 8 10:00 pm final SO
Div 3 Ottawa Shockers 3 Girth Kings 5 10:15 pm final
Div 1 Bulldogs 3 Bar Deezy 0 11:00 pm forfeit
Thu, Aug 11
Div 1 Dirty Mik and The Boys 0 Laurysen Kitchens 3 8:45 pm forfeit
646 Div 8 Bleu Nuit 3 Alcohooligans 5 9:00 pm final
Div 5 Westend Warriors 1 Sunnyvale Mustard Tigers 0 9:00 pm final
636 Div 2 Festerin Hasbeens 5 The Dirty Anglers 4 9:30 pm final
Div 1 Prestige Worldwide 6 Book Hockey 3 9:45 pm final
648 Div 9 DieHard 2 The ReHabs 3 10:00 pm final SO
Div 6 Defectors 11 Scrat 5 10:00 pm final
637 Div 2 Ottawa Puppy Litter 9 BREWins 8 10:30 pm final SO
645 Div 8 Capital City Demons 3 Gordon Bombays All Stars 5 10:45 pm final
Div 5 Blades of Glory 4 pTeraMachtyls 1 11:00 pm final
Sun, Aug 14
Div 7 Ice Cocks 2 Cougar Bait 4 4:45 pm final
Div 6 Tight Mitts 2 Bardown Bandits 1 5:45 pm final SO
Div 2 Ottawa Puppy Litter 5 Polanco Furniture 1 6:00 pm final
Div 9 Blood Sweat and Beers 1 Knights Templar 4 6:45 pm final
Div 3 OttawaWaterfront.ca 2 Valley Cocks 3 7:00 pm final SO
Div 7 Dirty Birds 6 Gladiators 5 7:30 pm final
Div 9 Steve Irwin Stingrays 3 DieHard 1 7:45 pm final
Div 3 The Bandits 6 Jolts 7 8:00 pm final
Div 1 Dick Pearsons 6 Capital Strength 5 8:45 pm final
Div 4 The Spaphones 6 The 102 Magundas 4 9:00 pm final
Div 1 Bulldogs 3 Prestige Worldwide 4 9:45 pm final
Div 4 Team Showers 4 The Blades 2 10:00 pm final
Div 2 BREWins 3 Cougar Patrol 5 10:45 pm final
Div 8 Bleu Nuit 0 Alcohooligans 5 11:00 pm final
Mon, Aug 15
Div 8 Gordon Bombays All Stars 1 North Stars 2 6:00 pm final
Div 7 Dirty Birds 5 The Four King Iceholes 1 7:00 pm final
Div 7 Buck Hockey 2 Ice Cocks 6 8:00 pm final
Div 5 Westend Warriors 2 Blades of Glory 1 9:00 pm final
Div 6 Defectors 1 Tight Mitts 2 10:00 pm final
Div 2 Ottawa Puppy Litter 4 Cougar Patrol 1 11:00 pm final
Tue, Aug 16
Div 1 Dick Pearsons 5 Prestige Worldwide 9 8:00 pm final
Div 7 Dirty Birds 0 Ice Cocks 3 9:00 pm final
Div 3 Jolts 3 Valley Cocks 5 10:00 pm final
Div 4 The Spaphones 1 Team Showers 2 11:00 pm final
Wed, Aug 17
Div 1 Dick Pearsons 2 Prestige Worldwide 2 9:00 pm final
Div 8 North Stars 3 Alcohooligans 0 10:00 pm final
Div 5 Westend Warriors 2 Blades of Glory 3 10:30 pm final
Div 9 Steve Irwin Stingrays 0 Knights Templar 5 11:00 pm final
Thu, Aug 18
Div 2 Ottawa Puppy Litter 3 Cougar Patrol 2 7:00 pm final
Div 3 Jolts 12 Valley Cocks 2 8:00 pm final
Div 7 Dirty Birds 2 Ice Cocks 3 8:45 pm final
Div 4 The Spaphones 5 Team Showers 3 9:00 pm final
Div 8 North Stars 3 Alcohooligans 1 9:45 pm final
Div 9 Steve Irwin Stingrays 4 Knights Templar 2 10:00 pm final
Div 6 Defectors 6 Tight Mitts 4 11:00 pm final SO

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -