Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Capital Recreation Hockey League
(613) 862-4305
use the links to the left to share this


CRHL (Summer Playoffs 2006)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Mon, Jul 31
2 Valley Boys 8 Beavers 4 10:00 pm final
2 Richmond Royals 2 Shooters 7 11:00 pm final
Tue, Aug 01
3 Heads Up 6 Jimmys Garage 1 10:00 pm final
3 Pontiac Icemen 7 Brew Crew 1 11:00 pm final
2 Blades of Steel 4 Knights 2 11:00 pm final
Thu, Aug 03
4 Phantoms 6 Shockers 0 8:30 pm final
2 Juice Monkeys 5 Flawless 0 9:30 pm forfeit
3 Limestone City Lifers 4 Century Roofing 3 10:00 pm final
6 Canadian Tire Snipers 5 Mother Puckers 0 10:30 pm forfeit
5 Garys Old Town Tavern 3 Steamers 3 11:00 pm final OT
Mon, Aug 07
5 Garys Old Town Tavern 4 Box Fillers 3 7:30 pm final
3 Rupert Rockets 10 KPMG 0 7:30 pm final
3 Controlled Chaos 6 Orleans Falcons 1 8:30 pm final
5 Armd & Hammered 0 Vipers 2 8:30 pm final
2 Blades of Steel 5 Flawless 0 9:00 pm forfeit
5 Arsenal 5 Oxoid 5 9:30 pm final OT
7 Barcode Records 3 Red Devils 2 9:30 pm final
2 Juice Monkeys 4 Knights 2 10:00 pm final
7 Ballistik Barracudas 3 Saints 2 10:30 pm final
6 Canadian Tire Snipers 7 The Caps 1 10:30 pm forfeit
Tue, Aug 08
6 House 2 Magnificent 7 0 8:00 pm final
2 Richmond Royals 6 Beavers 7 8:00 pm final
6 New Edinburgh Pub Rangers 6 Canadian Tire Orleans 3 9:00 pm final
2 Valley Boys 9 Shooters 2 9:00 pm final
4 Leprecons 4 Les Georges 0 9:30 pm final
6 The Narc Squad 4 Moose Knuckle Posse 2 10:00 pm final
5 Nitro 2 Box Fillers 1 10:00 pm final
4 Ice Hawks 3 Fuel Industries Flames 0 10:30 pm final
7 Lugans 3 Ballistik Barracudas 1 11:00 pm final
6 CM Design Ice Hogs 3 Capes Crusaders 2 11:00 pm final
Wed, Aug 09
3 Heads Up 2 Century Roofing 2 8:00 pm final OT
5 La Cage aux Sports 10 Les Sauterelles 2 8:30 pm final
3 Pontiac Icemen 3 Jimmys Garage 6 9:00 pm final
5 Mr. Ts A-Team 8 Wild colts 1 9:30 pm final
3 Limestone City Lifers 4 Brew Crew 1 10:00 pm final
4 Ice Hawks 1 Ice-o-holics 3 10:30 pm final
4 Pirates 3 Silly Puckers 1 11:00 pm final
Thu, Aug 10
5 Red Army 2 Mr. Ts A-Team 5 7:30 pm final
5 La Cage aux Sports 5 Wild colts 4 8:30 pm final
4 Dishounarbly Discharged 7 Beef Barons 2 9:00 pm final
6 New Edinburgh Pub Rangers 4 Magnificent 7 5 9:00 pm final OT
6 Canadian Tire Carling Avenue 3 Capes Crusaders 0 9:15 pm final
7 Ice-o-topes 3 Ballistik Buzzarts 9 9:30 pm final
3 Rupert Rockets 2 Orleans Falcons 0 9:30 pm final
6 The Narc Squad 4 Canadian Tire Orleans 1 10:00 pm final
4 Rookies 4 Kinaxis 3 10:00 pm final
6 CM Design Ice Hogs 5 Mother Puckers 0 10:15 pm forfeit
7 Thundercats 8 Badgers 3 10:30 pm final
3 Controlled Chaos 4 KPMG 3 10:30 pm final
4 Pirates 0 Master Debaters 3 11:00 pm final
Sun, Aug 13
2 Valley Boys 10 Shooters 2 6:30 pm final
3 Heads Up 2 Pontiac Icemen 5 7:30 pm final
7 Die Hard 3 Ice-o-topes 1 9:00 pm final
4 Phantoms 10 Fuel Industries Flames 0 9:30 pm final
4 Rookies 5 Beef Barons 2 9:30 pm final
4 Dishounarbly Discharged 3 Master Debaters 2 10:00 pm final
4 Leprecons 5 Shockers 1 10:30 pm final
4 Silly Puckers 0 Kinaxis 6 10:30 pm final
Mon, Aug 14
5 Armd & Hammered 2 Steamers 1 7:30 pm final
4 Ice-o-holics 4 Les Georges 6 7:30 pm final
7 Thundercats 5 Ballistik Buzzarts 2 8:15 pm final
5 Red Army 3 Les Sauterelles 2 8:30 pm final
5 Nitro 5 Oxoid 0 8:30 pm forfeit
7 Die Hard 5 Badgers 0 9:15 pm forfeit
5 Arsenal 3 Vipers 4 9:30 pm final OT
3 Rupert Rockets 4 Controlled Chaos 3 9:30 pm final
3 Limestone City Lifers 4 Pontiac Icemen 2 10:15 pm final
2 Juice Monkeys 3 Blades of Steel 1 10:30 pm final
6 Canadian Tire Carling Avenue 7 The Caps 1 10:30 pm final
Tue, Aug 15
6 House 3 Moose Knuckle Posse 1 8:00 pm final
7 Lugans 7 Red Devils 1 9:00 pm final
4 Dishounarbly Discharged 2 Kinaxis 3 9:30 pm final OT
7 Barcode Records 14 Saints 2 10:00 pm final
4 Rookies 6 Pirates 1 10:30 pm final
5 Mr. Ts A-Team 5 Red Army 2 11:00 pm final
Wed, Aug 16
6 The Narc Squad 3 New Edinburgh Pub Rangers 2 8:30 pm final
7 Lugans 1 Ballistik Barracudas 4 9:30 pm final
5 Vipers 3 Garys Old Town Tavern 2 9:30 pm final
4 Leprecons 3 Ice Hawks 2 10:30 pm final
5 Nitro 5 Armd & Hammered 2 10:30 pm final
Thu, Aug 17
6 CM Design Ice Hogs 1 Canadian Tire Snipers 10 9:30 pm final
7 Die Hard 7 Ballistik Buzzarts 1 10:30 pm final
Sun, Aug 20
4 Rookies 4 Kinaxis 1 6:00 pm final
7 Barcode Records 5 Ballistik Barracudas 4 6:30 pm final
5 Nitro 4 Vipers 7 7:00 pm final
4 Phantoms 1 Ice-o-holics 2 7:30 pm final
6 Canadian Tire Carling Avenue 6 Canadian Tire Snipers 4 8:00 pm final
5 La Cage aux Sports 7 Mr. Ts A-Team 4 8:30 pm final
7 Thundercats 2 Die Hard 3 9:00 pm final
3 Limestone City Lifers 5 Rupert Rockets 0 9:30 pm final
2 Valley Boys 5 Juice Monkeys 3 10:30 pm final
Tue, Aug 22
4 Leprecons 5 Ice-o-holics 2 9:00 pm final
6 House 3 The Narc Squad 2 10:00 pm final
Thu, Aug 24
7 Barcode Records 5 Die Hard 2 7:30 pm final
6 Canadian Tire Carling Avenue 2 House 3 8:30 pm final
4 Rookies 4 Leprecons 5 9:30 pm final OT
5 La Cage aux Sports 7 Vipers 1 10:30 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -