Minnesota High School Varsity 2008/2009
Game by Game Results

| Main Menu |

1 - 11/28/2008 13:00, 13:00 | AP | Tartan 8 @ St. Paul Como 3
- 11/28/2008 15:30, 15:30 | AP | Duluth Denfeld 2 @ Cretin-Derham Hall 5
- 11/28/2008 17:00, 17:00 | AP | Delano/Rockford 2 @ Richfield 2 OT
- 11/28/2008 17:00, 17:00 | AP | Maple Grove 2 @ Wayzata 2 OT
- 11/28/2008 17:00, 17:00 | AP | University School of Milwaukee WI 5 @ Blake School 3
- 11/28/2008 17:00, 17:00 | AP | Fairmont 1 @ Cooper 10
- 11/28/2008 17:30, 17:30 | AP | Redwood Valley 1 @ Sibley 2
- 11/28/2008 17:30, 17:30 | AP | Cambridge/Isanti 2 @ Irondale 2 OT
- 11/28/2008 19:30, 19:30 | AP | Waconia 2 @ St. Paul Academy 6
- 11/28/2008 19:30, 20:00 | AP | Edina 11 @ Buffalo 4
- 11/28/2008 19:30, 19:30 Hibbing @ Hastings
- 11/28/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Francis 8 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 5
- 11/28/2008 19:30, 19:30 | AP | Ft. Francis Ontario 5 @ Spring Lake Park 6 OT
- 11/28/2008 20:00, 20:00 | AP | Farmington 1 @ Woodbury 8
- 11/28/2008 20:00, 20:00 | AP | Ely 5 @ North Branch 7
1 - 11/29/2008 12:00, 12:00 | AP | Duluth Central 3 @ Winona 4
- 11/29/2008 13:00, 13:00 | AP | Delano/Rockford 3 @ Blake School 1
1 - 11/29/2008 14:00, 14:00 | AP | Ely 0 @ Minneapolis East 5
- 11/29/2008 14:30, 14:30 | AP | John Marshall 1 @ Bloomington Kennedy 3
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Richfield 6 @ University School of Milwaukee WI 7
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Minnehaha Academy 1 @ Prior Lake 7
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Hibbing 2 @ Mound-Westonka 5
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Austin 2 @ Marshall 10
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Marshall School Duluth 1 @ Breck 5
- 11/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Park Rapids 6 @ Silver Bay - Cook County 2
- 11/29/2008 15:30, 15:30 | AP | Lakeville North 3 @ Cretin-Derham Hall 6
2 - 11/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Fairmont 0 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 9
- 11/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Buffalo 1 @ Maple Grove 4
- 11/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Faribault 7 @ Waseca 2
- 11/29/2008 17:30, 17:30 | AP | Ft. Francis Ontario 3 @ Cambridge/Isanti 2
- 11/29/2008 17:30, 17:30 | AP | Redwood Valley 2 @ Waconia 4
2 - 11/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Tartan 2 @ Woodbury 8
- 11/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Farmington 7 @ St. Paul Como 3
1 - 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 2 @ Bloomington Jefferson 4
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Irondale 5 @ Spring Lake Park 2
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Minnetonka 5 @ Chaska 2
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 0 @ Elk River 1
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Roseville 1 @ Mayo 4
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Sibley 2 @ St. Paul Academy 3
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Edina 4 @ Wayzata 1
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 3 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 2
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Francis 5 @ Cooper 3
- 11/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Rosemount 3 @ Eagan 7
- 11/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Century 1 @ White Bear Lake 7
- 12/01/2008 19:30, 19:30 | AP | Redwood Valley 3 @ Windom Area 1
- 12/02/2008 18:00, 18:00 | AP | Ashland WI 1 @ Duluth Denfeld 7
1 - 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 2 @ Orono 8
1 - 12/02/2008 19:00, 19:15 | AP | Hill-Murray 6 @ Burnsville 0
- 12/02/2008 19:00, 19:12 | AP | Saint Cloud Tech 2 @ Benilde-St. Margarets 6
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Farmington 3 @ Holy Family 2 OT
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 6 @ Apollo 2
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 2 @ Fairmont 5
- 12/02/2008 19:00, 17:12 | AP | Bagley/Foston 0 @ Northern Lakes Lightning 10
- 12/02/2008 19:00, 19:00 Lake of the Woods/Indus @ Kittson Central
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Wadena-Deer Creek 0 @ Litchfield-Dassel/Cokato 3
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis West 4 @ Bloomington Kennedy 9
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | North 3 @ Hopkins 4 OT
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Providence Academy 3 @ Waconia 2
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Willmar 7 @ Morris/Benson 1
- 12/02/2008 19:00, 19:00 | AP | Irondale 3 @ New Prague 6
- 12/02/2008 19:15, 19:15 | AP | Eastview 1 @ Apple Valley 3
1 - 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Red Wing 1 @ Academy of Holy Angels 4
2 - 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Grand Rapids 4 @ Cloquet Esko Carlton 4 OT
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Jefferson 8 @ Rosemount 1
- 12/02/2008 19:30, 19:05 | AP | Moorhead 2 @ Fargo South ND 2 OT
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Marshall 5 @ Worthington 2
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Prairie Centre 0 @ River Lakes Stars 6
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Tartan 3 @ Century 6
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Thief River Falls/Goodridge 1 @ Roseau 3
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Prior Lake 6 @ Dodge County 2
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Chaska 7 @ Lakeville South 4
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Hutchinson 4 @ New Ulm 1
- 12/02/2008 19:30, 19:14 | AP | Anoka 4 @ North Metro 1
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Eagan 2 @ Eden Prairie 8
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Waseca 3 @ Albert Lea 10
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | International Falls 1 @ Hibbing 7
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Armstrong 0 @ Maple Grove 3
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Proctor 5 @ Two Harbors 2
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Totino-Grace 6 @ Simley 0
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Mahtomedi 3 @ Breck 1
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Greenway 2 @ Hermantown 6
- 12/02/2008 19:30, 19:05 | AP | La Crescent 3 @ Winona 5
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Johnson 2 @ South St.Paul 5
- 12/02/2008 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 3 @ East Grand Forks 2 OT
- 12/02/2008 19:30, 19:30 Webster WI @ Moose Lake
- 12/02/2008 20:00, 20:00 | AP | Duluth Central 0 @ Duluth East 11
- 12/02/2008 20:00, 20:00 | AP | Minneapolis East 3 @ St. Paul Saints 9
- 12/04/2008 17:00, 18:19 | AP | Detroit Lakes 4 @ Northern Lakes Lightning 5
- 12/04/2008 18:30, 17:23 | AP | Cooper 2 @ Somerset WI 5
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Bloomington Kennedy 3 @ Prior Lake 4 OT
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis West 1 @ Shakopee 10
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Hopkins 8 @ Rogers 5
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Sartell-St.Stephen 0 @ Saint Cloud Cathedral 4
- 12/04/2008 19:00, 17:15 | AP | North Branch 2 @ St. Michael-Albertville 9
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Elk River 3 @ Saint Cloud Tech 1
- 12/04/2008 19:00, 19:00 | AP | Hutchinson 4 @ Waconia 3 OT
- 12/04/2008 19:00, 19:21 | AP | Burnsville 1 @ Edina 8
- 12/04/2008 19:00, 19:00 Providence Academy @ Meadow Creek Christian
- 12/04/2008 19:15, 19:15 | AP | Princeton/Milaca 3 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 6
2 - 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Fergus Falls 1 @ River Lakes Stars 3
2 - 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Mora/Hinckley 2 @ Prairie Centre 3
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 5 @ Rosemount 2
- 12/04/2008 19:30, 16:43 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 2 @ New Ulm 5
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Rochester Lourdes 8 @ Owatonna 3
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Mayo 8 @ Mankato East 1
- 12/04/2008 19:30, 19:07 | AP | Wayzata 5 @ Champlin Park 1
- 12/04/2008 19:30, 19:37 | AP | Osseo 5 @ North Metro 3
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Faribault 7 @ Austin 0
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Roseville 4 @ Centennial 8
- 12/04/2008 19:30, 19:14 | AP | Forest Lake 4 @ Anoka 1
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | South St.Paul 3 @ Park 5
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Marshall 6 @ Windom Area 4
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Irondale 7 @ Minneapolis East 2
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Francis 3 @ Pine City 2
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 5 @ Blake School 3
- 12/04/2008 19:30, 19:00 | AP | Grand Forks Red River ND 4 @ East Grand Forks 6
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 3 @ Eastview 4 OT
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 4 @ Century 3
- 12/04/2008 19:30, 19:30 | AP | John Marshall 3 @ Simley 2
1 - 12/05/2008 19:00, 18:58 | AP | Crookston 1 @ Brainerd/Pillager/Pierz 3
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Thief River Falls/Goodridge 3 @ Totino-Grace 0
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Bemidji 6 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 2
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 1 @ Park Rapids 8
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 4 @ Fairmont 3
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | International Falls 3 @ Ft. Francis Ontario 4 OT
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Wadena-Deer Creek 5 @ Eveleth-Gilbert 2
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Worthington 6 @ Sleepy Eye 4
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Cloquet Esko Carlton 2 @ Buffalo 4
- 12/05/2008 19:00, 19:00 | AP | Hibbing 0 @ Minnetonka 4
- 12/05/2008 19:15, 19:15 | AP | White Bear Lake 3 @ Fargo South ND 4
2 - 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Orono 7 @ Lake of the Woods/Indus 3
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Little Falls 1 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 0
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Roseau 1 @ Blaine 4
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Mound-Westonka 2 @ Warroad 4
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Sauk Rapids-Rice 1 @ Hermantown 5
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Red Wing 1 @ Breck 2
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 1 @ St. Paul Johnson 3
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | New Prague 3 @ Duluth Denfeld 5
- 12/05/2008 19:30, 19:02 | AP | Grand Rapids 3 @ Stillwater 4
- 12/05/2008 19:30, 19:30 | AP | Albert Lea 5 @ Mankato West 3
- 12/05/2008 20:00, 20:00 | AP | Silver Bay - Cook County 2 @ St. Paul Saints 6
2 - 12/06/2008 14:00, 13:00 | AP | Northern Lakes Lightning 6 @ Red Lake Falls 0
- 12/06/2008 14:00, 14:00 | AP | Ely 3 @ Bagley/Foston 2
- 12/06/2008 14:00, 14:00 | AP | Delano/Rockford 3 @ Hutchinson 4 OT
- 12/06/2008 14:00, 14:00 | AP | Silver Bay - Cook County 2 @ Minneapolis East 4
- 12/06/2008 14:00, 14:00 | AP | St. Paul Academy 0 @ St. Francis 6
- 12/06/2008 14:00, 14:00 | AP | Thief River Falls/Goodridge 6 @ Minnehaha Academy 1
- 12/06/2008 14:15, 14:15 | AP | New Prague 1 @ Hermantown 7
- 12/06/2008 14:15, 14:15 | AP | Hastings 1 @ Eastview 4
- 12/06/2008 14:15, 14:15 | AP | Orono 0 @ Warroad 4
- 12/06/2008 14:15, 14:15 | AP | Pine City 0 @ Eveleth-Gilbert 2
- 12/06/2008 14:30, 14:30 | AP | Duluth East 2 @ Wayzata 0
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Sibley 0 @ Prior Lake 5
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Tartan 9 @ Shakopee 2
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Redwood Valley 7 @ Worthington 4
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Mahtomedi 5 @ Spring Lake Park 4 OT
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Winona 5 @ Farmington 6
- 12/06/2008 15:00, 15:00 | AP | Mound-Westonka 1 @ Lake of the Woods/Indus 4
- 12/06/2008 15:15, 15:15 | AP | Wadena-Deer Creek 3 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 13
- 12/06/2008 15:30, 15:30 | AP | Saint Thomas Academy 1 @ Marshall School Duluth 2
- 12/06/2008 15:30, 15:30 | AP | Roseau 2 @ Totino-Grace 2 OT
- 12/06/2008 15:30, 15:30 | AP | Grand Rapids 4 @ Forest Lake 3
- 12/06/2008 16:00, 16:00 | AP | East Grand Forks 5 @ Park Rapids 3
- 12/06/2008 16:00, 16:00 | AP | Little Falls 14 @ Greenway 0
- 12/06/2008 16:30, 16:30 | AP | Hibbing 4 @ Armstrong 1
- 12/06/2008 18:00, 18:00 | AP | White Bear Lake 3 @ Moorhead 6
- 12/06/2008 19:00, 19:00 | AP | North Metro 0 @ Hopkins 7
- 12/06/2008 19:00, 18:46 | AP | Richfield 2 @ St.Louis Park 1
- 12/06/2008 19:00, 19:28 | AP | Hill-Murray 3 @ Edina 1
- 12/06/2008 19:00, 19:00 | AP | Alexandria 3 @ Saint Cloud Cathedral 4 OT
- 12/06/2008 19:00, 19:00 | AP | Cloquet Esko Carlton 1 @ South St.Paul 4
- 12/06/2008 19:00, 17:00 | AP | Prairie Centre 2 @ Providence Academy 3
- 12/06/2008 19:00, 18:28 | AP | St. Michael-Albertville 3 @ Buffalo 4
- 12/06/2008 19:15, 19:15 | AP | Rosemount 1 @ Apple Valley 7
2 - 12/06/2008 19:30, 19:35 | AP | Lakeville North 1 @ Burnsville 7
2 - 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Anoka 1 @ Blaine 6
3 - 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Chaska 0 @ Bloomington Jefferson 6
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Cambridge/Isanti 9 @ Two Harbors 1
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 2 @ Eagan 1 OT
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Fergus Falls 9 @ Detroit Lakes 2
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Northfield 2 @ Academy of Holy Angels 12
- 12/06/2008 19:30, 20:30 | AP | St. Paul Como 0 @ North 8
- 12/06/2008 19:30, 19:48 | AP | Chisago Lakes Area 5 @ Simley 6 OT
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Grand Forks Red River ND 3 @ International Falls 0
- 12/06/2008 19:30, 16:17 | AP | Andover 4 @ Osseo 3
- 12/06/2008 19:30, 19:53 | AP | Benilde-St. Margarets 2 @ Stillwater 6
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Minnetonka 2 @ Park 1
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 10 @ Minneapolis West 2
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Rogers 1 @ Maple Grove 7
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Coon Rapids 1 @ John Marshall 2
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Blake School 0 @ Woodbury 4
- 12/06/2008 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 5 @ Mayo 2
- 12/06/2008 20:30, 20:45 | AP | Meadow Creek Christian 8 @ North Branch 6
- 12/09/2008 14:00, 19:50 | AP | Blaine 3 @ Elk River 1
- 12/09/2008 17:00, 17:00 | AP | Blake School 2 @ Totino-Grace 4
- 12/09/2008 18:30, 18:30 | AP | Waconia 0 @ Redwood Valley 3
2 - 12/09/2008 19:00, 19:30 | AP | Alexandria 2 @ Brainerd/Pillager/Pierz 0
3 - 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Lakeville South 5 @ Burnsville 2
3 - 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 7 @ Bagley/Foston 0
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Cooper 2 @ Armstrong 6
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Northfield 0 @ Red Wing 10
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Apollo 2 @ Saint Cloud Tech 4
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 4 @ Little Falls 5 OT
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 5 @ Morris/Benson 8
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Moose Lake 7 @ North Branch 5
- 12/09/2008 19:00, 19:15 | AP | Prior Lake 2 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 3 OT
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | La Crescent 4 @ Onalaska WI 3 OT
- 12/09/2008 19:00, 18:17 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 0 @ Northern Lakes Lightning 12
- 12/09/2008 19:00, 19:00 Crookston @ Kittson Central
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Woodbury 2 @ Edina 5
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 4 @ Providence Academy 0
- 12/09/2008 19:00, 19:22 | AP | Cretin-Derham Hall 2 @ Benilde-St. Margarets 4
- 12/09/2008 19:00, 19:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 2 @ Sartell-St.Stephen 6
- 12/09/2008 19:15, 19:15 | AP | Eden Prairie 6 @ Eastview 1
3 - 12/09/2008 19:30, 19:11 | AP | Willmar 2 @ River Lakes Stars 0
- 12/09/2008 19:30, 16:45 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 4 @ Grand Rapids 0
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Saints 8 @ Minneapolis West 2
- 12/09/2008 19:30, 18:00 | AP | Duluth Central 6 @ Silver Bay - Cook County 1
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | International Falls 11 @ Eveleth-Gilbert 1
- 12/09/2008 19:30, 19:31 | AP | Andover 6 @ North Metro 1
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Breck 2 @ Saint Thomas Academy 7
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Minnehaha Academy 4 @ New Ulm 3
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Park Rapids 5 @ Greenway 2
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Francis 5 @ Mora/Hinckley 2
- 12/09/2008 19:30, 18:57 | AP | Faribault 2 @ Owatonna 3
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis East 0 @ St. Paul Johnson 7
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | New Prague 4 @ Rochester Lourdes 3 OT
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Eagan 8 @ Chaska 5
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Warroad 3 @ Lake of the Woods/Indus 0
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | John Marshall 3 @ Mayo 6
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Rogers 8 @ Coon Rapids 3
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Hastings 4 @ Rosemount 3
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 5 @ Proctor 4 OT
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 7 @ Waseca 0
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Ft. Francis Ontario 12 @ Ely 0
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 5 @ Lakeville North 0
- 12/09/2008 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 7 @ Irondale 2
- 12/09/2008 19:50, 19:50 | AP | White Bear Lake 5 @ Forest Lake 1
- 12/09/2008 20:00, 20:00 | AP | South St.Paul 3 @ St. Paul Como 2
- 12/10/2008 19:30, 19:30 | AP | Shattuck-St. Marys Midget AAA 6 @ St. Paul Academy 6 OT
- 12/11/2008 18:00, 18:00 | AP | Proctor 3 @ Duluth Central 4 OT
- 12/11/2008 18:00, 18:00 | AP | Duluth Denfeld 5 @ Shakopee 1
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 2 @ St. Michael-Albertville 4
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Princeton/Milaca 8 @ Becker/Big Lake 1
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 0 @ Rogers 3
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | South St.Paul 2 @ Prior Lake 2 OT
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Buffalo 8 @ Cambridge/Isanti 6
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 4 @ Waseca 10
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Chisago Lakes Area 1 @ Pine City 2
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Rochester Lourdes 3 @ Red Wing 1
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Northern Lakes Lightning 3 @ Wadena-Deer Creek 1
- 12/11/2008 19:00, 19:00 | AP | Bloomington Jefferson 3 @ Wayzata 2
- 12/11/2008 19:00, 18:09 | AP | Bloomington Kennedy 2 @ St.Louis Park 3
- 12/11/2008 19:00, 19:30 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 2 @ Apollo 4
4 - 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Luverne 4 @ Marshall 6
5 - 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Tartan 1 @ Saint Thomas Academy 5
- 12/11/2008 19:30, 17:26 | AP | Greenway 0 @ Grand Rapids 8
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 1 @ New Ulm 6
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | East Grand Forks 1 @ Roseau 6
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 4 @ Eveleth-Gilbert 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Sparta/West Salem WI 1 @ La Crescent 4
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Coon Rapids 3 @ Centennial 15
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Mahtomedi 5 @ Richfield 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Century 8 @ Austin 0
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 1 @ Moorhead 7
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | New Prague 4 @ Mankato West 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Anoka 2 @ Elk River 5
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 0 @ Maple Grove 6
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Osseo 3 @ Blaine 7
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 3 @ Eden Prairie 7
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Farmington 3 @ John Marshall 1
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Spring Lake Park 8 @ Mora/Hinckley 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 2 @ Cretin-Derham Hall 8
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Park 1 @ Hastings 3
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Worthington 3 @ Windom Area 8
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Holy Family 3 @ Northfield 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Providence Academy 9 @ Minneapolis West 2
- 12/11/2008 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 0 @ Roseville 2
- 12/11/2008 20:00, 20:00 | AP | Simley 0 @ North 7
- 12/11/2008 20:00, 20:00 | AP | Minnetonka 0 @ Duluth East 2
- 12/11/2008 21:30, 21:30 | AP | Hill-Murray 8 @ Sibley 1
- 12/12/2008 07:30, 07:30 | AP | Waconia 2 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 1
- 12/12/2008 17:30, 17:30 Moose Lake @ Silver Bay - Cook County
- 12/12/2008 18:00, 18:00 | AP | Prairie Centre 7 @ Bagley/Foston 0
3 - 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 7 @ Willmar 0
4 - 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 8 @ Wahpeton ND 0
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 2 @ Culver Academy Prep 5
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Cloquet Esko Carlton 2 @ Saint Cloud Tech 7
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Andover 3 @ Superior WI 4
- 12/12/2008 19:00, 19:05 | AP | Meadow Creek Christian 0 @ Benilde-St. Margarets 15
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Fairmont 1 @ Worthington 6
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Marshall School Duluth 8 @ Totino-Grace 7 OT
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Ely 6 @ Walker-Hackensack-Akeley 4
- 12/12/2008 19:00, 19:00 | AP | Blake School 2 @ Thief River Falls/Goodridge 5
4 - 12/12/2008 19:15, 19:15 | AP | Alexandria 3 @ Little Falls 4
- 12/12/2008 19:30, 19:30 | AP | Sartell-St.Stephen 5 @ Fergus Falls 3
- 12/12/2008 19:30, 20:10 | AP | Hopkins 4 @ Hermantown 6
- 12/12/2008 19:30, 19:30 | AP | Redwood Valley 5 @ Luverne 1
- 12/12/2008 19:30, 19:30 | AP | Warroad 5 @ Hibbing 0
- 12/12/2008 19:30, 17:00 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 4 @ International Falls 6
- 12/12/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Saints 2 @ Detroit Lakes 4
- 12/12/2008 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Como 5 @ Park Rapids 3
- 12/12/2008 20:00, 20:00 | AP | Woodbury 3 @ White Bear Lake 2
- 12/13/2008 04:00, 04:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 0 @ East Grand Forks 5
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Luverne 8 @ Austin 3
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Becker/Big Lake 5 @ Sleepy Eye 0
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Bemidji 4 @ Apollo 3
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Holy Family 5 @ Dodge County 3
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Northern Lakes Lightning 2 @ Duluth Central 1
- 12/13/2008 13:00, 13:00 | AP | Hill-Murray 3 @ South St.Paul 2
- 12/13/2008 13:30, 13:30 | AP | New Ulm 3 @ Willmar 2
- 12/13/2008 14:00, 14:00 | AP | Wadena-Deer Creek 4 @ Kittson Central 1
- 12/13/2008 14:00, 13:40 | AP | Mankato West 5 @ Winona 2
- 12/13/2008 14:00, 14:00 | AP | Northfield 2 @ Hutchinson 8
- 12/13/2008 14:00, 14:00 | AP | St. Paul Saints 4 @ Park Rapids 2
- 12/13/2008 14:15, 14:15 | AP | Burnsville 6 @ Apple Valley 3
- 12/13/2008 14:15, 14:15 | AP | Andover 3 @ Hermantown 4
- 12/13/2008 14:30, 14:30 | AP | Osseo 1 @ Armstrong 0
- 12/13/2008 14:30, 14:30 | AP | St. Michael-Albertville 4 @ Bloomington Kennedy 3 OT
4 - 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Wayzata 5 @ Orono 1
4 - 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Morris/Benson 6 @ Windom Area 5
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Eagan 2 @ Lakeville North 1
- 12/13/2008 15:00, 14:43 | AP | Maple Grove 6 @ Anoka 2
- 12/13/2008 15:00, 14:49 | AP | Centennial 4 @ Champlin Park 1
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 2 @ Rochester Lourdes 5
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Stillwater 2 @ Hastings 2 OT
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Johnson 1 @ Thief River Falls/Goodridge 9
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Delano/Rockford 5 @ Cooper 4
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | North 3 @ Mahtomedi 5
- 12/13/2008 15:00, 15:00 | AP | Cloquet Esko Carlton 0 @ White Bear Lake 4
- 12/13/2008 15:00, 14:55 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 2 @ Buffalo 4
- 12/13/2008 15:15, 15:15 | AP | Hopkins 4 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 5
- 12/13/2008 15:15, 15:15 | AP | Prairie Centre 5 @ Minneapolis West 2
- 12/13/2008 15:30, 15:21 | AP | Elk River 8 @ North Metro 0
- 12/13/2008 16:00, 16:00 | AP | Silver Bay - Cook County 5 @ Pine City 3
- 12/13/2008 16:15, 16:15 | AP | Warroad 8 @ Greenway 1
- 12/13/2008 17:30, 17:30 | AP | Grand Rapids 2 @ Moorhead 5
- 12/13/2008 18:00, 18:00 | AP | St. Paul Academy 6 @ Chisago Lakes Area 2
- 12/13/2008 19:00, 19:00 | AP | International Falls 7 @ Proctor 2
- 12/13/2008 19:00, 19:00 St. Paul Como @ Bagley/Foston
- 12/13/2008 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis East 2 @ St. Francis 5
- 12/13/2008 19:00, 19:15 | AP | Breck 7 @ St.Louis Park 0
- 12/13/2008 19:00, 19:00 | AP | Marshall School Duluth 2 @ Minnetonka 3 OT
- 12/13/2008 19:00, 19:00 | AP | Cambridge/Isanti 3 @ Princeton/Milaca 7
4 - 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Chaska 2 @ Eden Prairie 8
4 - 12/13/2008 19:30, 19:06 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 6 @ River Lakes Stars 3
5 - 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 2 @ Bloomington Jefferson 10
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Richfield 7 @ Sibley 4
- 12/13/2008 19:30, 19:32 | AP | Saint Thomas Academy 10 @ Simley 1
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Eastview 1 @ Rosemount 0
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Blaine 9 @ Coon Rapids 0
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Mound-Westonka 6 @ Faribault 2
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 6 @ Park 2
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Albert Lea 5 @ Century 3
- 12/13/2008 19:30, 19:30 | AP | Roseville 2 @ Mounds View 0
6 - 12/13/2008 20:00, 20:00 | AP | John Marshall 9 @ Mankato East 0
- 12/13/2008 20:00, 19:25 | AP | Mayo 1 @ Owatonna 4
- 12/13/2008 20:00, 20:00 | AP | Academy of Holy Angels 3 @ Culver Academy Prep 2
- 12/14/2008 19:00, 19:00 | AP | Blake School 4 @ Crookston 2
- 12/16/2008 07:00, 07:00 | AP | Bloomington Kennedy 2 @ Cooper 3 OT
- 12/16/2008 07:30, 07:30 Greenway @ Proctor
- 12/16/2008 17:30, 17:30 | AP | Waconia 8 @ Mankato East 2
- 12/16/2008 18:00, 18:00 | AP | Moorhead 5 @ Roseau 0
3 - 12/16/2008 19:00, 19:15 | AP | Saint Cloud Tech 5 @ Brainerd/Pillager/Pierz 1
4 - 12/16/2008 19:00, 19:06 | AP | Eagan 2 @ Burnsville 3
5 - 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Kittson Central 2 @ Red Lake Falls 6
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Orono 3 @ Red Wing 4
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Waseca 6 @ Fairmont 4
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Francis 1 @ Cambridge/Isanti 4
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 9 @ Meadow Creek Christian 0
- 12/16/2008 19:00, 17:45 | AP | Becker/Big Lake 0 @ Northern Lakes Lightning 6
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Moose Lake 3 @ Pine City 2 OT
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | La Crescent 7 @ Aquinas/Holmen WI 6 OT
- 12/16/2008 19:00, 19:30 | AP | Fergus Falls 4 @ Sauk Rapids-Rice 5
- 12/16/2008 19:00, 19:10 | AP | Mound-Westonka 4 @ St.Louis Park 3
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Rochester Lourdes 9 @ Chisago Lakes Area 1
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Duluth Central 1 @ Princeton/Milaca 5
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Mahtomedi 6 @ Minnehaha Academy 1
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Northfield 2 @ Providence Academy 1
- 12/16/2008 19:00, 19:05 | AP | Wadena-Deer Creek 7 @ Prairie Centre 2
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 1 @ Morris/Benson 7
- 12/16/2008 19:00, 18:47 | AP | Rogers 2 @ Buffalo 4
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Little Falls 4 @ Sartell-St.Stephen 3
- 12/16/2008 19:00, 19:15 | AP | Willmar 0 @ Alexandria 5
- 12/16/2008 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 3 @ Prior Lake 1
5 - 12/16/2008 19:30, 19:09 | AP | Apollo 1 @ River Lakes Stars 4
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Eastview 6 @ Chaska 4
- 12/16/2008 19:30, 19:26 | AP | Century 5 @ Owatonna 4
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | North Branch 0 @ Mora/Hinckley 8
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Park Rapids 2 @ Detroit Lakes 3
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Austin 1 @ John Marshall 4
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Duluth East 2 @ Centennial 2 OT
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Andover 0 @ Elk River 3
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Dodge County 1 @ Minneapolis East 5
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Shakopee 3 @ Mankato West 6
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Winona 2 @ Mayo 9
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Redwood Valley 7 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 5
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Faribault 3 @ Albert Lea 6
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 4 @ Park 0
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 1 @ Warroad 7
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | North 9 @ Irondale 2
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 1 @ Blaine 5
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Eveleth-Gilbert 7 @ Ely 6
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | International Falls 4 @ Lake of the Woods/Indus 1
- 12/16/2008 19:30, 19:30 | AP | Marshall 2 @ New Ulm 8
- 12/16/2008 20:00, 20:00 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 2 @ Duluth Denfeld 1
- 12/16/2008 20:00, 20:00 | AP | Hermantown 7 @ Superior WI 2
- 12/16/2008 20:00, 20:00 | AP | Spring Lake Park 4 @ St. Paul Saints 2
- 12/17/2008 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis West 0 @ St. Paul Johnson 11
- 12/18/2008 00:00, 00:00 | AP | Thief River Falls/Goodridge 2 @ Bemidji 1
- 12/18/2008 15:00, 15:00 | AP | Blaine 3 @ Grafton/Park River ND 0
- 12/18/2008 18:00, 18:00 | AP | Two Harbors 3 @ Duluth Central 3 OT
- 12/18/2008 18:30, 18:30 | AP | Elk River 2 @ Eden Prairie 4
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | Rosemount 3 @ Hopkins 4
- 12/18/2008 19:00, 19:10 | AP | Armstrong 4 @ St.Louis Park 3 OT
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 10 @ Becker/Big Lake 3
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 10 @ Prior Lake 1
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | Mayo 2 @ Red Wing 4
- 12/18/2008 19:00, 19:15 | AP | Roseville 1 @ Wayzata 2
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 5 @ Minnehaha Academy 3
- 12/18/2008 19:00, 19:30 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 4 @ Sartell-St.Stephen 3 OT
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Saints 2 @ Chisago Lakes Area 3 OT
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | Minnetonka 7 @ Mound-Westonka 1
- 12/18/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Academy 2 @ Holy Family 1 OT
- 12/18/2008 19:30, 18:54 | AP | Winona 6 @ Albert Lea 4
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 8 @ Austin 1
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 1 @ Duluth East 6
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Farmington 1 @ Rochester Lourdes 9
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 1 @ Forest Lake 0
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Sibley 3 @ Minneapolis East 3 OT
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Marshall School Duluth 2 @ Hibbing 6
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Anoka 0 @ Centennial 6
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 3 @ Black River Falls WI 7
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 4 @ Dodge County 7
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Marshall 1 @ Redwood Valley 4
- 12/18/2008 19:30, 19:44 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 6 @ River Lakes Stars 4
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Luverne 5 @ Windom Area 7
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | North Metro 0 @ Maple Grove 8
- 12/18/2008 19:30, 19:05 | AP | Woodbury 4 @ Stillwater 0
- 12/18/2008 19:30, 19:30 Hastings @ Cretin-Derham Hall
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Devils Lake, ND 2 @ East Grand Forks 8
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | New Ulm 7 @ Waseca 1
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Mahtomedi 2 @ South St.Paul 5
- 12/18/2008 19:30, 14:05 | AP | Coon Rapids 3 @ Osseo 6
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Richfield 4 @ Tartan 7
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 11 @ John Marshall 1
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | Proctor 7 @ Pine City 1
- 12/18/2008 19:30, 19:30 | AP | North 2 @ Saint Thomas Academy 6
- 12/18/2008 19:30, 19:22 | AP | Hill-Murray 11 @ Simley 1
- 12/18/2008 20:00, 20:00 | AP | Park 1 @ White Bear Lake 8
- 12/18/2008 20:00, 20:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 4 @ Duluth Denfeld 3
- 12/18/2008 20:30, 20:30 | AP | Bloomington Jefferson 4 @ Grand Forks Red River ND 1
- 12/18/2008 20:30, 20:30 | AP | Roseau 3 @ Grand Forks Central ND 2
- 12/18/2008 20:30, 20:30 | AP | Grand Rapids 1 @ Edina 4
- 12/19/2008 00:00, 00:00 | AP | Fergus Falls 2 @ Bemidji 4
- 12/19/2008 07:30, 07:30 | AP | Warroad 10 @ East Grand Forks 3
- 12/19/2008 15:00, 15:00 | AP | Blaine 6 @ Grand Forks Red River ND 3
6 - 12/19/2008 18:00, 18:00 | AP | Eden Prairie 4 @ Grand Rapids 1
- 12/19/2008 18:15, 18:15 | AP | Bloomington Jefferson 8 @ Grand Forks Central ND 0
- 12/19/2008 19:00, 19:30 | AP | Apollo 1 @ Alexandria 7
- 12/19/2008 19:00, 19:40 | AP | Wadena-Deer Creek 2 @ Park Rapids 6
- 12/19/2008 19:00, 19:15 | AP | Lake of the Woods/Indus 4 @ Prairie Centre 0
- 12/19/2008 19:00, 19:00 | AP | Hutchinson 4 @ Litchfield-Dassel/Cokato 2
- 12/19/2008 19:00, 19:00 | AP | Detroit Lakes 12 @ Walker-Hackensack-Akeley 4
- 12/19/2008 19:15, 19:15 | AP | Sauk Rapids-Rice 3 @ Little Falls 9
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Cambridge/Isanti 2 @ Cloquet Esko Carlton 0
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Buffalo 0 @ Moorhead 8
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Princeton/Milaca 3 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 9
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Northern Lakes Lightning 4 @ Mora/Hinckley 1
- 12/19/2008 19:30, 19:12 | AP | New Prague 4 @ Delano/Rockford 1
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Becker/Big Lake 3 @ Eveleth-Gilbert 5
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Fairmont 1 @ Luverne 8
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | Greenway 1 @ Ely 2
- 12/19/2008 19:30, 19:30 | AP | International Falls 2 @ Thief River Falls/Goodridge 2 OT
- 12/19/2008 20:30, 20:40 | AP | Edina 3 @ Elk River 1
- 12/19/2008 20:30, 20:30 | AP | Roseau 3 @ Grafton/Park River ND 6
- 12/20/2008 03:00, 03:00 | AP | Ely 1 @ Proctor 8
- 12/20/2008 12:30, 12:30 Crookston @ Duluth Denfeld
- 12/20/2008 14:00, 15:00 | AP | Coon Rapids 0 @ Andover 3
- 12/20/2008 14:15, 14:15 | AP | Lakeville North 0 @ Eastview 3
- 12/20/2008 15:00, 14:31 | AP | Hermantown 10 @ Mound-Westonka 0
- 12/20/2008 15:00, 15:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 2 @ Saint Cloud Cathedral 6
- 12/20/2008 15:00, 15:00 | AP | Irondale 1 @ Rogers 5
- 12/20/2008 15:00, 15:00 Holy Family @ Rochester Lourdes
- 12/20/2008 15:00, 15:00 | AP | Blaine 3 @ Grand Forks Central ND 1
- 12/20/2008 15:00, 15:00 | AP | Duluth Central 0 @ Moose Lake 0 OT
- 12/20/2008 15:30, 15:25 | AP | Centennial 9 @ North Metro 2
- 12/20/2008 15:30, 15:30 | AP | Hopkins 3 @ Eagan 3 OT
- 12/20/2008 16:30, 16:30 | AP | Roseau 2 @ Grand Forks Red River ND 3
- 12/20/2008 17:00, 17:00 | AP | St. Paul Saints 11 @ Meadow Creek Christian 5
- 12/20/2008 17:00, 17:00 | AP | St. Paul Academy 0 @ Marshall School Duluth 0 OT
- 12/20/2008 18:00, 18:00 | AP | Redwood Valley 0 @ Minneapolis West 0 OT
- 12/20/2008 18:00, 18:00 | AP | Elk River 6 @ Grand Rapids 3
6 - 12/20/2008 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 6 @ Orono 4
- 12/20/2008 19:00, 19:00 | AP | Cambridge/Isanti 3 @ Chisago Lakes Area 6
- 12/20/2008 19:00, 19:15 | AP | Benilde-St. Margarets 7 @ St.Louis Park 0
- 12/20/2008 19:00, 19:00 | AP | St. Francis 6 @ Princeton/Milaca 2
- 12/20/2008 19:15, 19:00 | AP | Willmar 8 @ Marshall 2
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | Chaska 5 @ Rosemount 4
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 2 @ Mounds View 1
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | Park 2 @ Roseville 3
- 12/20/2008 19:30, 19:11 | AP | Forest Lake 2 @ Stillwater 3
- 12/20/2008 19:30, 19:16 | AP | Richfield 5 @ Simley 4
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | Minnetonka 3 @ Saint Thomas Academy 4 OT
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | Hastings 2 @ Woodbury 3 OT
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | Tartan 7 @ North 4
- 12/20/2008 19:30, 19:30 | AP | South St.Paul 6 @ Sibley 0
- 12/20/2008 19:30, 19:01 | AP | Osseo 2 @ Champlin Park 3
- 12/20/2008 20:00, 20:00 | AP | Mahtomedi 2 @ Hill-Murray 3 OT
- 12/20/2008 20:30, 20:30 | AP | Eden Prairie 2 @ Edina 3
- 12/20/2008 20:30, 20:30 | AP | Bloomington Jefferson 6 @ Grafton/Park River ND 0
6 - 12/22/2008 19:00, 19:00 | AP | East Grand Forks 7 @ Red Lake Falls 4
- 12/22/2008 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 4 @ Red Wing 3
- 12/22/2008 19:00, 19:00 | AP | Alexandria 9 @ Sartell-St.Stephen 0
- 12/22/2008 19:00, 19:00 | AP | Greenway 5 @ Prior Lake 6
- 12/22/2008 19:03, 19:03 | AP | Cambridge/Isanti 1 @ Chaska 5
- 12/22/2008 19:30, 19:30 | AP | Faribault 2 @ New Ulm 8
- 12/22/2008 19:30, 19:30 | AP | Dodge County 9 @ Minneapolis West 2
- 12/22/2008 19:30, 19:30 | AP | Anoka 0 @ Duluth East 5
- 12/22/2008 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 1 @ Saint Thomas Academy 4
- 12/22/2008 19:30, 19:30 | AP | Windom Area 6 @ Mankato East 3
- 12/22/2008 19:30, 19:23 | AP | Austin 1 @ Albert Lea 11
- 12/23/2008 07:30, 07:30 | AP | Princeton/Milaca 6 @ Proctor 5 OT
- 12/23/2008 15:00, 15:00 | AP | Lakeville South 4 @ Roseville 5
- 12/23/2008 15:00, 15:00 | AP | Eveleth-Gilbert 4 @ Hayward WI 6
- 12/23/2008 19:00, 19:00 | AP | Northfield 1 @ New Prague 5
- 12/23/2008 19:00, 19:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 0 @ Saint Cloud Cathedral 5
- 12/23/2008 19:00, 19:00 | AP | Richfield 7 @ Bloomington Kennedy 2
- 12/23/2008 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 4 @ Rogers 1
- 12/23/2008 19:00, 18:36 | AP | Rosemount 2 @ Buffalo 3
- 12/23/2008 19:00, 19:02 | AP | Century 1 @ Benilde-St. Margarets 4
- 12/23/2008 19:00, 19:00 Becker/Big Lake @ Moose Lake
- 12/23/2008 19:15, 19:15 | AP | Bloomington Jefferson 6 @ Apple Valley 1
- 12/23/2008 19:15, 19:15 | AP | Mayo 9 @ Farmington 4
9 - 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Simley 1 @ Spring Lake Park 6
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 3 @ Tartan 5
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 3 @ International Falls 2
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis West 0 @ Minneapolis East 5
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Minnetonka 2 @ Eden Prairie 4
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Duluth Central 1 @ Cloquet Esko Carlton 4
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Maple Grove 4 @ Elk River 1
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Hermantown 5 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 1
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 8 @ Two Harbors 2
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Park 1 @ Eagan 3
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 5 @ Dodge County 1
- 12/23/2008 19:30, 14:42 | AP | Wayzata 6 @ Osseo 3
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ Fargo North ND 5
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Duluth East 4 @ Moorhead 0
- 12/23/2008 19:30, 19:30 | AP | Crookston 3 @ Park Rapids 0
- 12/23/2008 20:00, 20:00 | AP | Sibley 2 @ St. Paul Como 3
- 12/23/2008 20:00, 20:00 | AP | Hill-Murray 5 @ White Bear Lake 2
- 12/26/2008 13:00, 13:00 | AP | Eagan 4 @ North 0
- 12/26/2008 15:00, 15:00 | AP | Woodbury 8 @ St. Paul Johnson 3
- 12/26/2008 18:00, 18:00 | AP | Anoka 9 @ Bloomington Kennedy 3
- 12/26/2008 19:00, 19:07 | AP | Blaine 4 @ Edina 8
- 12/26/2008 20:00, 20:00 | AP | Hopkins 2 @ South St.Paul 5
- 12/27/2008 13:00, 13:00 | AP | North 5 @ St. Paul Johnson 1
- 12/27/2008 13:00, 13:00 | AP | Armstrong 2 @ Cambridge/Isanti 2 OT
- 12/27/2008 15:00, 14:07 | AP | Red Wing 5 @ Tartan 3
- 12/27/2008 15:00, 15:00 | AP | Hudson, WI 0 @ Eastview 3
- 12/27/2008 15:00, 15:00 | AP | Andover 2 @ Forest Lake 2 OT
- 12/27/2008 15:15, 15:15 | AP | Bloomington Kennedy 0 @ Hopkins 8
- 12/27/2008 18:00, 18:00 | AP | Eagan 2 @ Woodbury 5
- 12/27/2008 19:30, 19:30 | AP | Blake School 0 @ Roseville 2
- 12/27/2008 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 9 @ Eveleth-Gilbert 0
- 12/27/2008 20:00, 20:00 | AP | Mounds View 3 @ St. Paul Como 2 OT
- 12/27/2008 20:00, 20:00 | AP | Webster WI 1 @ Chisago Lakes Area 2 OT
- 12/27/2008 20:00, 20:00 | AP | Anoka 1 @ South St.Paul 5
- 12/29/2008 00:00, 20:00 | AP | Sartell-St.Stephen 4 @ Saint Cloud Tech 6
- 12/29/2008 05:00, 05:00 | AP | Dickinson ND 4 @ Cooper 4 OT
- 12/29/2008 11:00, 11:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 1 @ Saint Cloud Cathedral 11
- 12/29/2008 11:45, 11:45 | AP | Somerset WI 3 @ Waconia 5
- 12/29/2008 12:00, 11:06 | AP | Bagley/Foston 1 @ Northern Lakes Lightning 8
- 12/29/2008 12:00, 19:18 | AP | Superior WI 4 @ New Ulm 2
- 12/29/2008 12:00, 12:00 | AP | Hutchinson 6 @ Ashland WI 1
- 12/29/2008 12:00, 12:00 | AP | Mansfield, TX 0 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 10
- 12/29/2008 12:00, 12:00 | AP | Simley 1 @ Marshall School Duluth 7
- 12/29/2008 12:15, 12:15 | AP | Princeton/Milaca 2 @ La Crescent 6
- 12/29/2008 12:30, 12:30 | AP | Buffalo 0 @ Apple Valley 9
- 12/29/2008 12:30, 12:30 | AP | Orono 2 @ Mahtomedi 4
- 12/29/2008 12:30, 12:30 | AP | Cretin-Derham Hall 10 @ Champlin Park 3
- 12/29/2008 12:30, 12:30 | AP | Centennial 5 @ White Bear Lake 6
10 - 12/29/2008 13:00, 13:00 | AP | St. Paul Johnson 5 @ Bloomington Kennedy 2
- 12/29/2008 13:00, 13:00 | AP | Armstrong 1 @ Andover 4
- 12/29/2008 13:45, 13:45 | AP | Dodge County 2 @ Bismarck Century ND 5
- 12/29/2008 14:30, 14:30 | AP | Minnehaha Academy 1 @ International Falls 4
- 12/29/2008 14:30, 14:30 | AP | St. Paul Saints 9 @ Ely 2
- 12/29/2008 14:30, 14:30 | AP | Hastings 2 @ Mayo 5
- 12/29/2008 14:30, 14:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ West Fargo ND 3
7 - 12/29/2008 15:00, 14:17 | AP | Morris/Benson 3 @ Red Lake Falls 3 OT
9 - 12/29/2008 15:00, 15:00 | AP | St.Louis Park 3 @ East Grand Forks 4
- 12/29/2008 15:00, 15:15 | AP | Saint Thomas Academy 2 @ Academy of Holy Angels 5
- 12/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Winona 2 @ Maple Grove 10
- 12/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Benilde-St. Margarets 5 @ Burnsville 4 OT
- 12/29/2008 15:00, 15:00 | AP | Chaska 7 @ Greenway 0
- 12/29/2008 15:15, 15:15 | AP | North 0 @ Hopkins 8
- 12/29/2008 16:00, 16:00 | AP | Marshall 8 @ Mankato East 7
- 12/29/2008 16:00, 16:00 | AP | Irondale 2 @ North Metro 4
- 12/29/2008 16:00, 16:00 | AP | New Prague 7 @ Prior Lake 3
- 12/29/2008 16:15, 16:15 | AP | Two Harbors 8 @ Fairmont 1
- 12/29/2008 16:30, 16:30 | AP | Wahpeton ND 1 @ Mora/Hinckley 10
- 12/29/2008 16:45, 16:45 | AP | Holy Family 0 @ Albert Lea 3
8 - 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Fargo Shanley ND 6 @ Prairie Centre 3
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Lakeville North 2 @ Grand Rapids 4
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Moose Lake 8 @ North Branch 4
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Mankato West 4 @ Fergus Falls 4 OT
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Fargo North ND 0 @ Warroad 11
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | River Lakes Stars 2 @ Willmar 1
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Mound-Westonka 7 @ Park 3
- 12/29/2008 17:00, 17:00 | AP | Spring Lake Park 0 @ Crookston 4
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Eagan 6 @ Anoka 0
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | St. Francis 9 @ Meadow Creek Christian 0
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Minnetonka 3 @ Hill-Murray 1
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Owatonna 2 @ Farmington 2 OT
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Cambridge/Isanti 2 @ Forest Lake 6
- 12/29/2008 18:00, 18:16 | AP | Breck 4 @ Duluth East 2
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Kittson Central 0 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 7
- 12/29/2008 18:00, 18:00 | AP | Waseca 3 @ Windom Area 7
- 12/29/2008 18:07, 18:07 | AP | Northfield 1 @ Alexandria 6
- 12/29/2008 18:30, 18:30 | AP | Sheboyghan WI 2 @ St. Michael-Albertville 5
- 12/29/2008 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 3 @ Duluth Denfeld 6
- 12/29/2008 19:00, 19:00 | AP | Faribault 4 @ Little Falls 9
- 12/29/2008 19:00, 19:00 | AP | Richfield 4 @ Rochester Lourdes 7
- 12/29/2008 19:00, 19:00 | AP | New Richmnd, WI 0 @ Century 7
- 12/29/2008 19:15, 19:15 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 4 @ Wadena-Deer Creek 11
- 12/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Grafton/Park River ND 2 @ Osseo 5
- 12/29/2008 19:30, 19:00 | AP | Hermantown 3 @ Thief River Falls/Goodridge 2
- 12/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis East 2 @ Pine City 1
- 12/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Lake of the Woods/Indus 2 @ Roseau 8
- 12/29/2008 19:30, 19:30 | AP | Sibley 2 @ Silver Bay - Cook County 3
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 4 @ Apollo 2
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Mounds View 10 @ Chisago Lakes Area 1
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Woodbury 4 @ South St.Paul 4 OT
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Worthington 7 @ Luverne 9
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Eveleth-Gilbert 1 @ Park Rapids 4
- 12/29/2008 20:00, 20:00 | AP | Minneapolis West 0 @ St. Paul Academy 10
- 12/29/2008 20:30, 20:30 | AP | Wayzata 7 @ Brainerd/Pillager/Pierz 1
- 12/29/2008 20:30, 20:30 | AP | Edina 3 @ Moorhead 0
- 12/29/2008 20:30, 20:30 | AP | Stillwater 2 @ Rogers 3
8 - 12/30/2008 00:00, 11:38 | AP | Red Lake Falls 6 @ Bagley/Foston 1
- 12/30/2008 00:00, 00:00 | AP | Bemidji 1 @ Hibbing 5
- 12/30/2008 10:45, 10:45 | AP | Sartell-St.Stephen 9 @ Litchfield-Dassel/Cokato 2
- 12/30/2008 12:00, 12:00 | AP | Princeton/Milaca 4 @ Minnehaha Academy 3 OT
- 12/30/2008 12:00, 12:00 | AP | Simley 4 @ Proctor 5 OT
- 12/30/2008 12:00, 12:00 | AP | St.Louis Park 4 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 9
- 12/30/2008 12:15, 12:15 | AP | Buffalo 5 @ Hastings 1
- 12/30/2008 12:22, 12:22 | AP | Hudson, WI 2 @ Blake School 4
- 12/30/2008 12:30, 12:30 | AP | Winona 3 @ Orono 10
- 12/30/2008 12:30, 12:30 | AP | Saint Thomas Academy 3 @ Centennial 6
- 12/30/2008 12:30, 12:30 | AP | Burnsville 6 @ Champlin Park 0
- 12/30/2008 13:00, 13:00 | AP | Armstrong 3 @ Webster WI 2 OT
- 12/30/2008 13:45, 13:45 | AP | Dodge County 4 @ Apollo 2
- 12/30/2008 14:00, 14:00 | AP | Waconia 3 @ Providence Academy 1
- 12/30/2008 14:15, 14:15 | AP | Holy Family 2 @ Richfield 3
- 12/30/2008 14:30, 14:30 | AP | Detroit Lakes 1 @ Mankato West 6
- 12/30/2008 14:30, 14:30 | AP | Hutchinson 5 @ St. Paul Saints 5 OT
10 - 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Spring Lake Park 3 @ East Grand Forks 3 OT
- 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Stillwater 7 @ Farmington 1
- 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Andover 5 @ St. Paul Como 1
- 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 1 @ Duluth East 4
- 12/30/2008 15:00, 13:56 | AP | Morris/Benson 2 @ Northern Lakes Lightning 5
- 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 3 @ Irondale 2
- 12/30/2008 15:00, 15:00 | AP | Moorhead 0 @ Hill-Murray 7
- 12/30/2008 15:30, 15:30 | AP | Mora/Hinckley 12 @ Walker-Hackensack-Akeley 1
- 12/30/2008 16:00, 16:00 | AP | Faribault 0 @ New Prague 2
- 12/30/2008 16:00, 16:00 Fairmont @ Sheboyghan WI
- 12/30/2008 16:24, 16:24 | AP | New Ulm 4 @ Ft. Francis Ontario 5 OT
- 12/30/2008 16:45, 16:45 | AP | Apple Valley 5 @ Mayo 3
- 12/30/2008 17:00, 17:00 | AP | Delano/Rockford 3 @ Mound-Westonka 6
- 12/30/2008 17:00, 17:00 Minneapolis East @ Moose Lake
- 12/30/2008 17:00, 17:00 | AP | Cooper 0 @ Sibley 5
- 12/30/2008 17:00, 17:00 | AP | Park Rapids 2 @ North Metro 1
- 12/30/2008 17:00, 17:00 | AP | Hermantown 7 @ Crookston 0
- 12/30/2008 17:15, 17:15 | AP | Saint Cloud Tech 3 @ Saint Cloud Cathedral 3 OT
- 12/30/2008 17:30, 17:30 | AP | Chaska 1 @ Grand Rapids 6
- 12/30/2008 17:30, 17:30 | AP | Lakeville North 3 @ Bemidji 6
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Academy of Holy Angels 4 @ White Bear Lake 4 OT
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Maple Grove 3 @ Mahtomedi 3 OT
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Chisago Lakes Area 1 @ Cambridge/Isanti 4
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Luverne 3 @ Windom Area 9
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Benilde-St. Margarets 4 @ Cretin-Derham Hall 1
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Meadow Creek Christian 3 @ St. Paul Academy 7
- 12/30/2008 18:00, 18:00 | AP | Marshall 3 @ River Lakes Stars 10
- 12/30/2008 18:30, 18:30 | AP | Two Harbors 5 @ St. Michael-Albertville 4 OT
- 12/30/2008 18:45, 18:45 | AP | Albert Lea 0 @ Rochester Lourdes 5
9 - 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Dallas Jesuit, TX 2 @ Thief River Falls/Goodridge 11
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Park 1 @ Duluth Denfeld 5
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Shakopee 0 @ Red Wing 8
- 12/30/2008 19:00, 17:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 1 @ Alexandria 2
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | West Fargo ND 2 @ Fergus Falls 3
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Prior Lake 1 @ Little Falls 7
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | La Crescent 1 @ International Falls 8
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Fargo South ND 4 @ Century 3 OT
- 12/30/2008 19:00, 19:00 | AP | Fargo Shanley ND 4 @ Willmar 3
- 12/30/2008 19:15, 19:15 | AP | Wahpeton ND 0 @ Wadena-Deer Creek 0 OT
- 12/30/2008 19:30, 19:30 | AP | Osseo 4 @ Warroad 5 OT
- 12/30/2008 19:30, 19:30 | AP | Pine City 12 @ North Branch 2
- 12/30/2008 19:30, 19:30 | AP | Northfield 0 @ Roseau 5
- 12/30/2008 19:30, 19:30 | AP | Eastview 6 @ Roseville 1
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | St. Francis 13 @ Minneapolis West 0
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | Forest Lake 2 @ Mounds View 1 OT
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | Eveleth-Gilbert 8 @ Kittson Central 2
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | Waseca 6 @ Worthington 5 OT
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | Bismarck Century ND 3 @ Sauk Rapids-Rice 5
- 12/30/2008 20:00, 20:00 | AP | Greenway 0 @ Hibbing 9
- 12/30/2008 20:30, 20:30 | AP | Wayzata 5 @ Breck 4 OT
- 12/30/2008 20:30, 20:29 | AP | Edina 4 @ Minnetonka 2
- 12/30/2008 20:30, 20:45 | AP | Rogers 2 @ Owatonna 3
- 12/31/2008 05:00, 05:00 | AP | Ely 0 @ Cooper 8
- 12/31/2008 08:00, 08:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 8 @ Apollo 7
- 12/31/2008 10:00, 10:00 | AP | Waseca 5 @ Luverne 4 OT
- 12/31/2008 10:00, 10:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 9 @ Fairmont 2
- 12/31/2008 10:00, 12:00 | AP | Kittson Central 2 @ North Metro 6
- 12/31/2008 10:00, 09:58 | AP | Bagley/Foston 2 @ Morris/Benson 8
- 12/31/2008 10:45, 10:45 | AP | Dodge County 0 @ Sartell-St.Stephen 11
- 12/31/2008 10:45, 10:45 | AP | Minnehaha Academy 1 @ Holy Family 4
- 12/31/2008 11:00, 11:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 1 @ Park Rapids 4
- 12/31/2008 11:00, 11:00 | AP | Osseo 7 @ Fargo North ND 0
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Lakeville North 3 @ Hibbing 4
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Mankato West 3 @ West Fargo ND 3 OT
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | North Branch 3 @ Minneapolis East 4
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Delano/Rockford 4 @ Park 3 OT
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Mankato East 2 @ Willmar 6
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Windom Area 2 @ Worthington 3
- 12/31/2008 12:00, 12:00 | AP | Eveleth-Gilbert 0 @ Irondale 4
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Ashland, WI 1 @ Sibley 5
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Moorhead 3 @ Saint Thomas Academy 4
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Providence Academy 3 @ St. Michael-Albertville 6
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Hill-Murray 1 @ Centennial 4
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Northfield 3 @ Lake of the Woods/Indus 2
- 12/31/2008 12:30, 12:30 | AP | Spring Lake Park 1 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 6
- 12/31/2008 13:00, 13:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 4 @ Wahpeton ND 5 OT
- 12/31/2008 13:00, 13:00 | AP | La Crescent 2 @ Albert Lea 4
- 12/31/2008 13:15, 13:15 | AP | Mayo 3 @ Century 0
9 - 12/31/2008 13:30, 13:03 | AP | Red Lake Falls 3 @ Northern Lakes Lightning 1
- 12/31/2008 13:30, 13:30 | AP | Grafton/Park River ND 1 @ Warroad 3
- 12/31/2008 13:30, 13:30 | AP | St. Francis 6 @ St. Paul Academy 2
- 12/31/2008 14:00, 14:00 | AP | Mound-Westonka 2 @ Duluth Denfeld 4
- 12/31/2008 14:15, 14:15 | AP | Bismarck Century ND 1 @ Saint Cloud Cathedral 7
9 - 12/31/2008 14:30, 14:30 | AP | Moose Lake 5 @ Pine City 2
- 12/31/2008 14:30, 14:30 | AP | Alexandria 5 @ Roseau 3
- 12/31/2008 14:45, 14:45 | AP | Waconia 4 @ Two Harbors 2
9 - 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | Marshall 3 @ Prairie Centre 5
10 - 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | St.Louis Park 0 @ Thief River Falls/Goodridge 6
- 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | Farmington 6 @ Winona 10
- 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | Hermantown 5 @ East Grand Forks 2
- 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Saints 3 @ Dickinson ND 2
- 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 1 @ Champlin Park 3
- 12/31/2008 15:00, 15:00 | AP | Bemidji 9 @ Greenway 0
- 12/31/2008 15:15, 15:15 | AP | Princeton/Milaca 4 @ Richfield 6
- 12/31/2008 15:30, 15:30 | AP | Mora/Hinckley 1 @ Wadena-Deer Creek 5
- 12/31/2008 15:30, 15:30 | AP | New Richmnd, WI 4 @ Buffalo 1
- 12/31/2008 16:00, 16:00 | AP | Detroit Lakes 6 @ Fergus Falls 5
- 12/31/2008 16:00, 16:00 | AP | Faribault 5 @ Prior Lake 3
- 12/31/2008 16:26, 16:26 | AP | New Ulm 6 @ Simley 5
0001 - 12/31/2008 17:00, 17:00 | AP | Saint Cloud Tech 4 @ Sauk Rapids-Rice 3 OT
- 12/31/2008 17:00, 17:00 | AP | River Lakes Stars 1 @ Fargo Shanley ND 7
- 12/31/2008 17:30, 17:30 | AP | Hutchinson 7 @ Silver Bay - Cook County 0
- 12/31/2008 17:30, 17:30 | AP | Apple Valley 1 @ Fargo South ND 5
- 12/31/2008 18:00, 18:00 | AP | Duluth East 5 @ Burnsville 1
- 12/31/2008 18:00, 18:00 | AP | Stillwater 3 @ Orono 2
- 12/31/2008 19:00, 19:00 | AP | International Falls 3 @ Rochester Lourdes 1
- 12/31/2008 19:00, 19:00 | AP | New Prague 0 @ Little Falls 5
- 12/31/2008 20:30, 20:30 | AP | Breck 5 @ Cretin-Derham Hall 2
- 12/31/2008 20:30, 20:30 | AP | Rogers 1 @ Maple Grove 5
- 01/01/2009 12:30, 12:30 | AP | Minnetonka 7 @ White Bear Lake 2
- 01/01/2009 15:00, 15:00 | AP | Owatonna 4 @ Mahtomedi 5
- 01/01/2009 18:00, 18:00 | AP | Wayzata 2 @ Benilde-St. Margarets 0
- 01/01/2009 20:30, 20:30 | AP | Edina 5 @ Academy of Holy Angels 2
- 01/02/2009 19:00, 19:00 | AP | Warroad 2 @ Saint Cloud Cathedral 4
- 01/02/2009 19:00, 19:00 | AP | Duluth Central 2 @ Cambridge/Isanti 3
11 - 01/02/2009 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 0 @ Blaine 5
- 01/03/2009 00:00, 00:00 | AP | Sartell-St.Stephen 3 @ Bemidji 1
- 01/03/2009 07:30, 07:30 | AP | Grand Forks Central ND 4 @ East Grand Forks 1
- 01/03/2009 12:00, 12:00 | AP | New Prague 8 @ Eau Claire Memorial WI 6
- 01/03/2009 13:00, 13:00 | AP | Redwood Valley 7 @ Becker/Big Lake 1
- 01/03/2009 13:00, 13:00 | AP | Altoona WI 1 @ La Crescent 1 OT
- 01/03/2009 13:00, 13:00 | AP | Windom Area 8 @ Austin 0
- 01/03/2009 13:25, 13:25 | AP | Warroad 6 @ Saint Cloud Tech 3
- 01/03/2009 14:00, 14:00 | AP | Cooper 0 @ Chisago Lakes Area 6
- 01/03/2009 14:00, 14:00 | AP | St.Louis Park 7 @ St. Francis 4
- 01/03/2009 14:00, 14:00 | AP | Fergus Falls 5 @ Wadena-Deer Creek 2
- 01/03/2009 14:00, 14:00 | AP | Breck 7 @ Minnehaha Academy 1
- 01/03/2009 14:30, 14:33 | AP | Irondale 3 @ Benilde-St. Margarets 4
- 01/03/2009 14:30, 14:30 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 10 @ Meadow Creek Christian 0
- 01/03/2009 14:30, 14:30 | AP | Eden Prairie 1 @ Bloomington Jefferson 2
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | Mahtomedi 3 @ Red Wing 0
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | Dodge County 1 @ Luverne 2 OT
- 01/03/2009 15:00, 13:54 | AP | Faribault 1 @ Tartan 2
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Academy 3 @ Blake School 0
- 01/03/2009 15:00, 14:32 | AP | Grand Rapids 8 @ Anoka 2
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | Alexandria 5 @ Coon Rapids 1
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | Hopkins 8 @ Shakopee 0
- 01/03/2009 15:00, 15:00 | AP | Rosemount 3 @ Lakeville South 4
- 01/03/2009 15:30, 15:30 | AP | Spring Lake Park 4 @ Totino-Grace 5
- 01/03/2009 15:30, 15:30 | AP | Mayo 4 @ Century 3
- 01/03/2009 17:00, 17:00 | AP | Worthington 3 @ Waseca 5
- 01/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Hutchinson 1 @ Willmar 2
- 01/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 6 @ Mankato East 2
- 01/03/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 3 @ Apollo 5
5 - 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Eastview 4 @ Burnsville 3
- 01/03/2009 19:30, 14:56 | AP | Cloquet Esko Carlton 1 @ Andover 3
- 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 1 @ Woodbury 3
- 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseville 4 @ Hastings 4 OT
- 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 3 @ Chaska 2
- 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Saints 2 @ St. Paul Johnson 5
- 01/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 3 @ Forest Lake 0
- 01/03/2009 20:00, 20:05 | AP | Orono 4 @ Owatonna 3 OT
- 01/03/2009 20:00, 20:00 Providence Academy @ St. Paul Como
- 01/03/2009 20:00, 20:00 | AP | Stillwater 2 @ White Bear Lake 1 OT
- 01/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Windom Area 9 @ Worthington 5
- 01/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Totino-Grace 4 @ Mahtomedi 5 OT
- 01/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseau 5 @ Hibbing 5 OT
- 01/05/2009 19:50, 19:50 | AP | Dallas Jesuit, TX 5 @ Spring Lake Park 2
- 01/06/2009 07:30, 07:30 Superior WI @ Proctor
- 01/06/2009 15:00, 15:00 | AP | Ely 0 @ Ft. Francis Ontario 10
- 01/06/2009 17:15, 17:15 | AP | Alexandria 6 @ Saint Cloud Tech 3
5 - 01/06/2009 19:00, 19:15 | AP | Little Falls 5 @ Brainerd/Pillager/Pierz 3
10 - 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 1 @ Orono 7
10 - 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 1 @ Lake of the Woods/Indus 4
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Redwood Valley 5 @ Morris/Benson 4
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | New Prague 9 @ Shakopee 2
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis West 0 @ Cambridge/Isanti 9
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Park 8 @ Bloomington Kennedy 0
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Saints 1 @ Providence Academy 2
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Willmar 2 @ Sartell-St.Stephen 4
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Roseville 3 @ River Falls, WI 2
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 0 @ Hutchinson 7
- 01/06/2009 19:00, 18:41 | AP | Moose Lake 1 @ Northern Lakes Lightning 7
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 7 @ Holy Family 0
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 3 @ Armstrong 5
- 01/06/2009 19:00, 19:30 | AP | River Lakes Stars 1 @ Sauk Rapids-Rice 8
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Mound-Westonka 4 @ Hopkins 7
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Farmington 1 @ Red Wing 9
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Duluth Denfeld 2 @ Princeton/Milaca 1
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Fairmont 0 @ New Ulm 14
- 01/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Fergus Falls 4 @ Apollo 1
- 01/06/2009 19:15, 19:15 | AP | Bloomington Jefferson 5 @ Eastview 0
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 6 @ Rosemount 2
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Francis 3 @ Spring Lake Park 5
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 2 @ Mankato West 5
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Prairie Centre 3 @ Wadena-Deer Creek 4
- 01/06/2009 19:30, 18:16 | AP | Bemidji 2 @ Grand Rapids 2 OT
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 2 @ Minnehaha Academy 5
- 01/06/2009 19:30, 19:40 | AP | Coon Rapids 5 @ Irondale 4
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Kittson Central 0 @ Thief River Falls/Goodridge 6
- 01/06/2009 19:30, 19:00 | AP | Waconia 3 @ Delano/Rockford 8
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 8 @ Waseca 3
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall 5 @ Luverne 8
- 01/06/2009 19:30, 19:45 | AP | Marshall School Duluth 3 @ Hermantown 4
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Bagley/Foston 1 @ Park Rapids 9
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 8 @ Chaska 2
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Como 2 @ Blake School 6
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Breck 8 @ St. Paul Johnson 0
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 6 @ Lakeville South 4
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Silver Bay - Cook County 2 @ Two Harbors 2 OT
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Faribault 3 @ John Marshall 2
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth East 3 @ Blaine 5
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | North Branch 3 @ Mora/Hinckley 2
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Winona 2 @ La Crescent 5
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Dodge County 1 @ Rochester Lourdes 8
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 11 @ Ashland WI 1
- 01/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Albert Lea 5 @ Northfield 2
- 01/06/2009 20:00, 19:40 | AP | Chisago Lakes Area 3 @ North 6
- 01/08/2009 00:00, 00:00 | AP | Bemidji 3 @ Crookston 2
- 01/08/2009 07:00, 07:00 | AP | St.Louis Park 9 @ Cooper 2
- 01/08/2009 07:30, 07:30 Duluth Denfeld @ Proctor
11 - 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 2 @ Red Lake Falls 8
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 6 @ New Prague 0
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Pine City 2 @ Webster WI 3
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Francis 5 @ Chisago Lakes Area 4 OT
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Hayward WI 7 @ Two Harbors 2
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Wadena-Deer Creek 5 @ Detroit Lakes 3
- 01/08/2009 19:00, 18:35 | AP | Becker/Big Lake 0 @ Buffalo 8
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Prairie Centre 2 @ St. Paul Academy 4
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Eastview 0 @ Minnetonka 4
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Wing 6 @ Prior Lake 3
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Fairmont 5 @ Sleepy Eye 1
- 01/08/2009 19:00, 19:30 | AP | Cambridge/Isanti 2 @ St. Michael-Albertville 4
- 01/08/2009 19:00, 19:30 | AP | Fergus Falls 2 @ Alexandria 3
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Spring Lake Park 1 @ Benilde-St. Margarets 4
- 01/08/2009 19:00, 19:00 | AP | Rogers 4 @ Princeton/Milaca 2
- 01/08/2009 19:15, 19:15 | AP | Hutchinson 6 @ Farmington 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 3 @ Faribault 2
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Silver Bay - Cook County 7 @ Ely 3
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | John Marshall 2 @ Minneapolis East 3
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Tartan 5 @ South St.Paul 2
- 01/08/2009 19:30, 19:23 | AP | Mankato East 2 @ Winona 7
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 2 @ Dodge County 2 OT
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 1 @ Eden Prairie 3
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 9 @ Hastings 0
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Luverne 7 @ Worthington 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Blake School 4 @ Mahtomedi 8
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 1 @ Sibley 3
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 2 @ Chaska 6
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall 3 @ Litchfield-Dassel/Cokato 2
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 4 @ Cretin-Derham Hall 4 OT
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Elk River 1 @ Centennial 4
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Moose Lake 4 @ Mora/Hinckley 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Windom Area 5 @ Redwood Valley 4
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Northern Lakes Lightning 3 @ Park Rapids 4
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Warroad 3 @ Thief River Falls/Goodridge 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Totino-Grace 6 @ Irondale 2
- 01/08/2009 19:30, 15:25 | AP | Anoka 2 @ Osseo 8
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Eveleth-Gilbert 2 @ International Falls 12
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Rosemount 3 @ Century 4
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 4 @ Park 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 Greenway @ Marshall School Duluth
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | North 5 @ Richfield 1
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseville 5 @ Forest Lake 4
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 3 @ Mounds View 2 OT
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 3 @ Coon Rapids 0
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | North Metro 1 @ Blaine 5
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Andover 1 @ Maple Grove 2
- 01/08/2009 19:30, 19:30 | AP | Shakopee 0 @ Northfield 5
- 01/08/2009 20:00, 20:00 | AP | Duluth Central 1 @ Superior WI 7
- 01/08/2009 20:00, 20:00 | AP | Minnehaha Academy 3 @ St. Paul Como 1
- 01/08/2009 20:00, 20:00 | AP | Saint Thomas Academy 5 @ Hill-Murray 2
- 01/09/2009 18:30, 18:30 | AP | Bagley/Foston 5 @ Kittson Central 8
- 01/09/2009 19:00, 19:00 | AP | Apollo 1 @ Sartell-St.Stephen 3
- 01/09/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Tech 6 @ Willmar 1
- 01/09/2009 19:00, 19:00 | AP | Mound-Westonka 5 @ Waconia 0
- 01/09/2009 19:30, 19:30 Lake of the Woods/Indus @ St. Paul Como
- 01/09/2009 19:30, 19:30 | AP | Little Falls 7 @ River Lakes Stars 0
- 01/09/2009 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 5 @ Mayo 2
- 01/09/2009 19:30, 19:30 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 4 @ Cloquet Esko Carlton 2
- 01/09/2009 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 3 @ Albert Lea 1
- 01/09/2009 19:30, 19:04 | AP | Holy Family 0 @ Delano/Rockford 2
- 01/10/2009 00:00, 00:00 | AP | Minneapolis East 4 @ Meadow Creek Christian 2
- 01/10/2009 07:30, 07:30 | AP | Roseau 7 @ East Grand Forks 3
- 01/10/2009 13:00, 13:00 | AP | Morris/Benson 5 @ North Branch 4
- 01/10/2009 13:00, 13:00 | AP | Providence Academy 0 @ Breck 8
- 01/10/2009 13:00, 13:00 | AP | Owatonna 6 @ John Marshall 1
- 01/10/2009 13:00, 13:00 | AP | La Crosse WI 3 @ La Crescent 5
- 01/10/2009 14:00, 14:00 | AP | Red Wing 4 @ Fergus Falls 2
- 01/10/2009 14:00, 15:00 | AP | Champlin Park 2 @ Andover 5
- 01/10/2009 14:00, 14:00 | AP | Prairie Centre 8 @ Walker-Hackensack-Akeley 1
- 01/10/2009 14:00, 14:00 | AP | Kittson Central 5 @ Park Rapids 5 OT
- 01/10/2009 14:30, 14:30 | AP | Hutchinson 1 @ Academy of Holy Angels 8
- 01/10/2009 14:30, 14:30 | AP | Dodge County 5 @ Bloomington Kennedy 5 OT
- 01/10/2009 14:30, 14:30 | AP | Moorhead 0 @ Wayzata 1
- 01/10/2009 14:30, 14:30 | AP | Sleepy Eye 6 @ Becker/Big Lake 5
- 01/10/2009 14:59, 14:59 | AP | Coon Rapids 5 @ Anoka 4
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Sibley 1 @ Mahtomedi 6
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 3 @ Mayo 2
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Fairmont 3 @ Redwood Valley 7
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Wadena-Deer Creek 3 @ Mora/Hinckley 3 OT
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Rochester Lourdes 10 @ Marshall 0
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Cambridge/Isanti 1 @ Rogers 4
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Pine City 4 @ Two Harbors 5 OT
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Blake School 4 @ St. Paul Saints 1
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 3 @ St. Paul Johnson 2
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Mankato East 7 @ Austin 2
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Richfield 3 @ Saint Thomas Academy 6
- 01/10/2009 15:00, 13:00 | AP | Hibbing 1 @ Albert Lea 4
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Armstrong 4 @ Shakopee 1
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Elk River 3 @ Duluth East 5
- 01/10/2009 15:00, 15:00 | AP | Lakeville North 4 @ Lakeville South 3
- 01/10/2009 15:00, 15:17 | AP | Hill-Murray 1 @ Tartan 1 OT
- 01/10/2009 15:15, 15:00 | AP | International Falls 5 @ Hermantown 4 OT
- 01/10/2009 15:30, 15:30 | AP | St. Paul Academy 1 @ Marshall School Duluth 6
- 01/10/2009 15:30, 15:30 | AP | Centennial 2 @ Maple Grove 1
- 01/10/2009 15:30, 15:30 | AP | Chisago Lakes Area 3 @ Totino-Grace 5
- 01/10/2009 15:30, 15:30 | AP | Sauk Rapids-Rice 1 @ Duluth Denfeld 2
12 - 01/10/2009 17:00, 17:00 | AP | Wahpeton ND 1 @ Red Lake Falls 4
- 01/10/2009 17:00, 14:59 | AP | Bloomington Jefferson 7 @ Grand Rapids 0
- 01/10/2009 17:30, 19:20 | AP | St. Michael-Albertville 5 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 1
12 - 01/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 1 @ Orono 0 OT
- 01/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Buffalo 7 @ Princeton/Milaca 0
- 01/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Cloquet Esko Carlton 0 @ Edina 9
- 01/10/2009 19:00, 19:00 | AP | St.Louis Park 3 @ Hopkins 2 OT
- 01/10/2009 19:00, 19:39 | AP | Benilde-St. Margarets 4 @ Minnetonka 3
- 01/10/2009 19:06, 19:06 | AP | River Falls, WI 4 @ North 3
- 01/10/2009 19:09, 19:09 | AP | Mounds View 1 @ Stillwater 2 OT
- 01/10/2009 19:15, 19:15 | AP | Eagan 4 @ Eastview 1
- 01/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Central 3 @ Moose Lake 2
- 01/10/2009 19:30, 14:00 | AP | Cooper 3 @ Irondale 6
- 01/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 3 @ Park 5
- 01/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 1 @ Chaska 5
- 01/10/2009 19:30, 19:30 Silver Bay - Cook County @ Greenway
- 01/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 4 @ Cretin-Derham Hall 1
- 01/10/2009 19:30, 19:14 | AP | South St.Paul 11 @ Simley 3
- 01/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Rosemount 1 @ Eden Prairie 7
- 01/10/2009 20:00, 20:00 | AP | Roseville 2 @ White Bear Lake 0
- 01/12/2009 19:00, 19:00 Ashland WI @ Silver Bay - Cook County
- 01/12/2009 20:00, 20:00 | AP | Becker/Big Lake 4 @ North Branch 5 OT
- 01/13/2009 00:00, 00:00 | AP | Moorhead 2 @ Bemidji 3
- 01/13/2009 07:30, 07:30 Mora/Hinckley @ Proctor
- 01/13/2009 17:00, 17:00 | AP | Wahpeton ND 3 @ Wadena-Deer Creek 6
- 01/13/2009 17:30, 17:30 | AP | Luverne 6 @ Fairmont 0
6 - 01/13/2009 19:00, 19:40 | AP | Fergus Falls 2 @ Brainerd/Pillager/Pierz 4
9 - 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | East Grand Forks 3 @ Crookston 1
13 - 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 0 @ Orono 1
13 - 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 2 @ Kittson Central 1
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Spring Lake Park 7 @ Cooper 2
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Waconia 10 @ Minneapolis West 4
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | North Metro 2 @ Bloomington Kennedy 1 OT
- 01/13/2009 19:00, 18:25 | AP | Prior Lake 0 @ Shakopee 1
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Northern Lakes Lightning 4 @ Morris/Benson 2
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Meadow Creek Christian 4 @ Chisago Lakes Area 6
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 7 @ Litchfield-Dassel/Cokato 1
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Cambridge/Isanti 1 @ Saint Cloud Tech 3
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Johnson 3 @ Providence Academy 2
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Irondale 4 @ St. Francis 7
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | St.Louis Park 3 @ Totino-Grace 5
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Wing 3 @ South St.Paul 6
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Edina 6 @ Benilde-St. Margarets 2
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Wayzata 9 @ Rogers 2
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Willmar 2 @ Apollo 6
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | New Prague 3 @ Hutchinson 4 OT
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 1 @ Mound-Westonka 10
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 1 @ Alexandria 5
- 01/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 0 @ Redwood Valley 9
- 01/13/2009 19:15, 19:15 | AP | Eagan 3 @ Apple Valley 0
13 - 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Princeton/Milaca 1 @ Pine City 1 OT
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 9 @ Rosemount 2
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Academy 1 @ Breck 9
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Armstrong 5 @ Coon Rapids 4
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Eden Prairie 2 @ Lakeville South 1
- 01/13/2009 19:30, 19:03 | AP | Minnetonka 6 @ Stillwater 1
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Denfeld 0 @ Duluth East 2
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 5 @ Albert Lea 8
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | John Marshall 4 @ Century 3
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Hill-Murray 3 @ Academy of Holy Angels 5
- 01/13/2009 19:30, 19:39 | AP | Sartell-St.Stephen 6 @ River Lakes Stars 3
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Tomah WI 6 @ La Crescent 3
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Mora/Hinckley 1 @ Proctor 4
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Austin 0 @ Winona 13
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Jefferson 4 @ Lakeville North 3
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Central 3 @ Two Harbors 1
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Hopkins 5 @ Champlin Park 0
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 1 @ Owatonna 8
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Grand Rapids 3 @ Hermantown 6
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Farmington 3 @ Northfield 1
- 01/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Worthington 0 @ Marshall 7
- 01/13/2009 20:00, 20:00 | AP | Minnehaha Academy 1 @ St. Paul Saints 4
- 01/15/2009 19:00, 19:00 Webster WI @ Moose Lake
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Shakopee 2 @ Bloomington Kennedy 5
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Meadow Creek Christian 0 @ St. Francis 9
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Eastview 0 @ Wayzata 1
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Park Rapids 0 @ Wadena-Deer Creek 0 OT
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 10 @ Cooper 1
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 2 @ Minnetonka 3
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Farmington 3 @ Prior Lake 6
- 01/15/2009 19:00, 19:00 | AP | Rogers 5 @ St. Michael-Albertville 0
14 - 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Red Lake Falls 2 @ Detroit Lakes 4
- 01/15/2009 19:30, 19:30 Austin @ Owatonna
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 3 @ Roseville 1
- 01/15/2009 19:30, 19:01 | AP | Anoka 1 @ Champlin Park 0 OT
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseau 2 @ Warroad 5
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Thomas Academy 6 @ Sibley 0
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Andover 0 @ Centennial 4
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 6 @ Viroqua WI 0
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Eagan 2 @ Rosemount 0
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Worthington 2 @ Fairmont 3
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Crookston 2 @ Thief River Falls/Goodridge 5
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Winona 4 @ John Marshall 1
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 4 @ Cretin-Derham Hall 2
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Park 3 @ Mounds View 3 OT
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | North Metro 5 @ Coon Rapids 4 OT
- 01/15/2009 19:30, 19:30 | AP | Maple Grove 1 @ Blaine 6
- 01/15/2009 20:00, 20:00 | AP | Richfield 2 @ Hill-Murray 6
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 1 @ Ely 8
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Blake School 4 @ Minnehaha Academy 0
- 01/16/2009 19:00, 19:00 Lake of the Woods/Indus @ Eveleth-Gilbert
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 2 @ Redwood Valley 2 OT
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 1 @ Waconia 3
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Irondale 10 @ Chisago Lakes Area 3
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | New Ulm 6 @ Prairie Centre 1
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Orono 3 @ Mound-Westonka 4
- 01/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Marshall 9 @ Sleepy Eye 0
- 01/16/2009 19:30, 19:14 | AP | Lakeville South 5 @ Century 4 OT
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Edina 2 @ Eden Prairie 1 OT
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Mora/Hinckley 5 @ Duluth Central 1
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Greenway 5 @ International Falls 4 OT
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | MOunt St. Charles Prep 2 @ Academy of Holy Angels 4
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ Bismark ND 11
- 01/16/2009 19:30, 19:10 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 3 @ Delano/Rockford 2 OT
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 2 @ Marshall School Duluth 3
- 01/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 1 @ Cloquet Esko Carlton 0
- 01/16/2009 20:00, 20:00 | AP | St. Paul Saints 3 @ St. Paul Como 1
16 - 01/17/2009 07:30, 07:30 | AP | East Grand Forks 2 @ Grand Forks Central ND 7
- 01/17/2009 10:00, 10:00 | AP | John Marshall 0 @ St. Paul Johnson 4
- 01/17/2009 13:00, 13:00 | AP | Marshall 3 @ Dodge County 6
- 01/17/2009 13:00, 13:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 2 @ Luverne 2 OT
- 01/17/2009 13:30, 13:30 | AP | Duluth East 6 @ White Bear Lake 3
15 - 01/17/2009 14:00, 14:00 | AP | Park Rapids 4 @ Red Lake Falls 2
- 01/17/2009 14:00, 14:00 | AP | Kittson Central 2 @ Wadena-Deer Creek 7
- 01/17/2009 14:00, 14:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 5 @ Cambridge/Isanti 7
- 01/17/2009 14:00, 14:00 | AP | Breck 5 @ Rochester Lourdes 3
- 01/17/2009 14:00, 14:00 Bagley/Foston @ Wahpeton ND
- 01/17/2009 14:00, 14:00 | AP | Mankato West 10 @ Northfield 2
- 01/17/2009 14:15, 14:15 | AP | Eden Prairie 5 @ Apple Valley 0
- 01/17/2009 14:30, 14:30 | AP | Shakopee 0 @ Wayzata 10
- 01/17/2009 14:30, 14:30 | AP | Chaska 9 @ Bloomington Kennedy 5
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Mounds View 2 @ Hastings 3
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Red Wing 5 @ Albert Lea 3
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Rogers 7 @ Becker/Big Lake 0
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Two Harbors 1 @ Pine City 4
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Windom Area 8 @ Morris/Benson 2
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | Eastview 4 @ Lakeville South 3 OT
- 01/17/2009 15:00, 15:00 | AP | South St.Paul 1 @ Saint Thomas Academy 1 OT
- 01/17/2009 15:00, 15:00 Lake of the Woods/Indus @ Greenway
- 01/17/2009 15:00, 11:52 | AP | Princeton/Milaca 3 @ St. Michael-Albertville 7
- 01/17/2009 15:30, 15:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ Bismarck Century ND 5
- 01/17/2009 15:30, 15:24 | AP | Benilde-St. Margarets 5 @ Marshall School Duluth 3
7 - 01/17/2009 16:00, 16:15 | AP | Rosemount 0 @ Brainerd/Pillager/Pierz 3
- 01/17/2009 16:00, 16:00 | AP | Providence Academy 2 @ St. Paul Academy 4
- 01/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Sartell-St.Stephen 6 @ Sauk Rapids-Rice 1
- 01/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 2 @ Cooper 1
- 01/17/2009 19:00, 19:00 | AP | North Branch 3 @ Meadow Creek Christian 6
- 01/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Moorhead 1 @ Minnetonka 3
- 01/17/2009 19:00, 19:30 | AP | Spring Lake Park 3 @ St.Louis Park 2 OT
10 - 01/17/2009 19:15, 19:15 | AP | Warroad 6 @ Crookston 0
6 - 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Jefferson 7 @ Burnsville 1
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Blaine 4 @ Centennial 4 OT
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseville 4 @ Cretin-Derham Hall 5
- 01/17/2009 19:30, 19:17 | AP | Champlin Park 6 @ North Metro 0
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Osseo 1 @ Maple Grove 4
- 01/17/2009 19:30, 19:35 | AP | Mahtomedi 9 @ Simley 2
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Anoka 2 @ Andover 5
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 6 @ Park 2
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Hopkins 5 @ Richfield 3
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 1 @ Faribault 3
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Coon Rapids 0 @ Elk River 8
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Little Falls 9 @ Fergus Falls 2
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 2 @ Woodbury 2 OT
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 2 @ Hibbing 4
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis East 3 @ Minneapolis West 2
- 01/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 2 @ Mayo 4
- 01/17/2009 19:30, 21:13 | AP | Tartan 10 @ Sibley 1
- 01/17/2009 20:00, 20:00 | AP | North 1 @ Hill-Murray 9
- 01/19/2009 16:30, 16:30 | AP | Dodge County 1 @ Farmington 8
- 01/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Eveleth-Gilbert 5 @ Princeton/Milaca 4
- 01/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 2 @ Windom Area 6
- 01/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Northfield 3 @ Faribault 7
- 01/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Ft. Francis Ontario 0 @ International Falls 6
- 01/20/2009 00:00, 00:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 2 @ Bemidji 3
16 - 01/20/2009 07:30, 07:30 | AP | Red Lake Falls 5 @ East Grand Forks 9
- 01/20/2009 17:30, 17:30 | AP | Providence Academy 3 @ Prairie Centre 1
- 01/20/2009 18:00, 18:00 Kittson Central @ Bagley/Foston
- 01/20/2009 18:00, 18:00 | AP | Cooper 4 @ St. Michael-Albertville 10
15 - 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Orono 9 @ Waconia 3
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 13 @ Shakopee 1
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | New Ulm 11 @ Fairmont 1
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Hill-Murray 2 @ Benilde-St. Margarets 3 OT
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Breck 1 @ Totino-Grace 1 OT
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Fergus Falls 2 @ Saint Cloud Tech 3
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Mankato West 4 @ Holy Family 1
- 01/20/2009 19:00, 19:30 | AP | Pine City 3 @ Sauk Rapids-Rice 5
- 01/20/2009 19:00, 19:10 | AP | Burnsville 5 @ Wayzata 4 OT
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Morris/Benson 9 @ Sleepy Eye 0
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Prior Lake 4 @ Hutchinson 1
- 01/20/2009 19:00, 19:30 | AP | Apollo 3 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 3 OT
- 01/20/2009 19:00, 17:30 | AP | River Lakes Stars 1 @ Alexandria 10
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Wadena-Deer Creek 12 @ Walker-Hackensack-Akeley 0
- 01/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Mound-Westonka 8 @ Litchfield-Dassel/Cokato 1
- 01/20/2009 19:00, 18:23 | AP | Park Rapids 3 @ Northern Lakes Lightning 3 OT
- 01/20/2009 19:15, 19:15 | AP | Willmar 1 @ Little Falls 8
- 01/20/2009 19:15, 19:15 | AP | New Prague 7 @ Farmington 3
- 01/20/2009 19:15, 19:15 | AP | Apple Valley 5 @ Eastview 2
- 01/20/2009 19:30, 19:30 Proctor @ Moose Lake
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Kennedy 1 @ Lakeville North 8
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Worthington 4 @ Redwood Valley 5 OT
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Central 11 @ Ely 1
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Eden Prairie 2 @ Eagan 0
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Onalaska WI 7 @ La Crescent 4
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Thomas Academy 5 @ Rochester Lourdes 2
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Minnehaha Academy 0 @ St. Paul Johnson 4
- 01/20/2009 19:30, 19:30 Hibbing @ Duluth Denfeld
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 2 @ Albert Lea 10
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Detroit Lakes 4 @ Crookston 9
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 2 @ Chaska 6
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Moorhead 1 @ Thief River Falls/Goodridge 3
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 0 @ Centennial 9
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Delano/Rockford 2 @ Minneapolis East 2 OT
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 5 @ Coon Rapids 2
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 1 @ Grand Rapids 4
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 2 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 7
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Windom Area 3 @ Marshall 6
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Rosemount 1 @ Bloomington Jefferson 8
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Superior WI 2 @ Hermantown 8
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Waseca 3 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 2
- 01/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Chisago Lakes Area 3 @ Mora/Hinckley 2
- 01/20/2009 19:30, 19:17 | AP | Owatonna 8 @ Winona 2
- 01/20/2009 20:00, 20:00 | AP | St. Paul Academy 4 @ St. Paul Como 5
- 01/22/2009 18:30, 18:30 | AP | Bagley/Foston 1 @ Ely 5
8 - 01/22/2009 19:00, 19:15 | AP | Moorhead 2 @ Brainerd/Pillager/Pierz 1 OT
16 - 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Prior Lake 1 @ Orono 6
- 01/22/2009 19:00, 17:13 | AP | Holy Family 0 @ St. Michael-Albertville 4
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 0 @ Saint Cloud Cathedral 4
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 0 @ Kittson Central 11
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Shakopee 1 @ Hutchinson 9
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Hopkins 0 @ Minnetonka 7
- 01/22/2009 19:00, 18:49 | AP | Cambridge/Isanti 4 @ Buffalo 6
- 01/22/2009 19:00, 19:10 | AP | Chisago Lakes Area 4 @ St.Louis Park 7
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Blake School 2 @ Providence Academy 1
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Academy 3 @ Minnehaha Academy 2
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Becker/Big Lake 1 @ Princeton/Milaca 5
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Rogers 7 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 3
- 01/22/2009 19:00, 19:14 | AP | Benilde-St. Margarets 5 @ Totino-Grace 0
- 01/22/2009 19:00, 19:50 | AP | Little Falls 1 @ Alexandria 0
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 0 @ Luverne 8
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Morris/Benson 1 @ Litchfield-Dassel/Cokato 9
- 01/22/2009 19:00, 19:15 | AP | Edina 5 @ Wayzata 0
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Lakeville South 5 @ Armstrong 2
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Francis 6 @ Cooper 1
- 01/22/2009 19:00, 19:00 | AP | Spooner WI 0 @ Pine City 4
11 - 01/22/2009 19:15, 19:15 | AP | Fargo South ND 4 @ Crookston 1
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | South St.Paul 4 @ Richfield 2
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Mahtomedi 5 @ Saint Thomas Academy 8
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Northern Lakes Lightning 6 @ Detroit Lakes 3
- 01/22/2009 19:30, 19:15 | AP | Elk River 3 @ Champlin Park 2
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Saints 1 @ Breck 9
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Ashland WI 0 @ Hermantown 10
- 01/22/2009 19:30, 19:30 Duluth Central @ Duluth Denfeld
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 2 @ Sparta/West Salem WI 2 OT
- 01/22/2009 19:30, 19:24 | AP | North Metro 4 @ Anoka 5
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 2 @ Mankato West 8
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Albert Lea 7 @ Austin 1
- 01/22/2009 19:30, 19:45 | AP | Spring Lake Park 5 @ Irondale 1
- 01/22/2009 19:30, 19:06 | AP | Roseville 2 @ Stillwater 0
- 01/22/2009 19:30, 19:40 | AP | John Marshall 0 @ Owatonna 3
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Thief River Falls/Goodridge 1 @ Warroad 5
- 01/22/2009 19:30, 15:43 | AP | Centennial 9 @ Osseo 1
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Waseca 5 @ Mankato East 3
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | River Lakes Stars 8 @ Mora/Hinckley 2
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Andover 2 @ Blaine 5
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 2 @ Greenway 5
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 6 @ Mounds View 2
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Eastview 1 @ Woodbury 4
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Maple Grove 10 @ Coon Rapids 0
- 01/22/2009 19:30, 19:30 | AP | Hastings 6 @ Park 3
- 01/22/2009 19:30, 19:53 | AP | Simley 2 @ Tartan 6
- 01/22/2009 20:00, 19:56 | AP | Sibley 2 @ North 5
- 01/22/2009 20:00, 20:00 | AP | Forest Lake 1 @ White Bear Lake 4
9 - 01/23/2009 19:00, 19:50 | AP | Apollo 0 @ Brainerd/Pillager/Pierz 5
17 - 01/23/2009 19:00, 19:00 | AP | Lake of the Woods/Indus 3 @ Red Lake Falls 2
- 01/23/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Wing 5 @ New Prague 3
- 01/23/2009 19:00, 19:00 | AP | Willmar 4 @ Sauk Rapids-Rice 1
- 01/23/2009 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis East 2 @ Prairie Centre 4
- 01/23/2009 19:00, 19:00 | AP | Fergus Falls 2 @ Sartell-St.Stephen 6
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Cloud Tech 6 @ River Lakes Stars 1
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Farmington 0 @ Academy of Holy Angels 11
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | International Falls 2 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 5
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | East Grand Forks 4 @ Rochester Lourdes 7
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Wadena-Deer Creek 2 @ Faribault 3
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Ely 1 @ Moose Lake 7
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Century 3 @ Duluth East 2
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 0 @ Roseau 3
- 01/23/2009 19:30, 17:31 | AP | Winona 3 @ New Ulm 4
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 1 @ Grand Rapids 5
- 01/23/2009 19:30, 19:30 | AP | Eveleth-Gilbert 5 @ Mora/Hinckley 2
- 01/24/2009 13:00, 13:00 | AP | Wadena-Deer Creek 3 @ Marshall 6
- 01/24/2009 13:00, 17:44 | AP | New Ulm 3 @ Shattuck-St. Marys Midget AAA 3 OT
- 01/24/2009 13:00, 13:00 | AP | Mayo 3 @ Duluth East 7
- 01/24/2009 14:00, 14:00 | AP | Princeton/Milaca 5 @ Cambridge/Isanti 4
- 01/24/2009 14:00, 14:00 | AP | Prior Lake 2 @ Northfield 3
- 01/24/2009 14:00, 14:00 | AP | Bagley/Foston 2 @ Walker-Hackensack-Akeley 3
- 01/24/2009 14:00, 15:00 | AP | Osseo 5 @ Andover 4 OT
- 01/24/2009 14:00, 14:00 | AP | Mankato West 3 @ Minnehaha Academy 5
- 01/24/2009 14:15, 14:15 | AP | Bloomington Jefferson 10 @ Chaska 3
- 01/24/2009 14:30, 14:30 | AP | Eden Prairie 14 @ Bloomington Kennedy 1
- 01/24/2009 14:30, 14:30 | AP | Minnetonka 5 @ Armstrong 2
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Waconia 2 @ Litchfield-Dassel/Cokato 5
- 01/24/2009 15:00, 15:30 | AP | Proctor 1 @ Sauk Rapids-Rice 3
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Burnsville 5 @ Lakeville North 2
- 01/24/2009 15:00, 14:24 | AP | Rochester Lourdes 2 @ Delano/Rockford 3
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Dodge County 4 @ Windom Area 1
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Breck 10 @ St. Paul Como 1
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Waseca 3 @ Austin 3 OT
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | East Grand Forks 2 @ Faribault 5
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Eagan 4 @ Lakeville South 3
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Richfield 5 @ Mahtomedi 4
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Sibley 2 @ Hill-Murray 10
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Worthington 0 @ Morris/Benson 8
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Winona 7 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 1
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Orono 2 @ Holy Family 1
- 01/24/2009 15:00, 15:00 | AP | Luverne 5 @ Redwood Valley 2
- 01/24/2009 15:15, 15:15 | AP | Pine City 5 @ Minneapolis West 0
- 01/24/2009 15:30, 15:30 | AP | Century 1 @ Marshall School Duluth 6
- 01/24/2009 16:00, 16:00 | AP | St. Paul Saints 2 @ St. Paul Academy 3
- 01/24/2009 16:00, 16:00 | AP | St. Paul Johnson 2 @ Blake School 3 OT
- 01/24/2009 16:00, 16:00 | AP | Detroit Lakes 2 @ Lake of the Woods/Indus 4
- 01/24/2009 18:00, 18:00 | AP | Warroad 4 @ Moorhead 5 OT
- 01/24/2009 19:00, 19:15 | AP | Becker/Big Lake 2 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 7
- 01/24/2009 19:00, 18:51 | AP | Buffalo 3 @ St. Michael-Albertville 4 OT
- 01/24/2009 19:00, 18:23 | AP | Meadow Creek Christian 3 @ Providence Academy 8
- 01/24/2009 19:00, 19:00 | AP | Edina 3 @ Hopkins 4 OT
- 01/24/2009 19:00, 19:00 | AP | North Branch 3 @ Webster WI 6
- 01/24/2009 19:00, 19:00 | AP | Mound-Westonka 0 @ Saint Cloud Cathedral 6
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Anoka 0 @ Maple Grove 6
- 01/24/2009 19:30, 17:13 | AP | Saint Thomas Academy 2 @ Tartan 0
- 01/24/2009 19:30, 19:33 | AP | North 5 @ Simley 1
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Chisago Lakes Area 4 @ Spring Lake Park 7
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | North Metro 0 @ Elk River 7
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 6 @ Silver Bay - Cook County 5 OT
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Park 0 @ Cretin-Derham Hall 4
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 5 @ Roseville 4 OT
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 3 @ Forest Lake 4
- 01/24/2009 19:30, 19:19 | AP | Hastings 1 @ Stillwater 2
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 5 @ Rosemount 3
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | Coon Rapids 2 @ Blaine 7
- 01/24/2009 19:30, 19:30 | AP | St.Louis Park 4 @ Irondale 3
- 01/24/2009 19:45, 19:45 | AP | St. Francis 1 @ Totino-Grace 2
- 01/26/2009 18:45, 18:45 | AP | Hermantown 1 @ Saint Cloud Cathedral 2
- 01/26/2009 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 1 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 10
- 01/26/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 4 @ Elk River 2
- 01/26/2009 19:30, 19:30 | AP | Fairmont 3 @ Windom Area 4
- 01/27/2009 07:30, 07:30 | AP | Thief River Falls/Goodridge 6 @ East Grand Forks 1
- 01/27/2009 13:00, 13:00 | AP | Austin 0 @ Dodge County 6
- 01/27/2009 17:00, 17:00 | AP | Wahpeton ND 2 @ Morris/Benson 6
- 01/27/2009 17:30, 17:30 | AP | Forest Lake 0 @ Duluth East 6
- 01/27/2009 18:00, 18:00 | AP | Silver Bay - Cook County 2 @ Duluth Central 9
- 01/27/2009 18:00, 18:00 | AP | Red Wing 6 @ Hutchinson 1
- 01/27/2009 18:00, 18:00 | AP | Roseau 3 @ Moorhead 4 OT
18 - 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Bagley/Foston 0 @ Red Lake Falls 6
18 - 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Breck 5 @ Orono 1
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | River Lakes Stars 4 @ Apollo 4 OT
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Detroit Lakes 2 @ Wadena-Deer Creek 6
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Cathedral 4 @ Waconia 0
- 01/27/2009 19:00, 19:30 | AP | Alexandria 4 @ Willmar 2
- 01/27/2009 19:00, 19:40 | AP | North Metro 6 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 2
- 01/27/2009 19:00, 19:20 | AP | St. Francis 8 @ St.Louis Park 2
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | North 2 @ South St.Paul 6
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 3 @ Holy Family 1
- 01/27/2009 19:00, 18:33 | AP | Farmington 4 @ Shakopee 3
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Fairmont 2 @ Waseca 10
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Chisago Lakes Area 3 @ Cooper 4
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Park Rapids 9 @ Walker-Hackensack-Akeley 1
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Minnehaha Academy 0 @ Providence Academy 2
- 01/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Osseo 3 @ Rogers 1
- 01/27/2009 19:15, 19:15 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 2 @ Saint Cloud Tech 4
- 01/27/2009 19:15, 19:15 | AP | Centennial 3 @ Edina 1
- 01/27/2009 19:15, 00:00 | AP | Sartell-St.Stephen 2 @ Little Falls 7
- 01/27/2009 19:15, 19:15 | AP | Lakeville North 1 @ Apple Valley 3
19 - 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 8 @ St. Paul Saints 1
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Kennedy 1 @ Bloomington Jefferson 5
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 3 @ Greenway 2
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Benilde-St. Margarets 6 @ Irondale 3
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Crookston 0 @ Warroad 7
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall School Duluth 5 @ Cloquet Esko Carlton 1
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Totino-Grace 2 @ Spring Lake Park 7
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 6 @ Lakeville South 4
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Michael-Albertville 5 @ Minneapolis West 2
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Rochester Lourdes 13 @ Mankato East 2
- 01/27/2009 19:30, 17:30 | AP | North Branch 3 @ Minneapolis East 7
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Ely 0 @ International Falls 19
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Aquinas/Holmen WI 5 @ La Crescent 2
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Hermantown 8 @ Proctor 0
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 2 @ Mayo 7
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Sauk Rapids-Rice 1 @ Fergus Falls 3
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Redwood Valley 3 @ Marshall 2
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Eastview 1 @ Eden Prairie 6
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Andover 4 @ Coon Rapids 3 OT
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Eveleth-Gilbert 5 @ Two Harbors 3
- 01/27/2009 19:30, 19:01 | AP | Mound-Westonka 3 @ Delano/Rockford 4
- 01/27/2009 19:30, 20:35 | AP | Park 2 @ Tartan 6
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Becker/Big Lake 2 @ Mora/Hinckley 3 OT
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Academy 5 @ St. Paul Johnson 1
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 5 @ Albert Lea 2
- 01/27/2009 19:30, 19:23 | AP | Faribault 6 @ Winona 2
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | Northern Lakes Lightning 3 @ Prairie Centre 3 OT
- 01/27/2009 19:30, 19:30 Superior WI @ Duluth Denfeld
- 01/27/2009 19:30, 19:30 | AP | New Ulm 8 @ Northfield 1
- 01/28/2009 20:00, 20:00 | AP | Grand Rapids 2 @ Duluth East 6
- 01/29/2009 07:30, 07:30 | AP | Kittson Central 1 @ East Grand Forks 7
- 01/29/2009 15:00, 15:00 | AP | Two Harbors 2 @ Ely 6
- 01/29/2009 17:00, 17:00 | AP | River Lakes Stars 6 @ Litchfield-Dassel/Cokato 3
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Faribault 3 @ Rogers 5
- 01/29/2009 19:00, 16:11 | AP | Becker/Big Lake 0 @ St. Michael-Albertville 7
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Hopkins 5 @ Armstrong 4
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Wayzata 1 @ Minnetonka 2 OT
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Shakopee 3 @ New Prague 9
- 01/29/2009 19:00, 19:00 Duluth Central @ Ashland WI
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Minnehaha Academy 5 @ Meadow Creek Christian 4
- 01/29/2009 19:00, 19:30 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 1 @ Providence Academy 4
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Princeton/Milaca 2 @ Buffalo 8
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Waseca 6 @ Sleepy Eye 3
- 01/29/2009 19:00, 19:00 | AP | Alexandria 5 @ Apollo 3
- 01/29/2009 19:15, 19:15 | AP | Fergus Falls 0 @ Little Falls 8
- 01/29/2009 19:15, 19:15 | AP | Red Wing 7 @ Farmington 6
- 01/29/2009 19:30, 15:09 | AP | Blaine 4 @ Osseo 1
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 9 @ Park 2
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Chaska 4 @ Eagan 6
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis East 1 @ Pine City 3
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Centennial 7 @ Coon Rapids 2
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Black River Falls WI 2 @ La Crescent 6
- 01/29/2009 19:30, 19:30 Cretin-Derham Hall @ Hastings
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | North Metro 2 @ Andover 8
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis West 3 @ Dodge County 6
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Worthington 2 @ Luverne 8
- 01/29/2009 19:30, 19:05 | AP | Maple Grove 7 @ Champlin Park 1
- 01/29/2009 19:30, 19:05 | AP | Mora/Hinckley 3 @ Northern Lakes Lightning 3 OT
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Grand Rapids 7 @ Greenway 1
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Sibley 1 @ Richfield 7
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Mayo 4 @ John Marshall 0
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 1 @ Saint Thomas Academy 7
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Century 7 @ Albert Lea 2
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | North Branch 1 @ Moose Lake 6
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 10 @ Mankato East 1
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 1 @ Woodbury 5
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Mound-Westonka 3 @ Rochester Lourdes 2
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 5 @ Mounds View 2
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Shattuck-St. Marys Prep 7 @ Benilde-St. Margarets 3
- 01/29/2009 19:30, 19:17 | AP | Elk River 8 @ Anoka 0
- 01/29/2009 19:30, 19:30 | AP | Austin 1 @ New Ulm 11
- 01/29/2009 19:45, 19:45 | AP | Breck 6 @ Blake School 0
- 01/29/2009 20:00, 20:00 | AP | St. Paul Johnson 0 @ St. Paul Como 2
- 01/29/2009 20:00, 20:00 | AP | South St.Paul 2 @ Hill-Murray 4
- 01/29/2009 20:00, 19:37 | AP | Mahtomedi 4 @ North 1
- 01/30/2009 07:30, 07:30 | AP | Eveleth-Gilbert 1 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 8
19 - 01/30/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 9 @ Walker-Hackensack-Akeley 1
- 01/30/2009 19:00, 19:00 | AP | Irondale 0 @ Totino-Grace 4
- 01/30/2009 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 2 @ Waconia 1
- 01/30/2009 19:00, 19:15 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 5 @ Willmar 2
- 01/30/2009 19:00, 19:15 | AP | Little Falls 8 @ Sauk Rapids-Rice 0
- 01/30/2009 19:00, 19:00 | AP | Detroit Lakes 3 @ Prairie Centre 5
- 01/30/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Tech 2 @ Sartell-St.Stephen 3
- 01/30/2009 19:30, 19:30 Webster WI @ Silver Bay - Cook County
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Hutchinson 3 @ Northfield 0
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Park Rapids 1 @ Lake of the Woods/Indus 1 OT
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 5 @ Windom Area 6 OT
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Crookston 0 @ Roseau 4
- 01/30/2009 19:30, 18:59 | AP | La Crosse WI 1 @ Winona 9
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Mora/Hinckley 1 @ Pine City 2 OT
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Denfeld 2 @ Thief River Falls/Goodridge 6
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall School Duluth 1 @ Warroad 3
- 01/30/2009 19:30, 19:30 | AP | Prior Lake 1 @ Academy of Holy Angels 8
- 01/31/2009 12:00, 14:16 | AP | Aquinas/Holmen WI 4 @ Winona 4 OT
- 01/31/2009 13:00, 13:00 | AP | Holy Family 1 @ Saint Cloud Cathedral 7
- 01/31/2009 13:00, 13:00 | AP | Minnehaha Academy 0 @ Breck 7
- 01/31/2009 13:00, 13:00 | AP | Orono 8 @ Litchfield-Dassel/Cokato 1
- 01/31/2009 13:00, 13:00 | AP | Minneapolis West 2 @ Redwood Valley 10
- 01/31/2009 14:00, 14:00 | AP | St. Michael-Albertville 6 @ Cambridge/Isanti 3
- 01/31/2009 14:00, 14:00 | AP | Northern Lakes Lightning 2 @ Moose Lake 3
- 01/31/2009 14:15, 14:15 | AP | Rosemount 4 @ Eastview 3 OT
- 01/31/2009 14:30, 14:30 | AP | Shattuck-St. Marys Prep 7 @ Academy of Holy Angels 0
- 01/31/2009 14:30, 14:30 | AP | Hopkins 1 @ Wayzata 3
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | John Marshall 8 @ Austin 1
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Detroit Lakes 3 @ Sartell-St.Stephen 6
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Saint Cloud Tech 0 @ Roseau 6
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Morris/Benson 4 @ Luverne 3
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Como 2 @ Providence Academy 1
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Mounds View 0 @ White Bear Lake 7
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Marshall School Duluth 2 @ Thief River Falls/Goodridge 2 OT
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Faribault 3 @ Dodge County 1
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Woodbury 2 @ Hastings 0
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Rochester Lourdes 9 @ Shakopee 0
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Sibley 0 @ Hudson, WI 6
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Buffalo 5 @ Rogers 2
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Waconia 8 @ Marshall 2
- 01/31/2009 15:00, 17:30 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 3 @ Becker/Big Lake 1
- 01/31/2009 15:00, 14:24 | AP | Meadow Creek Christian 3 @ Mound-Westonka 10
- 01/31/2009 15:00, 14:54 | AP | Mankato East 2 @ Century 8
- 01/31/2009 15:00, 15:00 | AP | Bloomington Jefferson 4 @ Lakeville South 3 OT
- 01/31/2009 15:15, 15:15 | AP | Webster WI 8 @ Ely 2
- 01/31/2009 16:00, 16:00 | AP | Blake School 5 @ St. Paul Academy 0
- 01/31/2009 16:00, 16:00 | AP | Fairmont 2 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 4
- 01/31/2009 16:00, 16:00 | AP | Waseca 9 @ Worthington 2
- 01/31/2009 16:00, 16:00 Duluth Central @ Greenway
- 01/31/2009 16:30, 16:30 | AP | Duluth Denfeld 1 @ Warroad 2 OT
- 01/31/2009 17:30, 17:30 | AP | Centennial 4 @ Moorhead 4 OT
7 - 01/31/2009 19:00, 19:38 | AP | Apple Valley 4 @ Burnsville 4 OT
- 01/31/2009 19:00, 19:00 | AP | Albert Lea 3 @ New Prague 7
- 01/31/2009 19:00, 19:05 | AP | Cooper 2 @ St.Louis Park 8
- 01/31/2009 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 0 @ Edina 5
- 01/31/2009 19:00, 19:00 | AP | Chisago Lakes Area 2 @ St. Francis 5
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Elk River 1 @ Maple Grove 1 OT
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville North 1 @ Eagan 5
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Eden Prairie 12 @ Chaska 4
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | South St.Paul 5 @ Mahtomedi 3
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | River Lakes Stars 0 @ Fergus Falls 2
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 0 @ Forest Lake 2
- 01/31/2009 19:30, 19:27 | AP | Blaine 9 @ Anoka 0
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth East 4 @ Andover 2
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Hermantown 8 @ Two Harbors 1
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseville 2 @ Park 1 OT
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 1 @ Alexandria 2
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 12 @ Silver Bay - Cook County 1
- 01/31/2009 19:30, 15:08 | AP | Champlin Park 1 @ Osseo 3
- 01/31/2009 19:30, 19:11 | AP | Saint Thomas Academy 6 @ North 2
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Tartan 6 @ Richfield 0
- 01/31/2009 19:30, 19:30 | AP | Pine City 0 @ Spring Lake Park 6
- 01/31/2009 20:00, 20:00 | AP | Simley 0 @ Hill-Murray 10
- 01/31/2009 20:00, 20:00 | AP | St. Paul Johnson 5 @ St. Paul Saints 2
- 02/02/2009 19:00, 19:00 | AP | Windom Area 10 @ Sleepy Eye 0
- 02/03/2009 00:00, 19:30 | AP | Hermantown 5 @ Bemidji 3
- 02/03/2009 07:30, 07:30 | AP | East Grand Forks 2 @ Grand Forks Red River ND 7
- 02/03/2009 07:30, 07:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 9 @ Proctor 0
- 02/03/2009 18:30, 18:30 | AP | Fargo Shanley ND 4 @ Morris/Benson 3 OT
20 - 02/03/2009 19:00, 19:15 | AP | Thief River Falls/Goodridge 7 @ Red Lake Falls 0
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Buffalo 4 @ Armstrong 3 OT
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Prior Lake 3 @ Red Wing 4
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Windom Area 4 @ Luverne 2
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Sartell-St.Stephen 2 @ Willmar 1
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 2 @ Holy Family 5
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Farmington 3 @ Hutchinson 6
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Owatonna 5 @ Waseca 1
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 7 @ Sleepy Eye 1
- 02/03/2009 19:00, 18:25 | AP | Northfield 0 @ Shakopee 1
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Orono 2 @ Saint Cloud Cathedral 5
- 02/03/2009 19:00, 19:30 | AP | Saint Cloud Tech 1 @ Alexandria 2
- 02/03/2009 19:00, 19:00 | AP | Northern Lakes Lightning 6 @ Walker-Hackensack-Akeley 0
- 02/03/2009 19:00, 15:51 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 3 @ St. Michael-Albertville 4
- 02/03/2009 19:15, 19:15 | AP | Chaska 5 @ Eastview 4
- 02/03/2009 19:15, 19:15 | AP | Wadena-Deer Creek 1 @ Little Falls 9
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Johnson 0 @ Breck 9
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ Park Rapids 6
- 02/03/2009 19:30, 19:30 Moose Lake @ Eveleth-Gilbert
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Denfeld 5 @ Cloquet Esko Carlton 1
- 02/03/2009 19:30, 19:40 | AP | Benilde-St. Margarets 3 @ Osseo 2
- 02/03/2009 19:30, 19:56 | AP | Stillwater 2 @ Tartan 4
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Hastings 4 @ Forest Lake 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Minnehaha Academy 2 @ St. Paul Academy 6
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Austin 0 @ Mankato West 11
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 0 @ Bloomington Jefferson 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 1 @ Grand Rapids 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Hill-Murray 2 @ Mahtomedi 5
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 4 @ La Crosse WI 2
- 02/03/2009 19:30, 19:19 | AP | Albert Lea 5 @ Winona 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 Hibbing @ Greenway
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | New Prague 2 @ Academy of Holy Angels 5
- 02/03/2009 19:30, 19:08 | AP | Sauk Rapids-Rice 2 @ River Lakes Stars 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Eden Prairie 6 @ Lakeville North 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Providence Academy 1 @ St. Paul Saints 1 OT
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 1 @ International Falls 9
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Apollo 3 @ Fergus Falls 8
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 8 @ Minneapolis West 0
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Mayo 4 @ Lakeville South 3 OT
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Superior WI 2 @ Duluth East 4
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Totino-Grace 0 @ Saint Thomas Academy 10
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | John Marshall 3 @ Dodge County 2 OT
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Warroad 3 @ Roseau 2
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Anoka 5 @ Coon Rapids 3
- 02/03/2009 19:30, 19:30 Duluth Central @ Marshall School Duluth
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Faribault 3 @ Century 7
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Kennedy 1 @ Rosemount 6
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Burnsville 3 @ Eagan 0
- 02/03/2009 19:30, 19:30 | AP | Prairie Centre 2 @ Mora/Hinckley 3
- 02/03/2009 20:00, 20:00 | AP | Blake School 3 @ St. Paul Como 2
4 - 02/05/2009 16:00, 18:00 | AP | Lakeville South 1 @ Brainerd/Pillager/Pierz 3
21 - 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Red Lake Falls 0 @ Park Rapids 4
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Irondale 1 @ Cooper 2
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Little Falls 10 @ Apollo 4
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Eden Prairie 4 @ Hopkins 3
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Shakopee 3 @ Prior Lake 2
- 02/05/2009 19:00, 19:30 | AP | Sartell-St.Stephen 3 @ Alexandria 3 OT
- 02/05/2009 19:00, 19:00 Kittson Central @ Lake of the Woods/Indus
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Prairie Centre 1 @ Morris/Benson 2
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Windom Area 3 @ Waseca 4 OT
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Como 2 @ Minnehaha Academy 3
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Redwood Valley 7 @ Sleepy Eye 2
- 02/05/2009 19:00, 19:30 | AP | Buffalo 5 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 2
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Northern Lakes Lightning 4 @ Bagley/Foston 3
- 02/05/2009 19:00, 19:06 | AP | St.Louis Park 2 @ Benilde-St. Margarets 11
- 02/05/2009 19:00, 20:15 | AP | Waconia 1 @ Mound-Westonka 7
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Wayzata 5 @ Armstrong 2
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 6 @ Chisago Lakes Area 4
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Princeton/Milaca 3 @ Rogers 7
- 02/05/2009 19:00, 19:00 | AP | Spring Lake Park 3 @ St. Francis 6
- 02/05/2009 19:05, 19:05 | AP | White Bear Lake 4 @ Stillwater 4 OT
- 02/05/2009 19:15, 19:15 | AP | Edina 1 @ Minnetonka 4
- 02/05/2009 19:15, 19:15 | AP | Northfield 2 @ Farmington 7
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Meadow Creek Christian 2 @ Minneapolis East 10
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 1 @ Mankato West 8
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 1 @ Cretin-Derham Hall 2 OT
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Woodbury 5 @ Mounds View 4
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | East Grand Forks 2 @ Moorhead 6
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Kennedy 10 @ Minneapolis West 0
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Sibley 1 @ South St.Paul 11
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 0 @ Richfield 3
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Osseo 9 @ Coon Rapids 2
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 4 @ Hermantown 7
- 02/05/2009 19:30, 18:44 | AP | Pine City 1 @ Mora/Hinckley 3
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | New Ulm 7 @ Marshall 2
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Hastings 3 @ Roseville 5
- 02/05/2009 19:30, 19:06 | AP | Eveleth-Gilbert 1 @ Grand Rapids 8
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Rochester Lourdes 6 @ Faribault 1
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Austin 1 @ Mayo 13
- 02/05/2009 19:30, 19:09 | AP | Orono 4 @ Delano/Rockford 0
- 02/05/2009 19:30, 19:14 | AP | Blaine 1 @ Champlin Park 0
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Eagan 0 @ Bloomington Jefferson 4
- 02/05/2009 19:30, 19:28 | AP | Maple Grove 10 @ North Metro 2
- 02/05/2009 19:30, 19:30 Duluth Denfeld @ Marshall School Duluth
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 3 @ International Falls 4
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Elk River 1 @ Andover 0
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Thief River Falls/Goodridge 1 @ Crookston 0
- 02/05/2009 19:30, 19:17 | AP | Centennial 9 @ Anoka 3
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Moose Lake 3 @ Duluth Central 1
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | Tomah WI 4 @ La Crescent 1
- 02/05/2009 19:30, 19:30 | AP | North 1 @ Tartan 3
- 02/06/2009 15:15, 15:15 Duluth Central @ Eveleth-Gilbert
- 02/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 3 @ Red Wing 1
- 02/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Tech 6 @ Sauk Rapids-Rice 2
- 02/06/2009 19:00, 20:00 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 0 @ Alexandria 3
- 02/06/2009 19:00, 18:57 | AP | Roseau 6 @ Buffalo 2
- 02/06/2009 19:00, 19:00 | AP | Hutchinson 2 @ New Prague 9
- 02/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Greenway 0 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 5
- 02/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Silver Bay - Cook County 3 @ International Falls 9
- 02/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Winona 6 @ Mankato East 5 OT
- 02/06/2009 19:30, 18:54 | AP | Dodge County 3 @ Delano/Rockford 4 OT
- 02/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 8 @ River Lakes Stars 1
- 02/06/2009 19:30, 19:30 | AP | Willmar 2 @ Fergus Falls 0
- 02/06/2009 19:30, 19:32 | AP | Albert Lea 6 @ Owatonna 0
- 02/07/2009 13:00, 13:00 | AP | Apollo 4 @ Wadena-Deer Creek 3 OT
- 02/07/2009 13:00, 13:00 | AP | Sleepy Eye 0 @ Worthington 8
- 02/07/2009 14:00, 14:00 | AP | Rogers 5 @ Cambridge/Isanti 4
- 02/07/2009 14:00, 14:05 | AP | Benilde-St. Margarets 7 @ Chisago Lakes Area 1
- 02/07/2009 14:00, 14:00 | AP | Faribault 4 @ Minnehaha Academy 4 OT
- 02/07/2009 14:00, 14:00 | AP | Rochester Lourdes 2 @ Albert Lea 3
- 02/07/2009 14:00, 14:00 Wahpeton ND @ Bagley/Foston
- 02/07/2009 14:00, 14:00 | AP | Minneapolis East 6 @ Windom Area 4
- 02/07/2009 14:15, 14:15 | AP | Duluth East 4 @ Apple Valley 0
- 02/07/2009 14:30, 14:30 | AP | Moorhead 3 @ Bloomington Jefferson 4 OT
- 02/07/2009 14:30, 14:30 | AP | Shakopee 1 @ Academy of Holy Angels 5
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 2 @ Mora/Hinckley 10
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Eastview 6 @ Lakeville North 3
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Prairie Centre 1 @ Litchfield-Dassel/Cokato 7
- 02/07/2009 15:00, 14:26 | AP | Richfield 6 @ North 5
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Wayzata 0 @ Edina 7
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Minnetonka 1 @ Hopkins 2 OT
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | South St.Paul 3 @ Tartan 1
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Winona 4 @ Mankato West 3 OT
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Redwood Valley 8 @ Fairmont 0
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Mound-Westonka 4 @ Holy Family 1
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Johnson 4 @ St. Paul Academy 3 OT
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Pine City 5 @ Ely 3
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Roseau 3 @ Saint Cloud Tech 3 OT
- 02/07/2009 15:00, 14:47 | AP | Sibley 0 @ Simley 2
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Breck 4 @ Providence Academy 0
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Thief River Falls/Goodridge 4 @ Lake of the Woods/Indus 1
- 02/07/2009 15:00, 15:00 | AP | Princeton/Milaca 8 @ Sauk Rapids-Rice 5
10 - 02/07/2009 16:00, 16:00 | AP | River Lakes Stars 3 @ Brainerd/Pillager/Pierz 12
- 02/07/2009 16:00, 16:00 Ft. Francis Ontario @ Kittson Central
- 02/07/2009 16:00, 16:00 | AP | Andover 2 @ Champlin Park 3
- 02/07/2009 16:30, 16:30 | AP | East Grand Forks 0 @ Warroad 4
- 02/07/2009 17:00, 17:00 Austin @ St. Peter/LeSeuer Hendersen
- 02/07/2009 17:30, 17:30 | AP | North Branch 2 @ Becker/Big Lake 5
- 02/07/2009 19:00, 19:11 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 0 @ St. Michael-Albertville 5
- 02/07/2009 19:00, 19:20 | AP | Totino-Grace 4 @ St.Louis Park 2
- 02/07/2009 19:00, 19:00 | AP | Marshall 2 @ Hutchinson 9
- 02/07/2009 19:00, 19:00 | AP | New Ulm 3 @ Sartell-St.Stephen 1
8 - 02/07/2009 19:30, 19:19 | AP | Eden Prairie 7 @ Burnsville 6 OT
- 02/07/2009 19:30, 13:25 | AP | North Metro 1 @ Osseo 7
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Anoka 2 @ Cloquet Esko Carlton 2 OT
- 02/07/2009 19:30, 19:13 | AP | Cretin-Derham Hall 2 @ Stillwater 1
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Kennedy 1 @ Lakeville South 10
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Little Falls 10 @ Detroit Lakes 0
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Saints 0 @ Blake School 5
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Rosemount 1 @ Chaska 7
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Hill-Murray 3 @ Saint Thomas Academy 0
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Cooper 3 @ Spring Lake Park 5
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Maple Grove 5 @ Centennial 2
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Park 4 @ Woodbury 7
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 1 @ Roseville 3
- 02/07/2009 19:30, 14:30 | AP | St. Francis 1 @ Irondale 5
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 7 @ Coon Rapids 1
- 02/07/2009 19:30, 19:30 | AP | Elk River 5 @ Blaine 3
- 02/07/2009 20:00, 20:00 | AP | Hastings 0 @ White Bear Lake 4
- 02/09/2009 16:15, 16:15 | AP | Tartan 4 @ Mahtomedi 6
- 02/09/2009 18:30, 18:30 | AP | Park Rapids 0 @ Wadena-Deer Creek 0 OT
- 02/09/2009 19:30, 19:30 | AP | Northfield 2 @ Rochester Lourdes 5
- 02/10/2009 00:00, 00:00 | AP | Bemidji 1 @ Thief River Falls/Goodridge 3
- 02/10/2009 07:30, 07:30 Duluth Central @ Proctor
- 02/10/2009 18:00, 18:00 | AP | Luverne 5 @ Morris/Benson 4 OT
- 02/10/2009 18:30, 18:30 | AP | Becker/Big Lake 1 @ Redwood Valley 6
21 - 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Mound-Westonka 0 @ Orono 2
- 02/10/2009 19:00, 19:00 Moose Lake @ Walker-Hackensack-Akeley
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | River Lakes Stars 1 @ Sartell-St.Stephen 5
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Waconia 2 @ Holy Family 3
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Little Falls 10 @ Saint Cloud Tech 2
- 02/10/2009 19:00, 19:00 Cooper @ Totino-Grace
- 02/10/2009 19:00, 19:02 | AP | St. Francis 3 @ Benilde-St. Margarets 6
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Mora/Hinckley 2 @ Princeton/Milaca 3
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 9 @ Meadow Creek Christian 2
- 02/10/2009 19:00, 18:23 | AP | Red Wing 9 @ Shakopee 1
- 02/10/2009 19:00, 22:43 | AP | New Ulm 8 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 1
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Sleepy Eye 1 @ Marshall 9
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Delano/Rockford 3 @ Litchfield-Dassel/Cokato 2
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Apollo 2 @ Willmar 4
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Apple Valley 4 @ Bloomington Kennedy 1
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Alexandria 5 @ Sauk Rapids-Rice 0
- 02/10/2009 19:00, 19:00 | AP | Academy of Holy Angels 7 @ Hutchinson 2
- 02/10/2009 19:00, 19:45 | AP | Wayzata 6 @ Buffalo 2
- 02/10/2009 19:15, 19:15 | AP | Burnsville 3 @ Eastview 3 OT
- 02/10/2009 19:15, 19:15 | AP | Prior Lake 3 @ Farmington 6
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | International Falls 6 @ Greenway 0
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Jefferson 2 @ Eden Prairie 5
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 2 @ Mayo 4
- 02/10/2009 19:30, 16:15 | AP | Elk River 3 @ Osseo 2 OT
- 02/10/2009 19:30, 20:15 | AP | Chisago Lakes Area 3 @ Irondale 6
- 02/10/2009 19:30, 19:30 Park Rapids @ Crookston
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | North Metro 0 @ Centennial 8
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Warroad 6 @ Grand Forks Central ND 5
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 5 @ Rosemount 2
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Eagan 5 @ Hastings 2
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 2 @ Mounds View 4
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Chaska 4 @ Lakeville North 2
- 02/10/2009 19:30, 19:15 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 0 @ Moorhead 4
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Virginia-Mt. Iron-Buhl 4 @ Marshall School Duluth 3
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Albert Lea 6 @ John Marshall 2
- 02/10/2009 19:30, 21:30 | AP | Duluth Denfeld 0 @ Hermantown 7
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Minnehaha Academy 2 @ Blake School 7
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Dodge County 2 @ Waseca 7
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Viroqua WI 1 @ La Crescent 2
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | New Prague 7 @ Northfield 2
- 02/10/2009 19:30, 18:57 | AP | Century 7 @ Winona 2
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Austin 4 @ Mankato East 9
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Breck 7 @ St. Paul Academy 0
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Bagley/Foston 0 @ Detroit Lakes 8
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | Grand Rapids 2 @ Hibbing 0
- 02/10/2009 19:30, 19:30 Providence Academy @ St. Paul Johnson
- 02/10/2009 19:30, 19:30 | AP | St.Louis Park 2 @ Spring Lake Park 3
- 02/10/2009 20:00, 20:00 | AP | St. Paul Saints 2 @ St. Paul Como 2 OT
- 02/11/2009 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis West 4 @ Minneapolis East 5
- 02/11/2009 19:30, 19:30 Eveleth-Gilbert @ Silver Bay - Cook County
- 02/11/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth East 4 @ Cloquet Esko Carlton 2
- 02/12/2009 07:30, 07:30 | AP | Two Harbors 2 @ Proctor 5
- 02/12/2009 07:30, 07:30 | AP | Crookston 3 @ East Grand Forks 2 OT
- 02/12/2009 14:00, 19:00 | AP | Walker-Hackensack-Akeley 5 @ Bagley/Foston 2
- 02/12/2009 18:30, 18:30 | AP | Redwood Valley 3 @ Waconia 1
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Academy 5 @ Meadow Creek Christian 3
- 02/12/2009 19:00, 19:15 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 5 @ Sauk Rapids-Rice 4 OT
- 02/12/2009 19:00, 18:33 | AP | Wadena-Deer Creek 7 @ Northern Lakes Lightning 1
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Armstrong 2 @ Minnetonka 6
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Hutchinson 8 @ Prior Lake 2
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | New Ulm 3 @ Litchfield-Dassel/Cokato 1
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Hopkins 3 @ Edina 7
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 4 @ Benilde-St. Margarets 3
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Windom Area 7 @ Fairmont 3
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Mankato East 6 @ Luverne 7
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Moorhead 2 @ Saint Cloud Tech 2 OT
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Cambridge/Isanti 7 @ Becker/Big Lake 1
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Little Falls 4 @ Prairie Centre 0
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | Monticello/Annandale/Maple Lake 2 @ Princeton/Milaca 3
- 02/12/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 3 @ Rogers 5
- 02/12/2009 19:30, 19:16 | AP | Osseo 0 @ Anoka 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | North Branch 2 @ Pine City 1
- 02/12/2009 19:30, 19:06 | AP | Coon Rapids 2 @ Champlin Park 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Mayo 6 @ Faribault 2
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Maple Grove 4 @ Andover 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | St.Louis Park 1 @ Blake School 5
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseau 3 @ Thief River Falls/Goodridge 4 OT
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 0 @ South St.Paul 5
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Sibley 0 @ Mahtomedi 6
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 5 @ Roseville 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 1 @ Eden Prairie 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 2 @ Woodbury 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Moose Lake 2 @ Mora/Hinckley 3
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Lake of the Woods/Indus 1 @ International Falls 4
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Winona 9 @ Austin 1
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Thomas Academy 8 @ Richfield 1
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Century 6 @ John Marshall 1
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 0 @ Rochester Lourdes 7
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Centennial 2 @ Elk River 4
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Red Wing 4 @ Northfield 0
- 02/12/2009 19:30, 19:30 | AP | Park 3 @ Forest Lake 8
- 02/12/2009 20:00, 19:27 | AP | Blaine 8 @ North Metro 0
- 02/12/2009 20:00, 20:00 | AP | Tartan 4 @ Hill-Murray 2
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Cooper 0 @ St. Francis 3
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Morris/Benson 4 @ Marshall 6
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Sartell-St.Stephen 5 @ Apollo 4
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Willmar 7 @ Prairie Centre 1
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Farmington 4 @ New Prague 8
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | Luverne 6 @ Sleepy Eye 0
- 02/13/2009 19:00, 19:00 | AP | St.Louis Park 9 @ Chisago Lakes Area 2
- 02/13/2009 19:15, 19:18 | AP | River Lakes Stars 2 @ Little Falls 5
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | International Falls 2 @ Grand Rapids 2 OT
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Kittson Central 1 @ Detroit Lakes 8
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Warroad 7 @ Bemidji 2
- 02/13/2009 19:30, 19:30 Greenway @ Duluth Denfeld
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Peter/LeSeuer Hendersen 2 @ Waseca 5
- 02/13/2009 19:30, 11:32 | AP | New Ulm 3 @ Dodge County 1
- 02/13/2009 19:30, 19:06 | AP | Saint Cloud Cathedral 5 @ Delano/Rockford 2
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Alexandria 8 @ Fergus Falls 1
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Ely 5 @ Silver Bay - Cook County 3
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Irondale 0 @ Spring Lake Park 2
- 02/13/2009 19:30, 19:30 Eveleth-Gilbert @ Hibbing
- 02/13/2009 19:30, 19:30 | AP | Stillwater 5 @ Cloquet Esko Carlton 2
- 02/14/2009 12:30, 12:30 Superior WI @ Marshall School Duluth
- 02/14/2009 13:00, 13:00 | AP | Kittson Central 5 @ Walker-Hackensack-Akeley 4 OT
- 02/14/2009 13:00, 13:00 | AP | St. Paul Como 2 @ Breck 11
- 02/14/2009 13:00, 14:54 | AP | Edina 6 @ Buffalo 2
22 - 02/14/2009 14:00, 14:00 | AP | Red Lake Falls 3 @ Wadena-Deer Creek 2 OT
- 02/14/2009 14:00, 14:00 | AP | Hermantown 1 @ Red Wing 4
- 02/14/2009 14:00, 14:00 | AP | Faribault 5 @ Holy Family 4
- 02/14/2009 14:00, 14:00 | AP | St. Paul Saints 3 @ Minnehaha Academy 0
- 02/14/2009 14:15, 14:15 | AP | Redwood Valley 3 @ Minneapolis East 4 OT
- 02/14/2009 14:30, 14:30 | AP | Hill-Murray 2 @ Richfield 3
- 02/14/2009 14:30, 14:18 | AP | Minnetonka 6 @ Wayzata 1
23 - 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Waconia 0 @ Orono 10
- 02/14/2009 15:00, 15:30 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 3 @ Mound-Westonka 10
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Stillwater 2 @ Duluth East 7
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | St. Paul Academy 2 @ Providence Academy 1 OT
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Rosemount 3 @ Lakeville North 6
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Sibley 0 @ Saint Thomas Academy 14
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Armstrong 1 @ Hopkins 5
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Owatonna 0 @ Century 5
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Mahtomedi 1 @ Tartan 3
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Ashland WI 1 @ Two Harbors 4
- 02/14/2009 15:00, 15:00 | AP | Crookston 1 @ Lake of the Woods/Indus 0
- 02/14/2009 15:00, 14:54 | AP | Shakopee 0 @ Delano/Rockford 6
- 02/14/2009 15:15, 15:15 | AP | Moose Lake 10 @ Ely 3
- 02/14/2009 15:15, 14:40 | AP | River Lakes Stars 2 @ Northern Lakes Lightning 6
9 - 02/14/2009 15:30, 15:45 | AP | Chaska 5 @ Burnsville 7
- 02/14/2009 15:30, 15:30 | AP | Bloomington Kennedy 2 @ Eagan 8
- 02/14/2009 17:00, 17:00 | AP | Pine City 2 @ Duluth Central 4
- 02/14/2009 19:00, 19:00 | AP | Saint Cloud Tech 5 @ Apollo 1
- 02/14/2009 19:00, 19:00 | AP | Mankato East 0 @ New Prague 13
- 02/14/2009 19:00, 19:15 | AP | Meadow Creek Christian 6 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 8
- 02/14/2009 19:15, 19:15 | AP | Lakeville South 5 @ Apple Valley 2
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Blake School 6 @ St. Paul Johnson 2
- 02/14/2009 19:30, 19:49 | AP | Benilde-St. Margarets 1 @ Academy of Holy Angels 3
- 02/14/2009 19:30, 19:17 | AP | South St.Paul 4 @ North 3 OT
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Forest Lake 2 @ Hastings 4
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Mounds View 2 @ Park 3 OT
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Rogers 0 @ Sartell-St.Stephen 3
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Centennial 3 @ Blaine 2
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Eastview 0 @ Bloomington Jefferson 12
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseville 3 @ Woodbury 2 OT
- 02/14/2009 19:30, 15:00 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 1 @ Roseau 8
- 02/14/2009 19:30, 16:53 | AP | Maple Grove 5 @ Osseo 2
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Park Rapids 0 @ Thief River Falls/Goodridge 5
- 02/14/2009 19:30, 19:15 | AP | North Metro 1 @ Champlin Park 5
- 02/14/2009 19:30, 14:33 | AP | Andover 7 @ Anoka 4
- 02/14/2009 19:30, 19:30 | AP | Elk River 5 @ Coon Rapids 1
- 02/14/2009 20:00, 20:00 | AP | Cretin-Derham Hall 5 @ White Bear Lake 3
- 02/14/2009 20:30, 20:30 | AP | Albert Lea 2 @ Mayo 5
- 02/16/2009 13:00, 13:00 | AP | North Branch 1 @ Northern Lakes Lightning 11
- 02/16/2009 14:30, 14:30 | AP | Ely 2 @ Two Harbors 8
- 02/16/2009 19:00, 19:00 | AP | Park Rapids 3 @ Wadena-Deer Creek 1
- 02/16/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall 5 @ St. Peter/LeSeuer Hendersen 4
- 02/16/2009 19:30, 19:30 Proctor @ Silver Bay - Cook County
- 02/17/2009 16:00, 16:00 | AP | Becker/Big Lake 0 @ Cambridge/Isanti 9
- 02/17/2009 18:00, 18:00 | AP | Hastings 1 @ Duluth East 8
11 - 02/17/2009 19:00, 19:30 | AP | Sartell-St.Stephen 4 @ Brainerd/Pillager/Pierz 2
24 - 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 1 @ Orono 7
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Northfield 2 @ Prior Lake 3
- 02/17/2009 19:00, 19:30 | AP | Red Lake Falls 1 @ Crookston 3
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Apollo 2 @ Sauk Rapids-Rice 3
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Little Falls 8 @ Willmar 2
- 02/17/2009 19:00, 18:47 | AP | Saint Cloud Cathedral 6 @ Mound-Westonka 0
- 02/17/2009 19:00, 18:25 | AP | Hutchinson 7 @ Shakopee 0
- 02/17/2009 19:00, 18:40 | AP | Prairie Centre 2 @ Northern Lakes Lightning 4
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Minneapolis East 2 @ Cooper 3 OT
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Litchfield-Dassel/Cokato 4 @ Waconia 2
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | New Prague 2 @ Red Wing 3
- 02/17/2009 19:00, 19:00 | AP | Morris/Benson 2 @ Wadena-Deer Creek 1
- 02/17/2009 19:00, 19:07 | AP | Chisago Lakes Area 0 @ Benilde-St. Margarets 13
- 02/17/2009 19:15, 19:15 | AP | Academy of Holy Angels 8 @ Farmington 1
- 02/17/2009 19:15, 19:15 | AP | Chaska 4 @ Apple Valley 2
24 - 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Eden Prairie 9 @ Rosemount 1
25 - 02/17/2009 19:30, 19:45 | AP | Alexandria 6 @ River Lakes Stars 0
- 02/17/2009 19:30, 19:40 | AP | Hill-Murray 5 @ North 1
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 4 @ Lakeville North 5 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | International Falls 3 @ Roseau 7
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Bemidji 6 @ Detroit Lakes 2
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Eastview 1 @ Eagan 2
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Minneapolis West 0 @ John Marshall 4
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Simley 4 @ Mahtomedi 8
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | La Crescent 2 @ Rochester Lourdes 8
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Providence Academy 0 @ Blake School 4
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Pine City 1 @ Moose Lake 5
- 02/17/2009 19:30, 19:30 Greenway @ Eveleth-Gilbert
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Thomas Academy 5 @ South St.Paul 0
- 02/17/2009 19:30, 19:22 | AP | Rogers 4 @ North Metro 3 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Marshall School Duluth 1 @ Cretin-Derham Hall 6
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Owatonna 9 @ Austin 0
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Mayo 2 @ Albert Lea 5
- 02/17/2009 19:30, 19:39 | AP | Waseca 2 @ New Ulm 7
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Cloquet Esko Carlton 4 @ Forest Lake 2
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 3 @ Roseville 4
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | East Grand Forks 2 @ Thief River Falls/Goodridge 3 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Hibbing 1 @ Virginia-Mt. Iron-Buhl 7
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Century 4 @ Mankato West 4 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Princeton/Milaca 2 @ Spring Lake Park 7
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Lake of the Woods/Indus 1 @ Warroad 5
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Denfeld 3 @ Grand Rapids 3 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Duluth Central 1 @ Hermantown 9
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Cloud Tech 3 @ Fergus Falls 4 OT
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Sibley 0 @ Tartan 6
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Two Harbors 1 @ Mora/Hinckley 3
- 02/17/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato East 4 @ Faribault 7
- 02/17/2009 20:00, 20:00 | AP | Breck 7 @ St. Paul Saints 1
- 02/19/2009 00:00, 00:00 | AP | Greenway 3 @ Bemidji 12
- 02/19/2009 17:30, 17:30 | AP | Brainerd/Pillager/Pierz 1 @ Duluth East 6
- 02/19/2009 18:00, 18:00 | AP | Hutchinson 0 @ Red Wing 2
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Apollo 1 @ Little Falls 9
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Michael-Albertville 3 @ Princeton/Milaca 2
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Prior Lake 2 @ New Prague 3
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Johnson 4 @ Minnehaha Academy 1
- 02/19/2009 19:00, 19:00 Park Rapids @ Kittson Central
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | St. Paul Como 2 @ St. Paul Academy 2 OT
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Benilde-St. Margarets 7 @ Cooper 1
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Fergus Falls 3 @ Willmar 5
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Morris/Benson 2 @ Prairie Centre 3
- 02/19/2009 19:00, 12:05 | AP | New Ulm 8 @ Windom Area 2
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Buffalo 3 @ Minnetonka 11
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Totino-Grace 1 @ St. Francis 1 OT
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Burnsville 10 @ Bloomington Kennedy 1
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Edina 10 @ Armstrong 0
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Two Harbors 2 @ Moose Lake 5
- 02/19/2009 19:00, 19:30 | AP | Irondale 3 @ St.Louis Park 5
- 02/19/2009 19:00, 19:30 | AP | Detroit Lakes 2 @ Red Lake Falls 8
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Spring Lake Park 13 @ Chisago Lakes Area 2
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Holy Family 6 @ Litchfield-Dassel/Cokato 4
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Waconia 2 @ Saint Cloud Cathedral 8
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Sauk Rapids-Rice 2 @ Saint Cloud Tech 5
- 02/19/2009 19:00, 19:15 | AP | Moorhead 2 @ Alexandria 0
- 02/19/2009 19:00, 19:30 | AP | Cambridge/Isanti 3 @ Monticello/Annandale/Maple Lake 5
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Becker/Big Lake 2 @ Rogers 12
- 02/19/2009 19:00, 19:00 | AP | Wayzata 4 @ Hopkins 3
- 02/19/2009 19:15, 19:15 | AP | Shakopee 3 @ Farmington 10
24 - 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | North 8 @ Sibley 1
- 02/19/2009 19:30, 19:30 Richfield @ South St.Paul
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Centennial 3 @ Andover 3 OT
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Cretin-Derham Hall 4 @ Roseville 0
- 02/19/2009 19:30, 19:30 Proctor @ Marshall School Duluth
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Richfield 1 @ South St.Paul 6
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Academy of Holy Angels 8 @ Northfield 1
- 02/19/2009 19:30, 19:42 | AP | Tartan 6 @ Simley 1
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Mankato West 4 @ John Marshall 1
- 02/19/2009 19:30, 18:59 | AP | Meadow Creek Christian 1 @ Delano/Rockford 8
- 02/19/2009 19:30, 19:30 Silver Bay - Cook County @ Eveleth-Gilbert
- 02/19/2009 19:30, 19:03 | AP | Park 2 @ Stillwater 5
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Dodge County 1 @ La Crescent 2
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Blaine 7 @ Maple Grove 2
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | White Bear Lake 2 @ Woodbury 3 OT
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Bloomington Jefferson 3 @ Eagan 0
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Century 2 @ Mayo 2 OT
- 02/19/2009 19:30, 19:15 | AP | Champlin Park 2 @ Anoka 7
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Hastings 6 @ Mounds View 5
- 02/19/2009 19:30, 19:21 | AP | Coon Rapids 3 @ North Metro 4
- 02/19/2009 19:30, 19:30 | AP | Osseo 3 @ Elk River 1
- 02/19/2009 21:25, 21:25 | AP | Cambridge/Isanti 4 @ Anoka 5 OT
- 02/20/2009 19:00, 19:00 | AP | Redwood Valley 8 @ Minneapolis West 1
- 02/20/2009 19:30, 19:35 | AP | Winona 6 @ Owatonna 2
- 02/20/2009 19:30, 19:30 Proctor @ Eveleth-Gilbert
- 02/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Roseau 4 @ Grand Rapids 2
- 02/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Hermantown 5 @ Hibbing 0
- 02/20/2009 19:30, 19:30 | AP | Saint Thomas Academy 4 @ Mahtomedi 4 OT
- 02/21/2009 13:00, 13:00 | AP | Marshall School Duluth 2 @ Saint Cloud Cathedral 5
- 02/21/2009 13:00, 13:00 | AP | Rochester Lourdes 3 @ Totino-Grace 2
- 02/21/2009 13:00, 13:00 | AP | Minneapolis East 4 @ Dodge County 4 OT
- 02/21/2009 13:00, 13:00 | AP | Blake School 2 @ Breck 4
- 02/21/2009 14:00, 14:00 | AP | Providence Academy 2 @ Minnehaha Academy 2 OT
- 02/21/2009 14:00, 15:00 | AP | Blaine 4 @ Andover 0
- 02/21/2009 14:00, 14:00 Walker-Hackensack-Akeley @ Moose Lake
- 02/21/2009 14:15, 14:15 | AP | Bloomington Kennedy 4 @ Eastview 3
- 02/21/2009 14:30, 14:18 | AP | Armstrong 2 @ Wayzata 4
- 02/21/2009 14:30, 14:30 | AP | Lakeville North 3 @ Bloomington Jefferson 6
25 - 02/21/2009 15:00, 15:00 | AP | St.Louis Park 2 @ Orono 4
- 02/21/2009 15:00, 15:00 | AP | Hopkins 11 @ Buffalo 3
- 02/21/2009 15:00, 14:27 | AP | Chaska 9 @ Shakopee 1
- 02/21/2009 15:00, 15:00 | AP | Moorhead 5 @ Hill-Murray 2
- 02/21/2009 15:00, 15:34 | AP | Owatonna 0 @ Mound-Westonka 5
10 - 02/21/2009 15:30, 15:28 | AP | Rosemount 2 @ Burnsville 11
- 02/21/2009 15:30, 15:30 | AP | St. Paul Academy 5 @ St. Paul Saints 8
- 02/21/2009 19:00, 19:00 | AP | Minnetonka 5 @ Edina 6 OT
- 02/21/2009 19:13, 19:13 | AP | Becker/Big Lake 1 @ River Lakes Stars 4
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | Apple Valley 0 @ Eagan 1
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Michael-Albertville 5 @ Richfield 5 OT
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | St. Paul Como 1 @ St. Paul Johnson 5
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | Champlin Park 3 @ Elk River 1
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | Osseo 5 @ Centennial 4
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | Coon Rapids 0 @ Maple Grove 10
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | Lakeville South 1 @ Eden Prairie 5
- 02/21/2009 19:30, 19:30 | AP | North 2 @ Mounds View 1
- 02/21/2009 19:45, 19:45 | AP | Century 1 @ Roseville 3
- 02/24/2009 19:00, 19:00 | AP | Anoka 0 @ Elk River 6
- 02/26/2009 18:35, 18:35 | AP | East Grand Forks 3 @ Crookston 4
- 02/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Northfield 0 @ Red Wing 9
- 02/27/2009 19:00, 19:00 | AP | Redwood Valley 4 @ Litchfield-Dassel/Cokato 5
- 02/27/2009 20:00, 20:00 Totino-Grace @ Spring Lake Park
- 02/28/2009 20:00, 20:00 | AP | Stillwater 4 @ Roseville 3 OT
- 01/29/2010 19:30, 19:30 Minneapolis West @ Dodge County