Triangle Adult Hockey League - league schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Triangle Adult Hockey League
919-644-0339
use the links to the left to share this


TAHL (Winter 2012)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Tue, Jan 03
C League Chiefs 5 Eno River Rats 2 7:30 pm final
C League Dragons 6 Torpedoes 3 9:00 pm final
C League Puckaneers 0 Worthogs 5 10:30 pm final
Thu, Jan 05
D League Pylons 3 Tri Pods 2 9:30 pm final SO
D League Tropical Depression 5 Rusty Blades 4 10:45 pm final SO
Sun, Jan 08
B Division A.G.S. 4 Devils 5 4:15 pm final SO
B Division Hosers 6 Buffalo Wings 3 5:45 pm final
B Division Non Dairy Creamers 2 Hillsborough Whalers 9 7:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 3 Jets 0 8:45 pm final
B Division Shockers 5 North Stars 6 10:15 pm final SO
Tue, Jan 10
C League Puckaneers 0 Dragons 9 7:30 pm final
C League Worthogs 5 Eno River Rats 2 9:00 pm final
C League Chiefs 5 Torpedoes 3 10:30 pm final
Thu, Jan 12
D League Pylons 0 Tropical Depression 5 9:30 pm final
D League Rusty Blades 2 Tri Pods 4 10:45 pm final
Sun, Jan 15
B Division Orange Co. Secret Clowns 6 Buffalo Wings 3 4:15 pm final
B Division Non Dairy Creamers 2 Devils 9 5:45 pm final
B Division A.G.S. 13 Hosers 4 7:15 pm final
B Division Shockers 2 Hillsborough Whalers 9 8:45 pm final
B Division North Stars 7 Jets 1 10:15 pm final
Tue, Jan 17
C League Worthogs 3 Chiefs 4 7:30 pm final
C League Puckaneers 1 Torpedoes 0 9:00 pm final
C League Dragons 4 Eno River Rats 2 10:30 pm final
Thu, Jan 19
D League Pylons 1 Rusty Blades 6 9:30 pm final
D League Tri Pods 0 Tropical Depression 3 10:45 pm final
Sun, Jan 22
B Division Buffalo Wings 1 North Stars 8 4:15 pm final
B Division Hillsborough Whalers 8 Jets 1 5:45 pm final
B Division Devils 9 Shockers 2 7:15 pm final
B Division A.G.S. 11 Non Dairy Creamers 5 8:45 pm final
B Division Hosers 4 Orange Co. Secret Clowns 1 10:15 pm final
Tue, Jan 24
C League Worthogs 4 Dragons 5 7:30 pm final
C League Puckaneers 0 Chiefs 3 9:00 pm final
C League Torpedoes 2 Eno River Rats 1 10:30 pm final SO
Thu, Jan 26
D League Tropical Depression 6 Rusty Blades 1 9:30 pm final
D League Pylons 5 Tri Pods 4 10:45 pm final
Sun, Jan 29
B Division Non Dairy Creamers 7 Shockers 3 4:15 pm final
B Division A.G.S. 10 Orange Co. Secret Clowns 2 5:45 pm final
B Division Devils 4 Jets 1 7:15 pm final
B Division Hosers 3 North Stars 11 8:45 pm final
B Division Buffalo Wings 7 Hillsborough Whalers 5 10:15 pm final
Tue, Jan 31
C League Puckaneers 7 Eno River Rats 4 7:30 pm final
C League Dragons 1 Chiefs 2 9:00 pm final
C League Worthogs 4 Torpedoes 7 10:30 pm final
Thu, Feb 02
D League Rusty Blades 3 Tri Pods 4 9:30 pm final
D League Pylons 1 Tropical Depression 5 10:45 pm final
Tue, Feb 07
C League Torpedoes 5 Dragons 4 7:30 pm final SO
C League Chiefs 13 Eno River Rats 0 9:00 pm final
C League Worthogs 3 Puckaneers 5 10:30 pm final
Thu, Feb 09
D League Tri Pods 2 Tropical Depression 3 9:28 pm final
D League Pylons 2 Rusty Blades 1 10:45 pm final
Sun, Feb 12
B Division A.G.S. 1 North Stars 6 4:15 pm final
B Division Shockers 5 Jets 4 5:45 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 5 Hillsborough Whalers 3 7:15 pm final
B Division Non Dairy Creamers 4 Buffalo Wings 1 8:45 pm final
B Division Hosers 5 Devils 10 10:15 pm final
Tue, Feb 14
C League Chiefs 8 Torpedoes 4 7:30 pm final
C League Eno River Rats 7 Worthogs 6 9:00 pm final
C League Puckaneers 2 Dragons 3 10:30 pm final SO
Thu, Feb 16
D League Tri Pods 2 Pylons 3 9:29 pm final
D League Rusty Blades 4 Tropical Depression 6 10:51 pm final
Sun, Feb 19
B Division Non Dairy Creamers 9 Hosers 2 4:15 pm final
B Division North Stars 5 Hillsborough Whalers 3 5:45 pm final
B Division Buffalo Wings 6 Shockers 3 7:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 5 Devils 2 8:45 pm final
B Division Jets 3 A.G.S. 8 10:15 pm final
Tue, Feb 21
C League Puckaneers 3 Torpedoes 6 7:30 pm final
C League Dragons 7 Eno River Rats 0 9:00 pm final
C League Chiefs 3 Worthogs 5 10:30 pm final
Thu, Feb 23
D League Tropical Depression 5 Pylons 1 9:38 pm final
D League Tri Pods 2 Rusty Blades 3 10:50 pm final
Sun, Feb 26
B Division Hillsborough Whalers 7 A.G.S. 4 4:15 pm final
B Division North Stars 5 Devils 2 5:45 pm final
B Division Jets 3 Buffalo Wings 4 7:15 pm final
B Division Shockers 6 Hosers 7 8:45 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 3 Non Dairy Creamers 4 10:15 pm final
Tue, Feb 28
C League Worthogs 2 Dragons 3 7:25 pm final
C League Puckaneers 1 Chiefs 3 8:49 pm final
C League Torpedoes 3 Eno River Rats 2 10:19 pm final
Thu, Mar 01
D League Rusty Blades 2 Pylons 3 9:34 pm final SO
D League Tropical Depression 3 Tri Pods 4 10:51 pm final
Sun, Mar 04
B Division Hillsborough Whalers 9 Devils 6 4:15 pm final
B Division Jets 1 Hosers 2 5:45 pm final SO
B Division North Stars 10 Non Dairy Creamers 6 7:15 pm final
B Division Buffalo Wings 3 A.G.S. 5 8:45 pm final
B Division Shockers 4 Orange Co. Secret Clowns 7 10:15 pm final
Tue, Mar 06
C League Puckaneers 3 Eno River Rats 4 7:30 pm final SO
C League Torpedoes 5 Worthogs 2 9:00 pm final
C League Chiefs 3 Dragons 6 10:30 pm final
Thu, Mar 08
D League Rusty Blades 3 Tropical Depression 0 7:51 pm final
D League Tri Pods 5 Pylons 2 8:56 pm final
Sun, Mar 11
B Division Buffalo Wings 1 Hosers 0 4:15 pm forfeit
B Division North Stars 8 Shockers 5 5:45 pm final
B Division Devils 2 A.G.S. 6 7:15 pm final
B Division Jets 2 Orange Co. Secret Clowns 5 8:45 pm final
B Division Hillsborough Whalers 6 Non Dairy Creamers 4 10:15 pm final
Tue, Mar 13
C League Chiefs 6 Eno River Rats 2 7:30 pm final
C League Torpedoes 2 Dragons 7 9:00 pm final
C League Worthogs 7 Puckaneers 2 10:30 pm final
Thu, Mar 15
D League Tri Pods 4 Rusty Blades 2 7:49 pm final
D League Tropical Depression 6 Pylons 0 9:02 pm final
Sun, Mar 18
B Division Buffalo Wings 0 Orange Co. Secret Clowns 1 4:15 pm forfeit
B Division Devils 10 Non Dairy Creamers 3 5:45 pm final
B Division A.G.S. 9 Hosers 2 7:15 pm final
B Division Hillsborough Whalers 8 Shockers 2 8:45 pm final
B Division Jets 3 North Stars 4 10:15 pm final
Tue, Mar 20
C League Chiefs 3 Torpedoes 2 7:30 pm final
C League Worthogs 7 Eno River Rats 3 9:00 pm final
C League Puckaneers 0 Dragons 4 10:30 pm final
Thu, Mar 22
D League Tropical Depression 4 Tri Pods 1 7:48 pm final
D League Rusty Blades 2 Pylons 3 9:00 pm final SO
Sun, Mar 25
B Division Non Dairy Creamers 6 Jets 4 4:15 pm final
B Division Shockers 4 A.G.S. 10 5:45 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 3 North Stars 1 7:15 pm final
B Division Hosers 6 Hillsborough Whalers 3 8:45 pm final
B Division Devils 10 Buffalo Wings 4 10:15 pm final
Tue, Mar 27
C League Chiefs 2 Dragons 5 7:30 pm final
C League Eno River Rats 3 Torpedoes 1 9:00 pm final
C League Puckaneers 2 Worthogs 7 10:30 pm final
Thu, Mar 29
D League Pylons 1 Tri Pods 3 7:48 pm final
D League Tropical Depression 3 Rusty Blades 4 9:00 pm final SO
Sun, Apr 01
B Division Hosers 4 Jets 0 4:15 pm final
B Division Buffalo Wings 4 Shockers 9 5:45 pm final
B Division North Stars 7 A.G.S. 11 7:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 2 Hillsborough Whalers 3 8:45 pm final
B Division Devils 5 Non Dairy Creamers 4 10:15 pm final
Tue, Apr 03
C League Eno River Rats 0 Dragons 6 7:30 pm final
C League Worthogs 0 Chiefs 5 9:00 pm final
C League Puckaneers 1 Torpedoes 4 10:30 pm final
Thu, Apr 05
D League Tropical Depression 1 Rusty Blades 2 7:46 pm final
D League Tri Pods 2 Pylons 0 8:58 pm final
Tue, Apr 10
C League Chiefs 4 Dragons 3 7:30 pm final
C League Worthogs 7 Torpedoes 4 9:00 pm final
C League Puckaneers 5 Eno River Rats 4 10:30 pm final
Thu, Apr 12
D League Tri Pods 4 Rusty Blades 1 7:50 pm final
D League Pylons 3 Tropical Depression 2 9:01 pm final
Sun, Apr 15
B Division North Stars 9 Shockers 0 4:15 pm final
B Division A.G.S. 9 Hosers 6 5:45 pm final
B Division Non Dairy Creamers 0 Orange Co. Secret Clowns 6 7:15 pm final
B Division Buffalo Wings 3 Jets 5 8:45 pm final SO
B Division Devils 6 Hillsborough Whalers 2 10:15 pm final
Sun, Apr 22
B Division Jets 1 Hillsborough Whalers 9 4:15 pm final
B Division North Stars 5 Devils 4 5:45 pm final
B Division Non Dairy Creamers 1 Shockers 6 7:15 pm final
B Division A.G.S. 4 Orange Co. Secret Clowns 3 8:45 pm final
B Division Hosers 3 Buffalo Wings 6 10:15 pm final
Sun, Apr 29
B Division Devils 2 Orange Co. Secret Clowns 5 4:15 pm final
B Division North Stars 9 A.G.S. 2 5:45 pm final
B Division Hillsborough Whalers 10 Buffalo Wings 3 7:15 pm final
B Division Non Dairy Creamers 4 Jets 1 8:45 pm final
B Division Shockers 7 Hosers 4 10:15 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -