Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Triangle Adult Hockey League
919-644-0339
use the links to the left to share this


TAHL (Summer 2011)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Tue, May 10
C League Chiefs 7 Generals 2 7:30 pm final
C League Dragons 1 Puckaneers 0 9:00 pm final
C League Torpedoes 5 Eno River Rats 3 10:30 pm final
Thu, May 12
D League Rusty Blades 4 Pylons 5 7:45 pm final
D League Indians 2 Tri Pods 3 9:15 pm final
D League Running With Scissors 1 Tropical Depression 8 10:45 pm final
Sun, May 15
B Division Wingnutz Beer Stars 5 A.G.S. 11 4:15 pm final
B Division Devils 8 Non Dairy Creamers 0 5:45 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 11 Hosers 5 7:15 pm final
Tue, May 17
C League Eno River Rats 3 Puckaneers 0 7:30 pm final
C League Generals 3 Torpedoes 8 9:00 pm final
C League Dragons 5 Chiefs 2 10:30 pm final
Thu, May 19
D League Tropical Depression 3 Tri Pods 2 7:45 pm final
D League Running With Scissors 0 Pylons 6 9:15 pm final
D League Rusty Blades 4 Indians 1 10:45 pm final
Sun, May 22
B Division Hosers 8 Non Dairy Creamers 6 4:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 1 A.G.S. 3 5:45 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 1 Devils 8 7:15 pm final
Tue, May 24
C League Chiefs 4 Torpedoes 3 7:30 pm final SO
C League Eno River Rats 3 Dragons 4 9:00 pm final
C League Puckaneers 6 Generals 4 10:30 pm final
Thu, May 26
D League Rusty Blades 5 Running With Scissors 6 7:45 pm final SO
D League Tropical Depression 6 Indians 0 9:15 pm final
D League Tri Pods 3 Pylons 4 10:45 pm final
Tue, May 31
C League Torpedoes 8 Puckaneers 1 7:30 pm final
C League Eno River Rats 3 Chiefs 4 9:00 pm final
C League Dragons 4 Generals 1 10:30 pm final
Thu, Jun 02
D League Tri Pods 4 Running With Scissors 0 7:45 pm final
D League Rusty Blades 3 Tropical Depression 1 9:15 pm final
D League Pylons 3 Indians 1 10:45 pm final
Sun, Jun 05
B Division Non Dairy Creamers 6 Orange Co. Secret Clowns 8 4:15 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 3 Hosers 5 5:45 pm final
B Division A.G.S. 6 Devils 4 7:15 pm final
Tue, Jun 07
C League Generals 3 Eno River Rats 1 7:30 pm final
C League Chiefs 3 Puckaneers 6 9:00 pm final
C League Dragons 1 Torpedoes 6 10:30 pm final
Thu, Jun 09
D League Pylons 2 Tropical Depression 1 7:45 pm final
D League Rusty Blades 4 Tri Pods 5 9:15 pm final
D League Indians 3 Running With Scissors 0 10:45 pm final
Sun, Jun 12
B Division A.G.S. 9 Hosers 2 4:15 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 9 Non Dairy Creamers 5 5:45 pm final
B Division Devils 6 Orange Co. Secret Clowns 2 7:15 pm final
Tue, Jun 14
C League Puckaneers 1 Dragons 3 7:30 pm final
C League Generals 6 Chiefs 5 9:00 pm final SO
C League Eno River Rats 1 Torpedoes 11 10:30 pm final
Thu, Jun 16
D League Tri Pods 6 Indians 2 7:45 pm final
D League Pylons 4 Rusty Blades 3 9:15 pm final SO
D League Tropical Depression 3 Running With Scissors 0 10:45 pm final
Sun, Jun 19
B Division Non Dairy Creamers 2 Devils 6 4:15 pm final
B Division A.G.S. 7 Wingnutz Beer Stars 2 5:45 pm final
B Division Hosers 10 Orange Co. Secret Clowns 5 7:15 pm final
Tue, Jun 21
C League Dragons 4 Chiefs 5 7:30 pm final SO
C League Generals 0 Torpedoes 3 9:00 pm final
C League Puckaneers 0 Eno River Rats 5 10:30 pm final
Thu, Jun 23
D League Indians 3 Rusty Blades 8 7:45 pm final
D League Running With Scissors 3 Pylons 5 9:15 pm final
D League Tri Pods 3 Tropical Depression 4 10:45 pm final SO
Sun, Jun 26
B Division Wingnutz Beer Stars 5 Devils 2 4:15 pm final
B Division A.G.S. 9 Orange Co. Secret Clowns 4 5:45 pm final
B Division Hosers 10 Non Dairy Creamers 5 7:15 pm final
Tue, Jun 28
C League Dragons 6 Eno River Rats 3 7:30 pm final
C League Generals 5 Puckaneers 3 9:00 pm final
C League Torpedoes 5 Chiefs 7 10:30 pm final
Thu, Jun 30
D League Indians 2 Tropical Depression 1 7:45 pm final
D League Pylons 3 Tri Pods 2 9:15 pm final SO
D League Running With Scissors 2 Rusty Blades 3 10:45 pm final
Tue, Jul 05
C League Puckaneers 3 Torpedoes 7 7:30 pm final
C League Chiefs 3 Eno River Rats 5 9:00 pm final
C League Generals 0 Dragons 2 10:30 pm final
Thu, Jul 07
D League Running With Scissors 2 Tri Pods 7 7:45 pm final
D League Tropical Depression 3 Rusty Blades 4 9:15 pm final
D League Indians 0 Pylons 1 10:45 pm final
Sun, Jul 10
B Division Orange Co. Secret Clowns 5 Non Dairy Creamers 3 4:15 pm final
B Division Hosers 7 Wingnutz Beer Stars 8 5:45 pm final
B Division Devils 6 A.G.S. 5 7:15 pm final SO
Tue, Jul 12
C League Eno River Rats 2 Generals 8 7:30 pm final
C League Torpedoes 3 Dragons 2 9:00 pm final
C League Chiefs 2 Puckaneers 3 10:30 pm final
Thu, Jul 14
D League Tropical Depression 2 Pylons 1 7:45 pm final
D League Running With Scissors 1 Indians 2 9:15 pm final
D League Rusty Blades 4 Tri Pods 6 10:45 pm final
Sun, Jul 17
B Division Hosers 3 A.G.S. 10 4:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 3 Devils 6 5:45 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 6 Non Dairy Creamers 1 7:15 pm final
Tue, Jul 19
C League Eno River Rats 4 Torpedoes 3 7:30 pm final SO
C League Puckaneers 0 Dragons 1 9:00 pm final SO
C League Generals 6 Chiefs 3 10:30 pm final
Thu, Jul 21
D League Pylons 0 Rusty Blades 6 7:45 pm final
D League Tri Pods 5 Indians 1 9:15 pm final
D League Tropical Depression 2 Running With Scissors 1 10:45 pm final
Sun, Jul 24
B Division A.G.S. 5 Wingnutz Beer Stars 12 4:15 pm final
B Division Non Dairy Creamers 2 Devils 8 5:45 pm forfeit
B Division Hosers 7 Orange Co. Secret Clowns 6 7:15 pm final SO
Tue, Jul 26
C League Dragons 6 Chiefs 1 7:30 pm final
C League Generals 4 Torpedoes 5 9:00 pm final
C League Puckaneers 0 Eno River Rats 5 10:30 pm final
Thu, Jul 28
D League Indians 2 Rusty Blades 7 7:45 pm final
D League Pylons 4 Running With Scissors 1 9:15 pm final
D League Tri Pods 1 Tropical Depression 5 10:45 pm final
Sun, Jul 31
B Division Devils 9 Wingnutz Beer Stars 2 4:15 pm final
B Division A.G.S. 0 Orange Co. Secret Clowns 1 5:45 pm forfeit
B Division Hosers 6 Non Dairy Creamers 2 7:15 pm final
Tue, Aug 02
C League Torpedoes 4 Dragons 1 7:30 pm final
C League Chiefs 8 Puckaneers 2 9:00 pm final
C League Eno River Rats 1 Generals 3 10:30 pm final
Thu, Aug 04
D League Pylons 4 Tropical Depression 3 7:45 pm final
D League Tri Pods 3 Running With Scissors 0 9:15 pm final
D League Rusty Blades 4 Indians 2 10:45 pm final
Sun, Aug 07
B Division Orange Co. Secret Clowns 3 Wingnutz Beer Stars 4 4:15 pm final SO
B Division Devils 5 Hosers 2 5:45 pm final
B Division A.G.S. 5 Non Dairy Creamers 2 7:15 pm final
Tue, Aug 09
C League Torpedoes 4 Generals 1 7:30 pm final
C League Dragons 4 Chiefs 3 9:00 pm final
C League Eno River Rats 3 Puckaneers 1 10:30 pm final
Thu, Aug 11
D League Pylons 2 Rusty Blades 6 7:45 pm final
D League Tropical Depression 2 Tri Pods 0 9:15 pm final
D League Running With Scissors 3 Indians 1 10:45 pm final
Sun, Aug 14
B Division Hosers 4 Devils 6 4:15 pm final
B Division Non Dairy Creamers 2 A.G.S. 8 5:45 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 1 Orange Co. Secret Clowns 7 7:15 pm final
Tue, Aug 16
C League Torpedoes 2 Dragons 6 7:30 pm final
C League Chiefs 5 Eno River Rats 6 9:00 pm final
C League Generals 4 Puckaneers 3 10:30 pm final
Thu, Aug 18
D League Tropical Depression 4 Rusty Blades 3 7:45 pm final
D League Pylons 6 Indians 5 9:15 pm final
D League Tri Pods 9 Running With Scissors 1 10:45 pm final
Sun, Aug 21
B Division A.G.S. 1 Devils 7 4:15 pm final
B Division Orange Co. Secret Clowns 6 Non Dairy Creamers 3 5:45 pm final
B Division Hosers 5 Wingnutz Beer Stars 3 7:15 pm final
Sun, Aug 28
B Division A.G.S. 10 Hosers 3 4:15 pm final
B Division Devils 12 Orange Co. Secret Clowns 4 5:45 pm final
B Division Wingnutz Beer Stars 13 Non Dairy Creamers 4 7:15 pm final
Sun, Sep 04
B Division Wingnutz Beer Stars Orange Co. Secret Clowns 4:15 pm data pending
B Division A.G.S. 2 Devils 3 5:45 pm final
B Division Hosers 6 Non Dairy Creamers 4 7:15 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -