Capital Recreation Hockey League - league schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Capital Recreation Hockey League
(613) 862-4305
use the links to the left to share this


CRHL (Summer Playoffs 2017)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Wed, Jul 19
4 Div 8 Capital Rams 4 Alcohooligans 3 7:00 pm final
5 Div 7 Trojans 2.0 3 All Swedish No Finnish 5 8:00 pm final
1 Div 8 Shootin Blanks 3 Bleu Nuit 0 8:15 pm forfeit
2 Div 8 Gladiators 4 Kemptville Bootleggers 1 9:15 pm final
7 Div 7 McDangles 3 Ice Cocks 2 10:00 pm final
3 Div 7 Vikings Hockey 3 Cougar Bait 1 10:15 pm final
8 Div 6 Defectors 6 Gryphons 3 11:00 pm final
Thu, Jul 20
Div 1 Book Hockey 7 Dickens Cider Minutemen 3 7:00 pm final
9 Div 6 Westend Warriors 1 Tight Mitts 0 7:45 pm final
13 Div 5 pTeraMachtyls 7 Huntsman 3 8:00 pm final
Div 1 Capital Strength 9 Dirty Mik and The Boys 4 8:00 pm final
10 Div 5 Blades of Glory 4 PHLint Tropics 6 8:45 pm final
14 Div 9 The Petes 3 DieHard 0 9:00 pm forfeit
11 Div 5 Team Showers 3 Kings 2 9:45 pm final
15 Div 9 Gordon Bombays All Stars 2 The ReHabs 1 10:00 pm final
12 Div 5 Swedish Berries 4 Lumberjacked 2 10:45 pm final
16 Div 9 Knights Templar 3 Pigeons 4 11:00 pm final
Sun, Jul 23
19 Div 4 Moose Knuckles 1 Girth Kings 6 5:00 pm final
26 Div 4 The Spaphones 8 Pass Em Play 4 5:45 pm final
20 Div 3 Valley Cocks 4 Jolts 5 6:00 pm final SO
27 Div 4 The Mustard Tigers 4 The Slammers 1 6:45 pm final
21 Div 3 Ottawa Shockers 3 OttawaWaterfront.ca 0 7:00 pm forfeit
34 Div 1 Dick Pearsons 10 Dickens Cider Minutemen 3 7:45 pm final
Div 7 Vikings Hockey 6 Ice Cocks 2 8:00 pm final
29 Div 9 Knights Templar 1 Blood Sweat and Beers 1 8:45 pm final
23 Div 3 Hawks 0 Skoal Bandits 8 9:00 pm final
30 Div 9 The Petes 4 The ReHabs 3 9:45 pm final
24 Div 2 Cougar Patrol 5 Kanata Lakers 7 10:00 pm final
31 Div 8 Shootin Blanks 8 Stingrays 1 10:45 pm final
25 Div 2 Beerville Bulls 9 Polanco Furniture 9 11:00 pm final SO
Mon, Jul 24
22 Div 3 KGB 3 Stittsville Redmen 4 7:00 pm final SO
28 Div 9 Gordon Bombays All Stars 4 DieHard 1 8:00 pm final
Div 7 Trojans 2.0 5 McDangles 7 8:00 pm final
35 Div 8 Capital Rams 2 Kemptville Bootleggers 1 9:00 pm final
Div 6 Westend Warriors 2 The Eskimo Brothers 1 9:00 pm final
Div 1 Prestige Worldwide 6 Capital Strength 5 9:00 pm final SO
36 Div 8 Gladiators 4 Alcohooligans 2 10:00 pm final
Div 1 Bulldogs 5 Book Hockey 6 10:00 pm final
37 Div 7 All Swedish No Finnish 2 Cougar Bait 4 11:00 pm final
Tue, Jul 25
48 Div 4 The Spaphones 3 The Blades 1 6:15 pm final
49 Div 4 The Mustard Tigers 5 Girth Kings 3 7:15 pm final
41 Div 6 Defectors 10 Rams 1 7:45 pm final
50 Div 3 Valley Cocks 7 Hawks 4 8:15 pm final
42 Div 6 The Pirates 6 Tight Mitts 4 8:45 pm final
45 Div 5 Swedish Berries 1 Kings 3 9:00 pm final
43 Div 5 Lumberjacked 2 PHLint Tropics 0 9:45 pm final
46 Div 5 Team Showers 7 Huntsman 2 10:00 pm final
44 Div 5 Blades of Glory 2 pTeraMachtyls 4 10:45 pm final
47 Div 4 Moose Knuckles 5 The Slammers 0 11:00 pm final
Wed, Jul 26
60 Div 9 Gordon Bombays All Stars 1 Pigeons 3 8:15 pm final
54 Div 2 Cougar Patrol 5 Polanco Furniture 6 9:00 pm final SO
52 Div 3 KGB 1 OttawaWaterfront.ca 2 9:15 pm final
55 Div 2 Beerville Bulls 6 The Dirty Anglers 11 10:00 pm final
53 Div 3 Jolts 5 Stittsville Redmen 2 10:15 pm final
56 Div 9 The Petes 1 Blood Sweat and Beers 2 11:00 pm final
Thu, Jul 27
59 Div 1 Bulldogs 6 Dickens Cider Minutemen 7 7:45 pm final SO
51 Div 3 Ottawa Shockers 4 Skoal Bandits 3 8:45 pm final SO
63 Div 8 Gladiators 4 Stingrays 5 9:00 pm final
57 Div 1 Dick Pearsons 6 Book Hockey 5 9:15 pm final SO
61 Div 9 Knights Templar 3 The ReHabs 2 9:45 pm final SO
64 Div 8 Shootin Blanks 5 Alcohooligans 6 10:00 pm final SO
58 Div 1 Prestige Worldwide 10 Dirty Mik and The Boys 2 10:15 pm final
62 Div 8 Capital Rams 4 Bleu Nuit 3 10:45 pm final
65 Div 6 The Pirates 5 The Eskimo Brothers 2 11:00 pm final
Sun, Jul 30
66 Div 7 All Swedish No Finnish 0 Vikings Hockey 7 5:00 pm final
73 Div 5 PHLint Tropics 4 pTeraMachtyls 3 5:45 pm final
67 Div 7 Trojans 2.0 3 Ice Cocks 2 6:00 pm final
74 Div 5 Team Showers 3 Swedish Berries 2 6:45 pm final
68 Div 7 McDangles 2 Cougar Bait 5 7:00 pm final
75 Div 4 Moose Knuckles 6 The Blades 5 7:45 pm final SO
69 Div 6 Westend Warriors 8 Rams 0 8:00 pm final
76 Div 4 The Spaphones 4 The Slammers 2 8:45 pm final
70 Div 5 Blades of Glory 2 Kings 4 9:00 pm final
77 Div 3 Valley Cocks 5 OttawaWaterfront.ca 1 9:45 pm final
71 Div 5 Lumberjacked 7 Huntsman 2 10:00 pm final
78 Div 3 Jolts 5 Hawks 9 10:45 pm final
72 Div 4 The Mustard Tigers 6 Pass Em Play 0 11:00 pm final
Mon, Jul 31
79 Div 3 Stittsville Redmen 1 Skoal Bandits 5 7:45 pm final
83 Div 1 Dick Pearsons 5 Capital Strength 3 8:00 pm final
80 Div 2 Cougar Patrol 5 The Dirty Anglers 3 8:45 pm final
84 Div 1 Prestige Worldwide 12 Dickens Cider Minutemen 4 9:00 pm final
81 Div 2 Polanco Furniture 4 Kanata Lakers 9 9:45 pm final
85 Div 9 Gordon Bombays All Stars 3 Blood Sweat and Beers 2 10:00 pm final SO
82 Div 3 Ottawa Shockers 8 KGB 3 10:45 pm final
86 Div 1 Bulldogs 4 Dirty Mik and The Boys 9 11:00 pm final
Tue, Aug 01
87 Div 9 Knights Templar 1 The Petes 2 7:45 pm final SO
91 Div 8 Capital Rams 3 Gladiators 0 8:00 pm forfeit
88 Div 9 DieHard 3 Pigeons 4 8:45 pm final SO
92 Div 8 Stingrays 1 Bleu Nuit 2 9:00 pm final
89 Div 8 Shootin Blanks 6 Kemptville Bootleggers 5 9:45 pm final
93 Div 7 Trojans 2.0 4 Cougar Bait 0 10:00 pm final
90 Div 7 Vikings Hockey 0 McDangles 2 10:45 pm final
94 Div 5 PHLint Tropics 4 Kings 3 11:00 pm final SO
Wed, Aug 02
95 Div 7 All Swedish No Finnish 0 Ice Cocks 1 8:45 pm final
98 Div 6 Defectors 0 The Pirates 3 9:00 pm final
96 Div 6 Westend Warriors 5 Gryphons 3 9:45 pm final
99 Div 5 Blades of Glory 5 Huntsman 1 10:00 pm final
97 Div 6 Tight Mitts 5 Rams 1 10:45 pm final
100 Div 4 Girth Kings 6 The Blades 2 11:00 pm final
Thu, Aug 03
101 Div 5 Swedish Berries 4 pTeraMachtyls 5 8:00 pm final SO
123 Div 6 Tight Mitts 6 The Eskimo Brothers 2 8:45 pm final
102 Div 5 Team Showers 4 Lumberjacked 2 9:00 pm final
106 Div 3 KGB 3 Hawks 7 9:45 pm final
103 Div 4 Moose Knuckles 3 Pass Em Play 0 10:00 pm final
107 Div 3 Ottawa Shockers 6 Stittsville Redmen 2 10:45 pm final
104 Div 3 Valley Cocks 4 Skoal Bandits 2 11:00 pm final
Tue, Aug 08
108 Div 3 Jolts 5 OttawaWaterfront.ca 3 8:00 pm final
112 Div 2 Cougar Patrol 9 Beerville Bulls 2 8:30 pm final
109 Div 6 Defectors 4 The Eskimo Brothers 5 9:00 pm final
117 Div 9 Pigeons 3 Blood Sweat and Beers 4 9:30 pm final
110 Div 6 The Pirates 4 Gryphons 1 10:00 pm final
114 Div 4 Girth Kings 3 The Slammers 5 10:30 pm final
111 Div 1 Dick Pearsons 6 Dirty Mik and The Boys 5 11:00 pm final SO
Wed, Aug 09
115 Div 1 Prestige Worldwide 13 Bulldogs 5 8:00 pm final
116 Div 1 Book Hockey 5 Capital Strength 10 9:00 pm final
113 Div 2 The Dirty Anglers 8 Kanata Lakers 4 10:00 pm final
118 Div 9 DieHard 4 The ReHabs 2 11:00 pm final
Thu, Aug 10
119 Div 8 Stingrays 4 Alcohooligans 6 8:00 pm final
105 Div 4 The Spaphones 3 The Mustard Tigers 5 8:45 pm final
120 Div 8 Bleu Nuit 2 Kemptville Bootleggers 3 9:00 pm final SO
124 Div 6 Rams 0 Gryphons 3 9:45 pm forfeit
121 Div 4 The Blades 6 Pass Em Play 5 10:00 pm final
126 Div 2 The Dirty Anglers 15 Polanco Furniture 5 10:45 pm final
122 Div 2 Beerville Bulls 11 Kanata Lakers 9 11:00 pm final
Sun, Aug 13
Div 1 Prestige Worldwide 11 Book Hockey 4 5:00 pm final
Div 4 The Mustard Tigers 1 Girth Kings 4 5:45 pm final
Div 1 Dick Pearsons 6 Capital Strength 1 6:00 pm final
Div 5 Team Showers 3 Kings 1 6:45 pm final
Div 2 Beerville Bulls 5 The Dirty Anglers 13 7:00 pm final
Div 5 PHLint Tropics 2 pTeraMachtyls 1 7:45 pm final
Div 2 Cougar Patrol 2 Kanata Lakers 1 8:00 pm final
Div 6 Westend Warriors 1 Tight Mitts 2 8:45 pm final
Div 3 Ottawa Shockers 6 Skoal Bandits 1 9:00 pm final
Div 6 The Pirates 2 Defectors 4 9:45 pm final
Div 3 Valley Cocks 3 Jolts 2 10:00 pm final
Div 7 McDangles 1 Trojans 2.0 7 10:45 pm final
Div 4 The Spaphones 1 Moose Knuckles 2 11:00 pm final SO
Mon, Aug 14
Div 7 Vikings Hockey 1 Cougar Bait 3 7:45 pm final
Div 9 The Petes 2 Blood Sweat and Beers 3 8:00 pm final
Div 8 Capital Rams 4 Alcohooligans 2 8:45 pm final
Div 1 Dick Pearsons 4 Prestige Worldwide 5 9:00 pm final
Div 8 Shootin Blanks 3 Gladiators 6 9:45 pm final
Div 2 Cougar Patrol 4 The Dirty Anglers 8 10:00 pm final
Div 9 Gordon Bombays All Stars 1 Pigeons 2 10:45 pm final SO
Div 3 Ottawa Shockers 7 Valley Cocks 1 11:00 pm final
Tue, Aug 15
Div 4 Girth Kings 5 Moose Knuckles 7 8:45 pm final
Div 5 PHLint Tropics 1 Team Showers 4 9:45 pm final
Div 6 Defectors 2 Tight Mitts 3 10:45 pm final
Wed, Aug 16
Div 7 Trojans 2.0 3 Cougar Bait 2 8:00 pm final
Div 8 Capital Rams 5 Gladiators 6 9:00 pm final
Div 2 The Dirty Anglers 3 Cougar Patrol 3 10:00 pm final
Div 1 Prestige Worldwide 4 Dick Pearsons 7 10:15 pm final
Div 9 Pigeons 2 Blood Sweat and Beers 1 11:00 pm final
Thu, Aug 17
Div 6 Tight Mitts 1 Defectors 3 7:30 pm final SO
Div 7 Trojans 2.0 2 Cougar Bait 6 8:30 pm final
Div 3 Valley Cocks 5 Ottawa Shockers 6 8:45 pm final
Div 8 Gladiators 4 Capital Rams 4 9:30 pm final
Div 4 Moose Knuckles 6 Girth Kings 4 9:45 pm final
Div 9 Blood Sweat and Beers 0 Pigeons 2 10:30 pm final
Div 5 Team Showers 5 PHLint Tropics 2 10:45 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -