Capital Recreation Hockey League - league schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Capital Recreation Hockey League
(613) 862-4305
use the links to the left to share this


CRHL (Winter Exhibition 16/17)


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Sun, Sep 11
3 Div 3 The Royals 6 Maniacs 2 7:00 pm final
4 Div 3 Valley Cocks 4 The Bandits 5 8:00 pm final SO
5 Div 3 OttawaWaterfront.ca 6 Girth Kings 2 9:00 pm final
8 Div 5 Westend Warriors 5 Kemptville Bootleggers 3 9:00 pm final
11 Div 6 Tight Mitts 2 Bardown Bandits 3 9:15 pm final
14 Div 7 All Swedish No Finnish 4 The Four King Iceholes 3 9:15 pm final
1 Div 8 North Stars 2 Bleu Nuit 3 10:00 pm final
6 Div 4 The Stripes 3 War Pigs 1 10:00 pm final
9 Div 5 Vikings Hockey 1 Blades of Glory 4 10:00 pm final
12 Div 6 Gryphons 2 The Traveling RanDizzles 5 10:15 pm final
15 Div 7 Dirty Birds 2 Cougar Bait 4 10:15 pm final
10 Div 5 Kings 3 pTeraMachtyls 4 11:00 pm final
2 Div 6 Defectors 1 The Untouchables 3 11:00 pm final
7 Div 4 Kanata Iceholes 3 Team Showers 5 11:00 pm final
13 Div 8 Gordon Bombays All Stars 1 The Shlebs 4 11:15 pm final
16 Div 7 Dump N Chase 3 One Knight Stand 10 11:15 pm final
Mon, Sep 12
17 Div 8 Ice Cocks 4 Beaver Blasters 6 9:00 pm final
20 Div 9 Knights Templar 3 Pigeons 4 9:00 pm final SO
23 Div 4 The Stripes 6 Kanata Iceholes 1 9:15 pm final
18 Div 8 JagrBombers 5 Whalers 2 10:00 pm final
21 Div 9 The ReHabs 1 Blood Sweat and Beers 2 10:00 pm final
24 Div 3 Girth Kings 3 Maniacs 4 10:15 pm final
19 Div 9 Hammerheads 4 Esprit de Corps Commandos 3 11:00 pm final SO
22 Div 3 The Royals 4 Valley Cocks 3 11:00 pm final
25 Div 4 War Pigs 2 Knight Riders 5 11:15 pm final
Tue, Sep 13
26 Div 5 Kemptville Bootleggers 2 pTeraMachtyls 6 9:00 pm final
29 Div 6 Tight Mitts 8 The Untouchables 3 9:00 pm final
32 Div 7 Dump N Chase 3 The Four King Iceholes 4 9:15 pm final
27 Div 6 Bardown Bandits 6 Gryphons 0 10:00 pm final
30 Div 6 The Traveling RanDizzles 1 iFathom 3 10:00 pm final
33 Div 7 One Knight Stand 10 Gladiators 5 10:15 pm final
35 Div 8 Gordon Bombays All Stars 4 Beaver Blasters 4 10:15 pm final SO
28 Div 3 OttawaWaterfront.ca 6 The Bandits 2 11:00 pm final
31 Div 5 Vikings Hockey 5 Westend Warriors 2 11:00 pm final
34 Div 7 Cougar Bait 3 All Swedish No Finnish 2 11:15 pm final SO
36 Div 8 North Stars 1 Ice Cocks 3 11:15 pm final
Thu, Sep 15
37 Div 8 The Shlebs 3 JagrBombers 5 9:00 pm final
40 Div 9 Esprit de Corps Commandos 4 Knights Templar 3 10:00 pm final SO
39 Div 9 Pigeons 2 The Petes 4 11:00 pm final
Sun, Sep 18
44 Div 4 Kanata Iceholes 4 War Pigs 2 7:00 pm final
45 Div 4 Team Showers 5 Knight Riders 1 8:00 pm final
46 Div 8 The Shlebs 2 North Stars 1 9:00 pm final SO
49 Div 7 All Swedish No Finnish 2 One Knight Stand 3 9:15 pm final
42 Div 5 Westend Warriors 2 Kings 4 10:00 pm final
47 Div 3 Maniacs 8 The Bandits 2 10:00 pm final
56 Div 7 The Four King Iceholes 7 Dirty Birds 9 10:00 pm final
50 Div 3 Valley Cocks 3 OttawaWaterfront.ca 2 10:15 pm final
41 Div 5 Blades of Glory 3 The Pirates 2 11:00 pm final
43 Div 8 Bleu Nuit 6 Whalers 6 11:00 pm final SO
48 Div 3 The Royals 5 Girth Kings 4 11:00 pm final
51 Div 6 Tight Mitts 1 The Traveling RanDizzles 5 11:15 pm final
Mon, Sep 19
54 Div 6 The Untouchables 4 iFathom 2 9:00 pm final
52 Div 6 Bardown Bandits 3 Defectors 1 9:30 pm final
55 Div 8 Beaver Blasters 8 Whalers 4 10:00 pm final
53 Div 7 Cougar Bait 7 Gladiators 3 10:30 pm final
38 Div 9 Hammerheads 3 Blood Sweat and Beers 2 11:00 pm final SO
Tue, Sep 20
57 Div 4 Kanata Iceholes 3 The Pirates 5 9:15 pm final
58 Div 5 Kemptville Bootleggers 2 Blades of Glory 6 10:15 pm final
59 Div 9 Knights Templar 4 The ReHabs 1 11:15 pm final
Wed, Sep 21
62 Div 9 Hammerheads 4 The Petes 1 9:15 pm final
60 Div 8 Gordon Bombays All Stars 3 Bleu Nuit 1 9:30 pm final
63 Div 5 pTeraMachtyls 3 Knight Riders 2 10:15 pm final
61 Div 8 Ice Cocks 2 JagrBombers 5 10:30 pm final
64 Div 4 Team Showers 4 The Stripes 6 11:15 pm final
Sun, Sep 25
69 Div 7 Dirty Birds 3 Dump N Chase 8 9:00 pm final
72 Div 3 The Royals 2 The Bandits 3 9:15 pm final SO
65 Div 5 Vikings Hockey 1 Kings 4 10:00 pm final
67 Div 6 Gryphons 6 Defectors 3 10:00 pm final
70 Div 9 Esprit de Corps Commandos 3 The ReHabs 0 10:00 pm final
73 Div 3 OttawaWaterfront.ca 7 Maniacs 2 10:15 pm final
66 Div 5 The Pirates 9 Kemptville Bootleggers 2 11:00 pm final
68 Div 6 iFathom 0 Tight Mitts 6 11:00 pm final
71 Div 7 All Swedish No Finnish 5 Gladiators 4 11:00 pm final
74 Div 9 Blood Sweat and Beers 4 The Petes 3 11:15 pm final
Mon, Sep 26
77 Div 5 The Pirates 1 Vikings Hockey 2 9:15 pm final
75 Div 9 Hammerheads 2 Pigeons 0 9:30 pm final
78 Div 4 War Pigs 7 Team Showers 2 10:15 pm final
76 Div 3 Valley Cocks 6 Girth Kings 4 10:30 pm final
79 Div 5 Blades of Glory 4 Kings 5 11:15 pm final
Tue, Sep 27
80 Div 4 The Stripes 1 Knight Riders 1 10:15 pm final SO
81 Div 6 iFathom 5 Gryphons 2 11:15 pm final
Wed, Sep 28
82 Div 5 Westend Warriors 2 pTeraMachtyls 3 9:30 pm final
84 Div 8 Gordon Bombays All Stars 2 Whalers 2 10:00 pm final SO
83 Div 6 Bardown Bandits 0 The Untouchables 1 10:30 pm final
85 Div 8 Beaver Blasters 2 North Stars 3 11:00 pm final
Thu, Sep 29
86 Div 7 Dirty Birds 0 Gladiators 3 10:15 pm final
87 Div 8 The Shlebs 3 Ice Cocks 4 11:15 pm final
Fri, Sep 30
88 Div 7 The Four King Iceholes 5 One Knight Stand 7 8:15 pm final
89 Div 6 The Traveling RanDizzles 2 Defectors 4 9:15 pm final
Sun, Oct 02
93 Div 9 Knights Templar 4 The Petes 2 9:00 pm final
91 Div 9 Esprit de Corps Commandos 4 Blood Sweat and Beers 0 9:15 pm final
90 Div 7 Cougar Bait 2 Dump N Chase 4 10:00 pm final
92 Div 8 Bleu Nuit 1 JagrBombers 6 10:00 pm final
94 Div 9 Pigeons 3 The ReHabs 3 10:00 pm final SO

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -