PeeWee-12U - Statewide Florida Hockey League - division schedule | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

SCOREBOARD
STANDINGS
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
RECORDS
SCHEDULE
SUSPENSIONS
HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
SUSPENSIONS
For all stats related problems including player names and game events contact

Statewide Florida Hockey League
Click on Name
use the links to the left to share this


SFHL (SFHL- A-2016/17)

PeeWee-12U


  Division Schedule gamesheet view    printable gamesheet
G# Home Away Date Time Rink/GS GT
X-Miami Toros Hockey-12UA 2 X-Golden Wolves Gold-12UA 4 Sat, Sep 10 8:00 am final
X-Glacier Sharp Shooters-12UA 8 Jr. Everblades Blue-12UA 1 Sat, Sep 10 9:30 am final
Golden Wolves Black-12UA 1 Jr. Everblades Green-12UA 7 Sat, Sep 10 10:30 am final
Lady Golden Wolves-12UA* 1 Palm Beach Blackhawks-12UA 1 Sat, Sep 10 12:00 pm final
Gulf Coast Flames-12UA 1 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 4 Sat, Sep 10 12:15 pm final
X-Golden Wolves Gold-12UA 1 X-Palm Beach Breakers-12UA 1 Sat, Sep 10 12:15 pm final
Florida Jr. Panthers-12UA 5 Jr. Everblades Blue-12UA 4 Sat, Sep 10 1:30 pm final
X-Brandon Jr. Bulls-12UA 2 X-Scorpions-12UA 1 Sat, Sep 10 1:45 pm final
Golden Wolves Black-12UA 0 X-Palm Beach Breakers-12UA 6 Sat, Sep 10 3:00 pm final
Jr. Everblades Green-12UA 1 X-Miami Toros Hockey-12UA 3 Sat, Sep 10 4:00 pm final
Florida Jr. Panthers-12UA 9 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Sat, Sep 10 4:30 pm final
Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 7 Sat, Sep 10 5:00 pm final
X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sat, Sep 10 5:40 pm final
Gulf Coast Flames-12UA 1 X-Scorpions-12UA 8 Sat, Sep 10 6:30 pm final
Space Coast Rockets-12UA 0 Vipers-12UA* 2 Sun, Sep 11 8:00 am final
X-Jax Jets-12UA 7 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 Sun, Sep 11 10:00 am final
X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 6 Vipers-12UA* 0 Sun, Sep 11 11:00 am final
Orlando Jr. Knights Gold-12UA 4 Daytona Racers-12UA 1 Sun, Sep 11 12:45 pm final
Space Coast Rockets-12UA 0 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 7 Sun, Sep 11 3:00 pm final
X-Jax Jets-12UA 9 Daytona Racers-12UA 2 Sun, Sep 11 4:15 pm final
64 Daytona Racers-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 6 Sat, Sep 24 8:00 am final
65 Daytona Racers-12UA 7 Gulf Coast Flames-12UA 5 Sat, Sep 24 9:30 am final
66 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 2 Vipers-12UA* 6 Sat, Sep 24 9:45 am final
67 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 2 X-Scorpions-12UA 7 Sat, Sep 24 10:00 am final
68 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 3 X-Jax Jets-12UA 3 Sat, Sep 24 11:15 am final
69 Jr. Everblades Blue-12UA 6 Palm Beach Blackhawks-12UA 1 Sat, Sep 24 12:15 pm final
70 Gulf Coast Flames-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 7 Sat, Sep 24 12:30 pm final
71 Space Coast Rockets-12UA 3 X-Scorpions-12UA 10 Sat, Sep 24 1:00 pm final
72 Jr. Everblades Green-12UA 3 X-Palm Beach Breakers-12UA 5 Sat, Sep 24 1:45 pm final
73 X-Jax Jets-12UA 9 Vipers-12UA* 2 Sat, Sep 24 2:15 pm final
74 X-Golden Wolves Gold-12UA 2 X-Miami Toros Hockey-12UA 0 Sat, Sep 24 3:30 pm final
75 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 7 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 Sat, Sep 24 3:45 pm final
76 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 8 Space Coast Rockets-12UA 1 Sat, Sep 24 4:00 pm final
77 Jr. Everblades Green-12UA 4 Palm Beach Blackhawks-12UA 1 Sat, Sep 24 4:45 pm final
78 Jr. Everblades Blue-12UA 3 X-Palm Beach Breakers-12UA 4 Sat, Sep 24 6:15 pm final
80 Florida Jr. Panthers-12UA 7 Golden Wolves Black-12UA 2 Sun, Sep 25 8:40 am final
81 Lady Golden Wolves-12UA* 1 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Sun, Sep 25 9:10 am final
88 Lady Golden Wolves-12UA* 0 X-Miami Toros Hockey-12UA 6 Sun, Sep 25 1:30 pm final
90 Florida Jr. Panthers-12UA 0 X-Golden Wolves Gold-12UA 4 Sun, Sep 25 2:50 pm final
91 Golden Wolves Black-12UA 0 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Sun, Sep 25 2:50 pm final
127 Daytona Racers-12UA 0 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 7 Sat, Oct 15 8:00 am final
128 Florida Jr. Panthers-12UA 3 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 4 Sat, Oct 15 9:00 am final
129 Daytona Racers-12UA 4 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 2 Sat, Oct 15 9:30 am final
130 X-Golden Wolves Gold-12UA 3 Jr. Everblades Blue-12UA 1 Sat, Oct 15 10:50 am final
131 X-Palm Beach Breakers-12UA 4 X-Miami Toros Hockey-12UA 2 Sat, Oct 15 11:00 am final
132 Space Coast Rockets-12UA 0 X-Jax Jets-12UA 7 Sat, Oct 15 11:30 am final
133 Jr. Everblades Green-12UA 3 Golden Wolves Black-12UA 1 Sat, Oct 15 12:05 pm final
135 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 7 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 0 Sat, Oct 15 12:30 pm final
137 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Jr. Everblades Blue-12UA 7 Sat, Oct 15 2:00 pm final
138 Gulf Coast Flames-12UA 1 X-Jax Jets-12UA 8 Sat, Oct 15 2:45 pm final
139 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 6 Jr. Everblades Green-12UA 0 Sat, Oct 15 3:00 pm final
140 Palm Beach Blackhawks-12UA 1 X-Miami Toros Hockey-12UA 3 Sat, Oct 15 3:10 pm final
141 X-Golden Wolves Gold-12UA 9 Lady Golden Wolves-12UA* 2 Sat, Oct 15 5:10 pm final
142 Space Coast Rockets-12UA 1 Gulf Coast Flames-12UA 8 Sat, Oct 15 5:15 pm final
144 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 X-Palm Beach Breakers-12UA 4 Sat, Oct 15 5:50 pm final
145 Golden Wolves Black-12UA 0 Florida Jr. Panthers-12UA 3 Sat, Oct 15 6:40 pm final
148 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 7 Sun, Oct 16 7:45 am final
149 X-Scorpions-12UA 8 Vipers-12UA* 1 Sun, Oct 16 8:45 am final
152 Vipers-12UA* 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 7 Sun, Oct 16 11:30 am final
154 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 2 X-Scorpions-12UA 9 Sun, Oct 16 1:38 pm final
190 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 4 X-Palm Beach Breakers-12UA 3 Sat, Oct 29 8:00 am final
191 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 5 Sat, Oct 29 10:00 am final
192 X-Scorpions-12UA 3 Daytona Racers-12UA 2 Sat, Oct 29 10:15 am final
193 Golden Wolves Black-12UA 1 Palm Beach Blackhawks-12UA 6 Sat, Oct 29 12:00 pm final
194 Jr. Everblades Green-12UA 3 Florida Jr. Panthers-12UA 2 Sat, Oct 29 12:15 pm final
195 X-Jax Jets-12UA 7 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 3 Sat, Oct 29 1:00 pm final
196 Daytona Racers-12UA 1 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 9 Sat, Oct 29 1:15 pm final
197 X-Miami Toros Hockey-12UA 6 X-Palm Beach Breakers-12UA 0 Sat, Oct 29 1:30 pm final
198 Jr. Everblades Blue-12UA 3 X-Golden Wolves Gold-12UA 9 Sat, Oct 29 1:45 pm final
200 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 1 X-Jax Jets-12UA 10 Sat, Oct 29 4:00 pm final
201 X-Scorpions-12UA 1 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 1 Sat, Oct 29 4:15 pm final
202 Jr. Everblades Blue-12UA 6 Florida Jr. Panthers-12UA 2 Sat, Oct 29 4:45 pm final
203 Golden Wolves Black-12UA 7 Lady Golden Wolves-12UA* 3 Sat, Oct 29 4:45 pm final
204 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Sat, Oct 29 5:40 pm final
205 Jr. Everblades Green-12UA 0 X-Golden Wolves Gold-12UA 4 Sat, Oct 29 6:15 pm final
206 X-Miami Toros Hockey-12UA 7 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sat, Oct 29 7:30 pm final
211 Vipers-12UA* 4 Gulf Coast Flames-12UA 4 Sun, Oct 30 10:00 am final
213 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 7 Space Coast Rockets-12UA 3 Sun, Oct 30 11:30 am final
218 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 2 Gulf Coast Flames-12UA 3 Sun, Oct 30 3:10 pm final
220 Space Coast Rockets-12UA 2 Vipers-12UA* 5 Sun, Oct 30 4:35 pm final
253 X-Miami Toros Hockey-12UA 9 Florida Jr. Panthers-12UA 2 Sat, Nov 12 8:00 am final
254 X-Miami Toros Hockey-12UA 1 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 3 Sat, Nov 12 10:30 am final
255 X-Palm Beach Breakers-12UA 5 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Sat, Nov 12 11:00 am final
256 X-Jax Jets-12UA 9 Space Coast Rockets-12UA 2 Sat, Nov 12 11:15 am final
257 Gulf Coast Flames-12UA 2 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 3 Sat, Nov 12 11:30 am final
258 Vipers-12UA* 6 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 4 Sat, Nov 12 11:40 am final
259 X-Golden Wolves Gold-12UA 6 Florida Jr. Panthers-12UA 3 Sat, Nov 12 12:00 pm final
260 Daytona Racers-12UA 3 X-Scorpions-12UA 5 Sat, Nov 12 12:45 pm final
261 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 2 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 0 Sat, Nov 12 2:30 pm final
262 X-Palm Beach Breakers-12UA 7 Golden Wolves Black-12UA 3 Sat, Nov 12 3:15 pm final
263 X-Golden Wolves Gold-12UA 5 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 4 Sat, Nov 12 3:30 pm final
264 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 7 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 1 Sat, Nov 12 4:05 pm final
265 X-Jax Jets-12UA 8 X-Scorpions-12UA 3 Sat, Nov 12 4:15 pm final
266 Gulf Coast Flames-12UA 0 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 5 Sat, Nov 12 5:30 pm final
267 Daytona Racers-12UA 9 Space Coast Rockets-12UA 2 Sat, Nov 12 5:45 pm final
268 Palm Beach Blackhawks-12UA 7 Golden Wolves Black-12UA 0 Sat, Nov 12 6:40 pm final
269 Vipers-12UA* 3 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 3 Sat, Nov 12 7:05 pm forfeit
283 Jr. Everblades Blue-12UA 3 Jr. Everblades Green-12UA 4 Sun, Nov 13 4:30 pm final
316 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 5 Vipers-12UA* 0 Sat, Dec 03 9:30 am final
317 X-Palm Beach Breakers-12UA 4 Jr. Everblades Blue-12UA 2 Sat, Dec 03 10:00 am final
318 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Jr. Everblades Green-12UA 2 Sat, Dec 03 10:00 am final
319 X-Scorpions-12UA 9 Gulf Coast Flames-12UA 0 Sat, Dec 03 10:15 am final
320 Golden Wolves Black-12UA 0 X-Golden Wolves Gold-12UA 7 Sat, Dec 03 10:15 am final
321 Space Coast Rockets-12UA 2 Daytona Racers-12UA 9 Sat, Dec 03 11:00 am final
322 Florida Jr. Panthers-12UA 1 X-Miami Toros Hockey-12UA 5 Sat, Dec 03 12:00 pm final
323 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 5 Gulf Coast Flames-12UA 2 Sat, Dec 03 1:15 pm final
324 Palm Beach Blackhawks-12UA 6 Jr. Everblades Blue-12UA 7 Sat, Dec 03 1:30 pm final
325 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 10 Space Coast Rockets-12UA 1 Sat, Dec 03 1:45 pm final
326 X-Palm Beach Breakers-12UA 2 Jr. Everblades Green-12UA 0 Sat, Dec 03 2:00 pm final
327 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Golden Wolves Black-12UA 1 Sat, Dec 03 3:05 pm final
328 Vipers-12UA* 4 Daytona Racers-12UA 6 Sat, Dec 03 3:15 pm final
329 X-Scorpions-12UA 1 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 0 Sat, Dec 03 4:15 pm final
330 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 8 X-Miami Toros Hockey-12UA 1 Sat, Dec 03 5:40 pm final
331 Florida Jr. Panthers-12UA 8 Lady Golden Wolves-12UA* 1 Sat, Dec 03 6:05 pm final
336 X-Jax Jets-12UA 8 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 1 Sun, Dec 04 10:00 am final
339 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 10 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 Sun, Dec 04 12:45 pm final
344 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 3 X-Golden Wolves Gold-12UA 0 Sun, Dec 04 4:00 pm final
345 X-Jax Jets-12UA 2 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 2 Sun, Dec 04 4:15 pm final
379 Daytona Racers-12UA 7 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 5 Sat, Dec 17 8:00 am final
380 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 4 X-Scorpions-12UA 3 Sat, Dec 17 9:30 am final
381 Daytona Racers-12UA 4 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 2 Sat, Dec 17 9:30 am final
382 X-Miami Toros Hockey-12UA 3 Golden Wolves Black-12UA 2 Sat, Dec 17 10:30 am final
383 Lady Golden Wolves-12UA* 1 Florida Jr. Panthers-12UA 8 Sat, Dec 17 10:30 am final
384 Space Coast Rockets-12UA 6 Gulf Coast Flames-12UA 9 Sat, Dec 17 11:30 am final
385 Jr. Everblades Blue-12UA 2 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Sat, Dec 17 12:00 pm final
386 X-Scorpions-12UA 2 X-Jax Jets-12UA 6 Sat, Dec 17 12:15 pm final
387 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 4 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 2 Sat, Dec 17 12:30 pm final
388 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 6 Vipers-12UA* 1 Sat, Dec 17 1:00 pm final
389 Florida Jr. Panthers-12UA 0 X-Palm Beach Breakers-12UA 2 Sat, Dec 17 1:30 pm final
390 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 3 X-Jax Jets-12UA 7 Sat, Dec 17 3:00 pm final
397 Jr. Everblades Green-12UA 0 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 6 Sat, Dec 17 3:00 pm final
392 Space Coast Rockets-12UA 0 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 7 Sat, Dec 17 4:00 pm final
393 X-Miami Toros Hockey-12UA 8 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Sat, Dec 17 4:00 pm final
394 Lady Golden Wolves-12UA* 1 X-Palm Beach Breakers-12UA 3 Sat, Dec 17 4:30 pm final
395 X-Golden Wolves Gold-12UA 4 Golden Wolves Black-12UA 0 Sat, Dec 17 5:00 pm final
396 Vipers-12UA* 2 Gulf Coast Flames-12UA 1 Sat, Dec 17 5:30 pm final
398 X-Golden Wolves Gold-12UA 6 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Sat, Dec 17 8:00 pm final
391 Jr. Everblades Green-12UA 4 Jr. Everblades Blue-12UA 4 Mon, Dec 19 7:15 pm final
278 Jr. Everblades Green-12UA 7 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sun, Jan 08 11:45 am final
275 Jr. Everblades Blue-12UA 7 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sun, Jan 08 2:30 pm final
431 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 10 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 Sat, Jan 21 9:15 am final
433 X-Palm Beach Breakers-12UA 0 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 2 Sat, Jan 21 11:00 am final
436 Palm Beach Blackhawks-12UA 2 Florida Jr. Panthers-12UA 4 Sat, Jan 21 11:20 am final
434 Vipers-12UA* 0 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 3 Sat, Jan 21 12:00 pm final
435 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 3 Space Coast Rockets-12UA 0 Sat, Jan 21 12:00 pm final
437 Gulf Coast Flames-12UA 0 X-Jax Jets-12UA 10 Sat, Jan 21 1:00 pm final
438 Jr. Everblades Blue-12UA 2 X-Miami Toros Hockey-12UA 3 Sat, Jan 21 1:45 pm final
440 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 10 Space Coast Rockets-12UA 0 Sat, Jan 21 2:45 pm final
446 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 6 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 0 Sat, Jan 21 3:00 pm final
441 X-Palm Beach Breakers-12UA 1 Florida Jr. Panthers-12UA 4 Sat, Jan 21 3:15 pm forfeit
442 Palm Beach Blackhawks-12UA 3 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 10 Sat, Jan 21 3:15 pm final
443 Lady Golden Wolves-12UA* 0 X-Golden Wolves Gold-12UA 5 Sat, Jan 21 3:30 pm final
444 X-Jax Jets-12UA 10 Daytona Racers-12UA 5 Sat, Jan 21 4:00 pm final
445 Golden Wolves Black-12UA 1 X-Miami Toros Hockey-12UA 8 Sat, Jan 21 4:45 pm final
447 Gulf Coast Flames-12UA 6 Daytona Racers-12UA 4 Sat, Jan 21 7:00 pm final
448 Jr. Everblades Blue-12UA 7 Golden Wolves Black-12UA 1 Sat, Jan 21 7:30 pm final
449 X-Golden Wolves Gold-12UA 5 Jr. Everblades Green-12UA 2 Sun, Jan 22 10:30 am final
454 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Jr. Everblades Green-12UA 7 Sun, Jan 22 1:30 pm final
494 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 9 Golden Wolves Black-12UA 2 Sat, Feb 04 8:00 am final
496 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 3 Gulf Coast Flames-12UA 6 Sat, Feb 04 10:15 am final
497 X-Palm Beach Breakers-12UA 4 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sat, Feb 04 11:00 am final
498 Vipers-12UA* 1 X-Jax Jets-12UA 10 Sat, Feb 04 11:30 am final
499 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 7 Space Coast Rockets-12UA 5 Sat, Feb 04 11:45 am final
501 Florida Jr. Panthers-12UA 0 Jr. Everblades Green-12UA 0 Sat, Feb 04 12:15 pm final
502 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 4 Daytona Racers-12UA 2 Sat, Feb 04 1:00 pm final
503 X-Scorpions-12UA 10 Orlando Jr. Knights Gold-12UA 0 Sat, Feb 04 1:15 pm final
504 Golden Wolves Black-12UA 2 Jr. Everblades Blue-12UA 6 Sat, Feb 04 2:00 pm final
505 Tampa Bay Jr. Lightning-12UA 1 X-Jax Jets-12UA 7 Sat, Feb 04 2:30 pm final
506 Gulf Coast Flames-12UA 0 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 6 Sat, Feb 04 2:45 pm final
507 X-Palm Beach Breakers-12UA 1 X-Golden Wolves Gold-12UA 4 Sat, Feb 04 3:15 pm final
509 X-Miami Toros Hockey-12UA 5 Jr. Everblades Green-12UA 5 Sat, Feb 04 3:15 pm final
510 Vipers-12UA* 3 Daytona Racers-12UA 5 Sat, Feb 04 4:00 pm final
511 X-Scorpions-12UA 6 Space Coast Rockets-12UA 1 Sat, Feb 04 4:15 pm final
512 X-Glacier Sharp Shooters-12UA 7 Florida Jr. Panthers-12UA 2 Sat, Feb 04 5:40 pm final
513 X-Miami Toros Hockey-12UA 4 Jr. Everblades Blue-12UA 1 Sat, Feb 04 6:15 pm final
432 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 3 X-Scorpions-12UA 3 Sun, Feb 05 10:34 am final
439 X-Scorpions-12UA 9 Vipers-12UA* 3 Sun, Feb 05 11:32 am final
508 Palm Beach Blackhawks-12UA 5 Lady Golden Wolves-12UA* 0 Sun, Feb 12 10:20 am final
500 Palm Beach Blackhawks-12UA 3 X-Golden Wolves Gold-12UA 7 Sun, Feb 12 4:30 pm final
495 X-Brandon Jr. Bulls-12UA 1 X-Orlando Jr. Knights Black-12UA 1 Fri, Feb 24 8:15 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -