Pointstreak.com

SCOREBOARD
STANDINGS
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
RECORDS
SCHEDULE
HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
TEXT STATS
For all stats related problems including player names and game events contact

Midwest Prep Hockey League
use the links to the left to share this


MPHL (MPHL 19-20)

Bowers Division


  Division Schedule gamesheet view    printable gamesheet
G# Home Away Date Time Rink/GS GT
1 Lake Forest Academy 4 Bishops College School 3 Fri, Nov 01 9:00 am Click here for Game Live final OT
2 Shady Side Academy 6 Rice Memorial 5 Fri, Nov 01 11:15 am Click here for Game Live final SO
3 St. Francis High School 3 Rothesay Netherwood School 4 Fri, Nov 01 1:30 pm Click here for Game Live final SO
4 Gilmour Academy 3 Ridley College 4 Fri, Nov 01 3:45 pm Click here for Game Live final
5 Gilmour Academy 4 Bishops College School 5 Sat, Nov 02 9:15 am Click here for Game Live final
6 Shady Side Academy 1 Rothesay Netherwood School 4 Sat, Nov 02 9:45 am Click here for Game Live final
7 St. Francis High School 1 Rice Memorial 3 Sat, Nov 02 11:30 am Click here for Game Live final
8 Lake Forest Academy 3 Ridley College 4 Sat, Nov 02 1:45 pm Click here for Game Live final
9 Rothesay Netherwood School 3 Gilmour Academy 4 Sat, Nov 02 5:20 pm Click here for Game Live final
10 Bishops College School 5 Shady Side Academy 4 Sat, Nov 02 6:15 pm Click here for Game Live final SO
11 Ridley College 2 St. Francis High School 1 Sat, Nov 02 7:45 pm Click here for Game Live final SO
12 Rice Memorial 3 Lake Forest Academy 4 Sat, Nov 02 8:30 pm Click here for Game Live final OT
13 Rothesay Netherwood School 1 Lake Forest Academy 3 Sun, Nov 03 8:20 am Click here for Game Live final
14 Ridley College 8 Shady Side Academy 3 Sun, Nov 03 9:30 am Click here for Game Live final
15 Rice Memorial 4 Gilmour Academy 5 Sun, Nov 03 10:35 am Click here for Game Live final OT
16 Bishops College School 1 St. Francis High School 4 Sun, Nov 03 11:45 am Click here for Game Live final
24 Bishops College School 4 Rice Memorial 5 Fri, Dec 06 2:40 pm final SO
20 Bishops College School 0 Ridley College 4 Sat, Dec 07 10:00 am final
18 Rice Memorial 5 Rothesay Netherwood School 4 Sat, Dec 07 12:15 pm final OT
22 Ridley College 5 Rothesay Netherwood School 0 Sat, Dec 07 6:15 pm final
26 Rothesay Netherwood School 2 Bishops College School 4 Sun, Dec 08 10:00 am final
28 Rice Memorial 4 Ridley College 3 Sun, Dec 08 10:00 am final SO
29 Lake Forest Academy 3 Ridley College 2 Fri, Jan 10 11:46 am Click here for Game Live final SO
30 St. Francis High School 0 Bishops College School 5 Fri, Jan 10 2:15 pm final
31 Shady Side Academy 5 Rothesay Netherwood School 4 Fri, Jan 10 5:00 pm Click here for Game Live final
32 Gilmour Academy 3 Rice Memorial 4 Fri, Jan 10 7:15 pm final SO
33 Bishops College School 6 Shady Side Academy 1 Sat, Jan 11 8:13 am Click here for Game Live final
34 Ridley College 4 Gilmour Academy 3 Sat, Jan 11 10:33 am Click here for Game Live final OT
35 Rice Memorial 4 St. Francis High School 2 Sat, Jan 11 11:30 am final
36 Rothesay Netherwood School 2 Lake Forest Academy 3 Sat, Jan 11 12:57 pm Click here for Game Live final OT
37 Bishops College School 6 Gilmour Academy 4 Sat, Jan 11 3:09 pm Click here for Game Live final
38 Ridley College 3 Shady Side Academy 7 Sat, Jan 11 5:45 pm final
39 Rice Memorial 7 Lake Forest Academy 6 Sat, Jan 11 7:23 pm Click here for Game Live final
40 Rothesay Netherwood School 6 St. Francis High School 5 Sat, Jan 11 8:00 pm Click here for Game Live final OT
41 Shady Side Academy 4 Rice Memorial 3 Sun, Jan 12 9:00 am Click here for Game Live final OT
42 Gilmour Academy 4 Rothesay Netherwood School 3 Sun, Jan 12 9:10 am Click here for Game Live final
43 Lake Forest Academy 2 Bishops College School 7 Sun, Jan 12 11:15 am Click here for Game Live final
44 St. Francis High School 5 Ridley College 6 Sun, Jan 12 11:21 am Click here for Game Live final
45 Bishops College School 4 Ridley College 2 Fri, Jan 24 2:30 pm final
46 Rothesay Netherwood School 5 Rice Memorial 4 Fri, Jan 24 4:45 pm final
49 Rice Memorial 0 Ridley College 7 Sat, Jan 25 11:00 am final
50 Bishops College School 2 Rothesay Netherwood School 3 Sat, Jan 25 1:15 pm final
51 Ridley College 5 Rothesay Netherwood School 4 Sun, Jan 26 10:00 am final
54 Rice Memorial 3 Bishops College School 6 Sun, Jan 26 12:15 pm final
57 Shady Side Academy 4 Rothesay Netherwood School 5 Fri, Feb 14 11:00 am Click here for Game Live final OT
58 Ridley College 6 St. Francis High School 0 Fri, Feb 14 1:30 pm Click here for Game Live final
59 Bishops College School 4 Lake Forest Academy 1 Fri, Feb 14 4:00 pm Click here for Game Live final
60 Rice Memorial 2 Gilmour Academy 6 Fri, Feb 14 5:45 pm Click here for Game Live final
61 Ridley College 3 Rothesay Netherwood School 2 Sat, Feb 15 10:00 am Click here for Game Live final
62 Bishops College School 3 Gilmour Academy 2 Sat, Feb 15 12:30 pm Click here for Game Live final OT
64 Rice Memorial 2 Lake Forest Academy 1 Sat, Feb 15 5:30 pm Click here for Game Live final
65 Gilmour Academy 0 Rothesay Netherwood School 6 Sun, Feb 16 8:00 am Click here for Game Live final
68 Ridley College 4 Bishops College School 1 Sun, Feb 16 10:30 am Click here for Game Live final
67 Rice Memorial 3 St. Francis High School 7 Sun, Feb 16 10:45 am Click here for Game Live final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -