Greater Ontario Junior Hockey League - playoff bracket | Pointstreak Sports Technologies

Pointstreak.com

GOJHL Playoffs 2012
SCOREBOARD
BRACKETS
STANDINGS
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
SPECIAL TEAMS
TEAM STREAKS
SHOOTOUT/SHOTS
SCHEDULE
TRANSACTIONS
ATTENDANCE
TEXT STATS

If you have any questions or problems with the league statistics contact:
League Admin
use the links to the left to share this


Note: To view details of each series, click an area within the bracket series box.

1
 
8
vs
SCF wins series 4-0

1 SCF vs 8 BUF

GHC - #1 St. Catherines VS. #8 Buffalo

SCF wins series 4-0

BUF(1) vs SCF(5)
Feb 28th, 7:05 pm
Buffalo State College Arena
SCF(10) vs BUF(0)
Mar 2nd, 7:31 pm
Jack Gatecliff Rink
SCF(12) vs BUF(3)
Mar 3rd, 8:03 pm
Jack Gatecliff Rink
BUF(0) vs SCF(14)
Mar 6th, 7:05 pm
Buffalo State College Arena
3
 
7
vs
LON wins series 4-2

3 LON vs 7 SRY

WOC CHAMPIONSHIP - #3 London VS. #7 Strathroy

LON wins series 4-2

LON(5) vs SRY(2)
Mar 28th, 7:32 pm
Western Fair CC
SRY(5) vs LON(3)
Mar 31st, 7:30 pm
West Middlesex Arena
LON(6) vs SRY(3)
Apr 1st, 7:33 pm
Western Fair CC
SRY(3) vs LON(2)
Apr 3rd, 7:30 pm
West Middlesex Arena
LON(8) vs SRY(5)
Apr 4th, 7:36 pm
Western Fair CC
SRY(1) vs LON(3)
Apr 8th, 7:30 pm
West Middlesex Arena
3
 
6
vs
PCP wins series 4-1

3 PCP vs 6 SCW

GHC - #3 Port Colborne VS. #6 Stoney Creek

PCP wins series 4-1

PCP(3) vs SCW(5)
Mar 2nd, 7:30 pm
West Side Arena
SCW(4) vs PCP(8)
Mar 3rd, 7:30 pm
Valley Park Arena
PCP(4) vs SCW(3)
Mar 6th, 7:30 pm
West Side Arena
SCW(1) vs PCP(7)
Mar 7th, 7:30 pm
Valley Park Arena
PCP(9) vs SCW(2)
Mar 9th, 7:30 pm
West Side Arena
4
 
5
vs
THB wins series 4-3

4 THB vs 5 WEC

GHC - #4 Thorold VS. #5 Welland

THB wins series 4-3

THB(3) vs WEC(2)
Mar 1st, 7:07 pm
Thorold Community Arena
WEC(0) vs THB(4)
Mar 4th, 7:00 pm
Welland Arena
THB(2) vs WEC(3)
Mar 5th, 7:07 pm
Thorold Community Arena
WEC(6) vs THB(7)
Mar 7th, 7:30 pm
Welland Arena
THB(5) vs WEC(6)
Mar 8th, 7:07 pm
Thorold Community Arena
WEC(1) vs THB(0)
Mar 11th, 7:00 pm
Welland Arena
THB(6) vs WEC(2)
Mar 12th, 7:07 pm
Thorold Community Arena
1
 
8
vs
BRA wins series 4-2

1 BRA vs 8 KIT

MWC - #1 Brantford VS. #8 Kitchener

BRA wins series 4-2

BRA(3) vs KIT(4)
Mar 1st, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
KIT(3) vs BRA(2)
Mar 3rd, 5:30 pm
Kinsmen Arena
BRA(5) vs KIT(2)
Mar 4th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
KIT(2) vs BRA(5)
Mar 6th, 7:00 pm
Kinsmen Arena
BRA(5) vs KIT(1)
Mar 8th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
KIT(2) vs BRA(3)
Mar 10th, 5:30 pm
Kinsmen Arena
2
 
7
vs
SFD wins series 4-2

2 SFD vs 7 WAT

MWC - #2 Stratford VS. #7 Waterloo

SFD wins series 4-2

SFD(4) vs WAT(3)
Mar 2nd, 7:30 pm
Allman Arena
WAT(2) vs SFD(7)
Mar 4th, 1:35 pm
Waterloo Rec Complex
SFD(2) vs WAT(3)
Mar 5th, 7:30 pm
Allman Arena
WAT(3) vs SFD(2)
Mar 8th, 7:34 pm
Waterloo Rec Complex
SFD(10) vs WAT(1)
Mar 9th, 7:30 pm
Allman Arena
WAT(6) vs SFD(8)
Mar 11th, 1:35 pm
Waterloo Rec Complex
3
 
6
vs
ELM wins series 4-0

3 ELM vs 6 LIS

MWC - #3 Elmira VS. #6 Listowel

ELM wins series 4-0

ELM(5) vs LIS(2)
Feb 29th, 7:30 pm
Dan Snyder Memorial
LIS(3) vs ELM(5)
Mar 2nd, 7:30 pm
Listowel Arena
ELM(2) vs LIS(0)
Mar 4th, 7:00 pm
Dan Snyder Memorial
LIS(1) vs ELM(3)
Mar 6th, 8:15 pm
Listowel Arena
4
 
5
vs
CAM wins series 4-2

4 CAM vs 5 GUE

MWC - #4 Cambridge VS. #5 Guelph

CAM wins series 4-2

CAM(3) vs GUE(5)
Feb 28th, 7:00 pm
Galt Arena Gardens
CAM(4) vs GUE(2)
Mar 3rd, 7:05 pm
Galt Arena Gardens
GUE(3) vs CAM(6)
Mar 6th, 7:30 pm
Sleeman Centre
GUE(3) vs CAM(4)
Mar 8th, 7:30 pm
Sleeman Centre
CAM(2) vs GUE(3)
Mar 10th, 7:05 pm
Galt Arena Gardens
GUE(1) vs CAM(3)
Mar 11th, 2:00 pm
Sleeman Centre
1
 
8
vs
SAR wins series 4-0

1 SAR vs 8 LSP

WOC - #1 Sarnia VS. #8 Lambton Shores

SAR wins series 4-0

SAR(5) vs LSP(4)
Mar 1st, 7:10 pm
Sarnia Arena
LSP(2) vs SAR(3)
Mar 3rd, 7:30 pm
The Shores Recreation Centre
SAR(6) vs LSP(3)
Mar 4th, 7:15 pm
Sarnia Arena
LSP(2) vs SAR(5)
Mar 6th, 7:30 pm
The Shores Recreation Centre
2
 
7
vs
SRY wins series 4-2

2 LEA vs 7 SRY

WOC - #2 Leamington VS. #7 Strathroy

SRY wins series 4-2

LEA(2) vs SRY(3)
Mar 1st, 7:10 pm
Leamington Kinsmen Recreation
SRY(1) vs LEA(4)
Mar 3rd, 7:35 pm
West Middlesex Arena
LEA(2) vs SRY(8)
Mar 4th, 7:13 pm
Leamington Kinsmen Recreation
SRY(5) vs LEA(4)
Mar 6th, 7:35 pm
West Middlesex Arena
LEA(6) vs SRY(2)
Mar 8th, 7:10 pm
Leamington Kinsmen Recreation
SRY(4) vs LEA(3)
Mar 10th, 7:34 pm
West Middlesex Arena
3
 
6
vs
LON wins series 4-1

3 LON vs 6 LAS

WOC - #3 London VS. #6 LaSalle

LON wins series 4-1

LON(6) vs LAS(5)
Feb 29th, 7:34 pm
Western Fair CC
LAS(3) vs LON(6)
Mar 3rd, 2:26 pm
Vollmer Recreation Complex
LON(1) vs LAS(2)
Mar 4th, 2:35 pm
Western Fair CC
LAS(3) vs LON(4)
Mar 6th, 7:00 pm
Vollmer Recreation Complex
LON(4) vs LAS(2)
Mar 7th, 7:33 pm
Western Fair CC
4
 
5
vs
SMY wins series 4-3

4 SMY vs 5 STT

WOC - #4 St. Marys VS. #5 St. Thomas

SMY wins series 4-3

SMY(3) vs STT(0)
Feb 28th, 7:30 pm
Pyramid Recreation Centre
STT(3) vs SMY(4)
Mar 1st, 7:30 pm
Joe Thornton RC
SMY(2) vs STT(1)
Mar 2nd, 7:45 pm
Pyramid Recreation Centre
STT(4) vs SMY(2)
Mar 4th, 7:00 pm
Joe Thornton RC
SMY(2) vs STT(4)
Mar 6th, 7:30 pm
Pyramid Recreation Centre
STT(7) vs SMY(2)
Mar 8th, 7:00 pm
Joe Thornton RC
SMY(5) vs STT(2)
Mar 9th, 7:45 pm
Pyramid Recreation Centre
1
 
4
vs
SCF wins series 4-2

1 SCF vs 4 THB

GHC - SEMI FINALS - #1 St. Catharines VS. #4 Thorold

SCF wins series 4-2

SCF(4) vs THB(1)
Mar 14th, 7:29 pm
Jack Gatecliff Rink
SCF(3) vs THB(4)
Mar 16th, 7:30 pm
Jack Gatecliff Rink
THB(5) vs SCF(1)
Mar 19th, 7:07 pm
Thorold Community Arena
THB(2) vs SCF(3)
Mar 22nd, 7:07 pm
Thorold Community Arena
SCF(4) vs THB(3)
Mar 23rd, 7:30 pm
Jack Gatecliff Rink
THB(0) vs SCF(6)
Mar 25th, 4:00 pm
Thorold Community Arena
2
 
3
vs
PCP wins series 4-2

2 NFC vs 3 PCP

GHC - SEMI FINALS - #2 Niagara Falls VS. Port Colborne

PCP wins series 4-2

NFC(2) vs PCP(3)
Mar 16th, 7:30 pm
Gale Centre
PCP(5) vs NFC(4)
Mar 18th, 7:00 pm
West Side Arena
NFC(1) vs PCP(4)
Mar 20th, 7:31 pm
Gale Centre
PCP(1) vs NFC(4)
Mar 21st, 7:00 pm
West Side Arena
NFC(4) vs PCP(2)
Mar 24th, 7:31 pm
Gale Centre
PCP(4) vs NFC(3)
Mar 25th, 7:00 pm
West Side Arena
1
 
4
vs
BRA wins series 4-3

1 BRA vs 4 CAM

MWC - SEMI FINALS - #1 Brantford VS. #4 Cambridge

BRA wins series 4-3

BRA(3) vs CAM(2)
Mar 15th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
CAM(5) vs BRA(2)
Mar 17th, 7:05 pm
Galt Arena Gardens
BRA(8) vs CAM(3)
Mar 18th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
CAM(4) vs BRA(2)
Mar 20th, 7:00 pm
Galt Arena Gardens
BRA(4) vs CAM(2)
Mar 22nd, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
CAM(5) vs BRA(2)
Mar 24th, 7:00 pm
Galt Arena Gardens
BRA(4) vs CAM(2)
Mar 25th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
2
 
3
vs
SFD wins series 4-2

2 SFD vs 3 ELM

MWC - SEMI FINALS - #2 Stratford VS. #3 Elmira

SFD wins series 4-2

SFD(4) vs ELM(1)
Mar 16th, 7:30 pm
Allman Arena
ELM(2) vs SFD(1)
Mar 18th, 7:00 pm
Dan Snyder Memorial
SFD(3) vs ELM(2)
Mar 19th, 7:30 pm
Allman Arena
ELM(1) vs SFD(2)
Mar 21st, 7:00 pm
Dan Snyder Memorial
SFD(3) vs ELM(4)
Mar 23rd, 7:30 pm
Allman Arena
ELM(3) vs SFD(4)
Mar 25th, 7:00 pm
Dan Snyder Memorial
1
 
7
vs
SRY wins series 4-2

1 SAR vs 7 SRY

WOC - SEMI FINALS - #1 Sarnia VS. #7 Strathroy

SRY wins series 4-2

SAR(2) vs SRY(3)
Mar 15th, 7:15 pm
Sarnia Arena
SRY(4) vs SAR(9)
Mar 17th, 7:30 pm
West Middlesex Arena
SAR(4) vs SRY(2)
Mar 18th, 7:15 pm
Sarnia Arena
SRY(6) vs SAR(4)
Mar 20th, 7:30 pm
West Middlesex Arena
SAR(5) vs SRY(6)
Mar 22nd, 7:12 pm
Sarnia Arena
SRY(2) vs SAR(1)
Mar 24th, 7:30 pm
West Middlesex Arena
3
 
4
vs
LON wins series 4-2

3 LON vs 4 SMY

WOC - SEMI FINALS - #3 London VS. #4 St. Marys

LON wins series 4-2

LON(4) vs SMY(2)
Mar 14th, 7:32 pm
Western Fair CC
SMY(5) vs LON(6)
Mar 16th, 7:45 pm
Pyramid Recreation Centre
LON(2) vs SMY(3)
Mar 17th, 7:32 pm
Western Fair CC
SMY(4) vs LON(1)
Mar 20th, 7:30 pm
Pyramid Recreation Centre
LON(7) vs SMY(3)
Mar 21st, 7:32 pm
Western Fair CC
SMY(1) vs LON(3)
Mar 23rd, 7:45 pm
Pyramid Recreation Centre
1
 
3
vs
SCF wins series 4-2

1 SCF vs 3 PCP

GHC CHAMPIONSHIP - #1 St. Catharines VS. #3 Port Colborne

SCF wins series 4-2

SCF(5) vs PCP(4)
Mar 30th, 7:30 pm
Jack Gatecliff Rink
PCP(3) vs SCF(4)
Apr 1st, 7:00 pm
West Side Arena
SCF(2) vs PCP(7)
Apr 2nd, 7:32 pm
Jack Gatecliff Rink
PCP(2) vs SCF(6)
Apr 4th, 7:00 pm
West Side Arena
SCF(1) vs PCP(2)
Apr 5th, 7:31 pm
Jack Gatecliff Rink
PCP(2) vs SCF(3)
Apr 8th, 7:30 pm
West Side Arena
1
 
2
vs
BRA wins series 4-2

1 BRA vs 2 SFD

MWC CHAMPIONSHIP - #1 Brantford VS. #2 Stratford

BRA wins series 4-2

BRA(5) vs SFD(3)
Mar 29th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
SFD(1) vs BRA(2)
Mar 30th, 7:30 pm
Allman Arena
BRA(3) vs SFD(5)
Apr 3rd, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
SFD(6) vs BRA(4)
Apr 5th, 8:00 pm
Allman Arena
BRA(3) vs SFD(2)
Apr 7th, 7:30 pm
Gretzky Main Rink
SFD(2) vs BRA(6)
Apr 8th, 7:30 pm
Allman Arena
2
 
7
vs
NFC wins series 4-0

2 NFC vs 7 FEM

GHC - #2 Niagara Falls VS. #7 Fort Erie

NFC wins series 4-0

NFC(8) vs FEM(2)
Mar 2nd, 7:31 pm
Gale Centre
FEM(2) vs NFC(5)
Mar 3rd, 7:15 pm
Fort Erie Leisureplex
NFC(7) vs FEM(1)
Mar 6th, 7:31 pm
Gale Centre
FEM(2) vs NFC(3)
Mar 7th, 7:15 pm
Fort Erie Leisureplex