Pointstreak.com

OJHL Playoffs 2012
SCOREBOARD
BRACKETS
STANDINGS
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
SPECIAL TEAMS
TEAM STREAKS
SCHEDULE
TRANSACTIONS
ATTENDANCE
TEXT STATS

If you have any questions or problems with the league statistics contact:
League Admin
• (905) 919-3623
use the links to the left to share this


Note: To view details of each series, click an area within the bracket series box.

1
 
4
vs
GEO wins series 4-1

1 GEO vs 4 BUR

SERIES C WEST - #1 Georgetown VS. #4 Burlington

GEO wins series 4-1

GEO(3) vs BUR(0)
Feb 22nd, 6:47 pm
Mold-Master SportsPlex
BUR(4) vs GEO(3)
Feb 23rd, 7:00 pm
Wave Twin Rinks - Blue
GEO(4) vs BUR(1)
Feb 25th, 7:00 pm
Mold-Master SportsPlex
BUR(0) vs GEO(2)
Feb 27th, 3:00 pm
Wave Twin Rinks - Blue
GEO(7) vs BUR(4)
Feb 29th, 6:55 pm
Mold-Master SportsPlex
1
 
2
vs
STO wins series 4-3

1 NMK vs 2 STO

NORTH DIVISION FINAL - #1 Newmarket VS. #2 Stouffville

STO wins series 4-3

NMK(2) vs STO(6)
Mar 8th, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
STO(3) vs NMK(4)
Mar 10th, 7:32 pm
Stouffville Arena
NMK(4) vs STO(1)
Mar 11th, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
STO(4) vs NMK(1)
Mar 14th, 7:46 pm
Stouffville Arena
NMK(5) vs STO(4)
Mar 15th, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
STO(2) vs NMK(1)
Mar 17th, 7:36 pm
Stouffville Arena
NMK(2) vs STO(5)
Mar 18th, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
3
 
6
vs
TLP wins series 3-1

3 TLP vs 6 PIC

SERIES A SOUTH - #3 Toronto Lakeshore VS. #6 Pickering

TLP wins series 3-1

PIC(4) vs TLP(2)
Feb 15th, 7:45 pm
Pickering Recreation Complex
TLP(5) vs PIC(0)
Feb 17th, 8:15 pm
Mastercard Centre
TLP(6) vs PIC(1)
Feb 18th, 7:37 pm
Mastercard Centre
PIC(4) vs TLP(6)
Feb 19th, 6:40 pm
Pickering Recreation Complex
4
 
5
vs
WHI wins series 3-0

4 WHI vs 5 LIN

SERIES B EAST - #4 Whitby VS. #5 Lindsay

WHI wins series 3-0

WHI(2) vs LIN(1)
Feb 14th, 8:10 pm
Iroquois - Rink#1
LIN(1) vs WHI(3)
Feb 16th, 7:35 pm
Lindsay Recreation Centre
WHI(2) vs LIN(1)
Feb 17th, 7:40 pm
Iroquois - Rink#1
4
 
5
vs
BUR wins series 3-1

4 BUR vs 5 MLT

SERIES B WEST - #4 Burlington VS. #5 Milton

BUR wins series 3-1

BUR(5) vs MLT(3)
Feb 14th, 7:00 pm
Wave Twin Rinks - Blue
MLT(3) vs BUR(4)
Feb 15th, 8:00 pm
Milton Memorial Arena
BUR(2) vs MLT(3)
Feb 17th, 7:30 pm
Wave Twin Rinks - Blue
MLT(0) vs BUR(2)
Feb 19th, 3:30 pm
Milton Memorial Arena
2
 
3
vs
OAK wins series 4-1

2 OAK vs 3 BUF

SERIES D WEST - #2 Oakville VS. #3 Buffalo

OAK wins series 4-1

OAK(4) vs BUF(3)
Feb 21st, 8:19 pm
Sixteen Mile Sports Complex
BUF(3) vs OAK(5)
Feb 23rd, 7:36 pm
OPJHL Head Office
OAK(5) vs BUF(0)
Feb 25th, 7:38 pm
Sixteen Mile Sports Complex
BUF(4) vs OAK(1)
Feb 26th, 7:06 pm
OPJHL Head Office
OAK(9) vs BUF(0)
Feb 29th, 7:39 pm
Sixteen Mile Sports Complex
1
 
5
vs
STM wins series 4-2

1 STM vs 5 TOR

SERIES C SOUTH - #1 St. Michaels VS. #5 Toronto

STM wins series 4-2

STM(6) vs TOR(2)
Feb 21st, 7:30 pm
St. Michaels Rink
TOR(2) vs STM(1)
Feb 25th, 7:35 pm
Chesswood Arena
STM(2) vs TOR(5)
Feb 26th, 2:00 pm
St. Michaels Rink
TOR(1) vs STM(3)
Feb 28th, 8:03 pm
Chesswood Arena
STM(4) vs TOR(1)
Mar 1st, 7:30 pm
St. Michaels Rink
TOR(1) vs STM(2)
Mar 3rd, 7:35 pm
Chesswood Arena
2
 
4
vs
WHI wins series 4-1

2 COB vs 4 WHI

SERIES D EAST - #2 Cobourg VS. #4 Whitby

WHI wins series 4-1

COB(4) vs WHI(5)
Feb 21st, 7:05 pm
Cobourg Community Centre
WHI(6) vs COB(2)
Feb 24th, 7:40 pm
Iroquois - Rink#1
COB(6) vs WHI(2)
Feb 25th, 8:05 pm
Cobourg Community Centre
WHI(3) vs COB(2)
Feb 27th, 7:45 pm
Iroquois - Rink#1
COB(4) vs WHI(5)
Feb 28th, 7:20 pm
Cobourg Community Centre
 
vs
WHI wins series 4-1

TLP vs WHI

SOUTH/EAST CONFERENCE FINAL - Toronto Lakeshore VS. Whitby

WHI wins series 4-1

WHI(4) vs TLP(2)
Mar 21st, 7:44 pm
Iroquois - Rink#1
TLP(2) vs WHI(3)
Mar 24th, 7:40 am
Mastercard Centre
WHI(1) vs TLP(9)
Mar 25th, 7:44 pm
Iroquois - Rink#1
TLP(3) vs WHI(4)
Mar 27th, 7:55 pm
Mastercard Centre
WHI(6) vs TLP(4)
Mar 29th, 7:45 pm
Jack Burger Sports Complex
3
 
6
vs
AUR wins series 3-1

3 AUR vs 6 ORA

SERIES A NORTH - #3 Aurora VS. #6 Orangeville

AUR wins series 3-1

AUR(2) vs ORA(3)
Feb 14th, 7:44 pm
Aurora Community Centre
ORA(1) vs AUR(2)
Feb 15th, 8:00 pm
Alder St. Recreation Centre
AUR(4) vs ORA(3)
Feb 17th, 7:43 pm
Aurora Community Centre
ORA(1) vs AUR(3)
Feb 18th, 7:00 pm
Alder St. Recreation Centre
3
 
6
vs
BUF wins series 3-0

3 BUF vs 6 HAM

SERIES A WEST - #3 Buffalo VS. #6 Hamilton

BUF wins series 3-0

BUF(5) vs HAM(0)
Feb 13th, 6:30 pm
Northtown Feature
BUF(5) vs HAM(2)
Feb 14th, 6:35 pm
OPJHL Head Office
HAM(1) vs BUF(4)
Feb 16th, 7:33 pm
Mountain Arena
3
 
6
vs
KIN wins series 3-2

3 WEL vs 6 KIN

SERIES A EAST - #3 Wellington VS. #6 Kingston

KIN wins series 3-2

WEL(3) vs KIN(2)
Feb 14th, 7:36 pm
Wellington CC
KIN(2) vs WEL(0)
Feb 16th, 7:00 pm
INVISTA Center
WEL(3) vs KIN(0)
Feb 17th, 7:40 pm
Wellington CC
KIN(4) vs WEL(2)
Feb 19th, 2:30 pm
INVISTA Center
WEL(3) vs KIN(4)
Feb 20th, 7:35 pm
Wellington CC
 
vs
STO wins series 4-3

STO vs GEO

NORTH/WEST CONFERENCE FINAL - Stouffville VS. Georgetown

STO wins series 4-3

GEO(1) vs STO(4)
Mar 21st, 7:15 pm
Mold-Master SportsPlex
STO(7) vs GEO(6)
Mar 22nd, 7:52 pm
Stouffville Arena
GEO(2) vs STO(1)
Mar 24th, 6:45 pm
Mold-Master SportsPlex
STO(1) vs GEO(2)
Mar 25th, 7:37 pm
Stouffville Arena
GEO(4) vs STO(2)
Mar 28th, 7:16 pm
Mold-Master SportsPlex
STO(4) vs GEO(0)
Mar 29th, 7:42 pm
Stouffville Arena
GEO(3) vs STO(4)
Mar 31st, 6:39 pm
Mold-Master SportsPlex
 
vs
STO wins series 4-2

WHI vs STO

OJHL CHAMPIONSHIP - Whitby VS. Stouffville

STO wins series 4-2

STO(5) vs WHI(1)
Apr 5th, 7:45 pm
Stouffville Arena
WHI(4) vs STO(2)
Apr 6th, 7:45 pm
Iroquois - Rink#1
STO(2) vs WHI(1)
Apr 8th, 2:38 pm
Stouffville Arena
WHI(3) vs STO(2)
Apr 9th, 7:45 pm
Iroquois - Rink#1
STO(7) vs WHI(1)
Apr 11th, 7:39 pm
Stouffville Arena
WHI(3) vs STO(4)
Apr 13th, 7:46 pm
Iroquois - Rink#1
1
 
4
vs
NMK wins series 4-2

1 NMK vs 4 MAR

SERIES C NORTH - #1 Newmarket VS. #4 Markham

NMK wins series 4-2

NMK(5) vs MAR(2)
Feb 23rd, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
MAR(0) vs NMK(1)
Feb 24th, 7:40 pm
Markham Centennial Centre
NMK(1) vs MAR(2)
Feb 26th, 2:30 pm
Ray Twinney Rink 1
MAR(3) vs NMK(1)
Feb 28th, 7:06 pm
Markham Centennial Centre
NMK(8) vs MAR(2)
Mar 1st, 7:30 pm
Ray Twinney Rink 1
MAR(3) vs NMK(4)
Mar 2nd, 7:44 pm
Markham Centennial Centre
2
 
3
vs
STO wins series 4-1

2 STO vs 3 AUR

SERIES D NORTH - #2 Stouffville VS. #3 Aurora

STO wins series 4-1

STO(3) vs AUR(4)
Feb 23rd, 7:46 pm
Stouffville Arena
AUR(3) vs STO(4)
Feb 24th, 7:42 pm
Aurora Community Centre
STO(6) vs AUR(2)
Feb 26th, 2:45 pm
Stouffville Arena
AUR(2) vs STO(5)
Feb 28th, 7:43 pm
Aurora Community Centre
STO(4) vs AUR(1)
Mar 1st, 7:47 pm
Stouffville Arena
1
 
6
vs
KIN wins series 4-2

1 TRE vs 6 KIN

SERIES C EAST - #1 Trenton VS. #6 Kingston

KIN wins series 4-2

TRE(0) vs KIN(1)
Feb 21st, 7:40 pm
Duncan Memorial
KIN(3) vs TRE(2)
Feb 23rd, 7:00 pm
INVISTA Center
TRE(4) vs KIN(1)
Feb 24th, 7:40 pm
Duncan Memorial
KIN(2) vs TRE(1)
Feb 26th, 1:53 pm
INVISTA Center
TRE(3) vs KIN(2)
Feb 27th, 7:40 pm
Duncan Memorial
KIN(5) vs TRE(4)
Mar 1st, 7:00 pm
INVISTA Center
1
 
3
vs
TLP wins series 4-1

1 STM vs 3 TLP

SOUTH DIVISION FINAL - #$1 St. Michaels VS. #3 Toronto Lakeshore

TLP wins series 4-1

STM(5) vs TLP(4)
Mar 6th, 7:30 pm
St. Michaels Rink
TLP(3) vs STM(1)
Mar 7th, 8:44 pm
Mastercard Centre
STM(5) vs TLP(6)
Mar 9th, 7:30 pm
St. Michaels Rink
TLP(2) vs STM(1)
Mar 10th, 8:08 pm
Mastercard Centre
STM(3) vs TLP(4)
Mar 13th, 7:30 pm
St. Michaels Rink
4
 
5
vs
MAR wins series 3-0

4 MAR vs 5 HUN

SERIES B NORTH - #4 Markham VS. #5 Huntsville

MAR wins series 3-0

MAR(2) vs HUN(1)
Feb 14th, 7:46 pm
Markham Centennial Centre
HUN(0) vs MAR(6)
Feb 15th, 7:37 pm
Canada Summit Centre
MAR(4) vs HUN(2)
Feb 17th, 7:41 pm
Markham Centennial Centre
4
 
5
vs
TOR wins series 3-1

4 NY vs 5 TOR

SERIES B SOUTH - #4 North York VS. #5 Toronto

TOR wins series 3-1

NY(11) vs TOR(2)
Feb 13th, 8:30 pm
North York Centennial
TOR(7) vs NY(3)
Feb 14th, 7:44 pm
Chesswood Arena
NY(1) vs TOR(3)
Feb 16th, 7:15 pm
North York Centennial
TOR(6) vs NY(3)
Feb 18th, 7:36 pm
Chesswood Arena
1
 
2
vs
GEO wins series 4-2

1 GEO vs 2 OAK

WEST DIVISION FINAL - #1 Georgetown VS. #2 Oakville

GEO wins series 4-2

GEO(2) vs OAK(1)
Mar 7th, 6:57 pm
Mold-Master SportsPlex
OAK(3) vs GEO(2)
Mar 9th, 7:38 pm
Sixteen Mile Sports Complex
GEO(3) vs OAK(2)
Mar 10th, 7:12 pm
Mold-Master SportsPlex
OAK(2) vs GEO(3)
Mar 13th, 6:58 pm
Sixteen Mile Sports Complex
GEO(1) vs OAK(6)
Mar 14th, 7:11 pm
Mold-Master SportsPlex
OAK(1) vs GEO(2)
Mar 16th, 7:39 pm
Sixteen Mile Sports Complex
4
 
6
vs
WHI wins series 4-0

4 WHI vs 6 KIN

EAST DIVISION FINAL - #4 Whitby VS. #6 Kingston

WHI wins series 4-0

WHI(4) vs KIN(2)
Mar 6th, 7:46 pm
Iroquois - Rink#1
KIN(1) vs WHI(2)
Mar 8th, 7:00 pm
INVISTA Center
WHI(2) vs KIN(1)
Mar 11th, 8:15 pm
Pickering Recreation Complex
KIN(2) vs WHI(3)
Mar 13th, 7:00 pm
INVISTA Center
2
 
3
vs
TLP wins series 4-3

2 VAU vs 3 TLP

SERIES D SOUTH - #2 Vaughan VS. #3 Toronto Lakeshore

TLP wins series 4-3

VAU(3) vs TLP(4)
Feb 22nd, 7:58 pm
Al Palladini CC
TLP(4) vs VAU(5)
Feb 24th, 8:15 pm
Mastercard Centre
VAU(3) vs TLP(1)
Feb 25th, 8:05 pm
Al Palladini CC
TLP(3) vs VAU(1)
Feb 27th, 7:30 pm
Mastercard Centre
VAU(6) vs TLP(3)
Feb 29th, 7:54 pm
Al Palladini CC
TLP(5) vs VAU(4)
Mar 2nd, 8:15 pm
Mastercard Centre
VAU(2) vs TLP(4)
Mar 3rd, 8:04 pm
Al Palladini CC