SS Cobourg (14/15 Cobourg Reg) POINTSTREAK PRINTABLE PAGE

  Tournament Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Fri, Nov 28
1 Novice A Cobourg Cougars 6 Oshawa Jr Generals 0 11:00 am final
2 Novice A Kingston Canadians 9 Ajax Knights 3 11:30 am final
3 M PW A Quinte West Hawks 2 Port Perry Predators 9 12:00 pm final
4 M PW A Clarington Toros 2 Cobourg Cougars 2 12:30 pm final
5 M PW A Uxbridge Stars 4 Whitby Wildcats (W) 2 1:05 pm final
6 M PW A Napanee Stars 2 Stouffville Clippers 3 1:35 pm final
7 Novice A Eastern Ontario Cobras 0 Stirling Blues 1 2:10 pm final
8 Novice A Kanata Blazers 1 Rideau St Lawrence Kings 2 2:40 pm final
9 Novice B Mississippi Thunderkings 3 Stittsville Rams 6 3:10 pm final
10 Novice B RWC Crusaders 1 Centre Hastings Grizzlies 4 3:40 pm final
11 Novice B Pembroke Kings 1 Sturgeon Lake Thunder 5 4:10 pm final
12 Novice B Refrew Wolves 3 Gannanoque Islanders 4 4:40 pm final
13 M Atom A Napanee Stars 1 Cobourg Cougars 3 5:10 pm final
14 M PW A Whitby Wildcats (B) 2 Ottawa Sting 1 5:40 pm final
15 M Atom A Whitby Wildcats (B) 5 Kingston Canadians 0 6:15 pm final
16 M Atom A Nepean Raiders Black 7 Kanata Blazers 2 6:40 pm final
17 M Atom A RWC Crusaders 1 Casselman-Embrun Icedogs 5 7:15 pm final
Sat, Nov 29
18 M PW A Ottawa Sting 1 Port Perry Predators 2 8:00 am final
19 M PW A Stouffville Clippers 2 Clarington Toros 5 8:00 am final
20 M PW A Cobourg Cougars 2 Uxbridge Stars 5 8:15 am final
21 M PW A Whitby Wildcats (W) 1 Quinte West Hawks 4 9:05 am final
22 Novice B Pembroke Kings 4 Mississippi Thunderkings 11 9:05 am final
23 M PW A Napanee Stars 2 Whitby Wildcats (B) 4 9:20 am final
24 Novice B Sturgeon Lake Thunder 0 Stittsville Rams 7 10:05 am final
25 Novice A Rideau St Lawrence Kings 11 Kingston Canadians 0 10:10 am final
26 Novice A Stirling Blues 2 Cobourg Cougars 0 10:30 am final
27 Novice B Refrew Wolves 0 RWC Crusaders 4 11:05 am final
28 Novice A Ajax Knights 1 Kanata Blazers 14 11:10 am final
29 Novice A Oshawa Jr Generals 0 Eastern Ontario Cobras 12 11:30 am final
30 Novice B Centre Hastings Grizzlies 7 Gannanoque Islanders 2 12:05 pm final
31 M Atom A Kanata Blazers 1 Napanee Stars 3 12:10 pm final
32 M Atom A RWC Crusaders 2 Whitby Wildcats (B) 9 12:30 pm final
33 M Atom A Cobourg Cougars 1 Nepean Raiders Black 2 1:10 pm final
34 M Atom A Kingston Canadians 4 Casselman-Embrun Icedogs 5 1:30 pm final
35 M PW A Quinte West Hawks 5 Napanee Stars 1 2:10 pm final
36 M PW A Stouffville Clippers 2 Whitby Wildcats (W) 3 2:15 pm final
37 M PW A Port Perry Predators 4 Uxbridge Stars 4 2:30 pm final
38 M PW A Whitby Wildcats (B) 6 Clarington Toros 2 3:15 pm final
39 Novice A Kingston Canadians 2 Kanata Blazers 6 3:30 pm final
40 M PW A Cobourg Cougars 1 Ottawa Sting 1 3:35 pm final
41 Novice B Mississippi Thunderkings 4 Sturgeon Lake Thunder 2 4:20 pm final
42 Novice A Cobourg Cougars 0 Eastern Ontario Cobras 5 4:30 pm final
43 Novice B Stittsville Rams 10 Pembroke Kings 1 4:40 pm final
44 Novice B Centre Hastings Grizzlies 5 Refrew Wolves 1 5:20 pm final
45 Novice A Rideau St Lawrence Kings 15 Ajax Knights 0 5:30 pm final
46 Novice B Gannanoque Islanders 1 RWC Crusaders 5 5:40 pm final
47 M Atom A Casselman-Embrun Icedogs 3 Whitby Wildcats (B) 6 6:20 pm final
48 Novice A Stirling Blues 5 Oshawa Jr Generals 1 6:30 pm final
49 M Atom A Napanee Stars 2 Nepean Raiders Black 4 6:40 pm final
50 M Atom A RWC Crusaders 6 Kingston Canadians 3 7:20 pm final
51 M Atom A Cobourg Cougars 4 Kanata Blazers 3 7:40 pm final
Sun, Nov 30
52 M PW A Whitby Wildcats (B) 3 Clarington Toros 0 9:00 am final
53 M PW A Uxbridge Stars 2 Port Perry Predators 1 9:15 am final
54 M Atom A Whitby Wildcats (B) 2 Cobourg Cougars 1 10:15 am final
55 M Atom A Nepean Raiders Black 4 Casselman-Embrun Icedogs 3 10:30 am final
56 Novice B Stittsville Rams 4 RWC Crusaders 1 11:30 am final
57 Novice B Centre Hastings Grizzlies 4 Mississippi Thunderkings 5 11:45 am final
58 Novice A Stirling Blues 0 Kanata Blazers 3 12:30 pm final
59 Novice A Rideau St Lawrence Kings 2 Eastern Ontario Cobras 4 12:45 pm final
60 M PW A Whitby Wildcats (B) 3 Uxbridge Stars 4 1:40 pm final OT
61 M Atom A Whitby Wildcats (B) 2 Nepean Raiders Black 0 2:40 pm final
62 Novice B Stittsville Rams 4 Mississippi Thunderkings 3 3:40 pm final
63 Novice A Eastern Ontario Cobras 3 Kanata Blazers 4 4:40 pm final OT
Sat, Dec 27
1 M MidgetAA Ajax Knights 1 Whitby Wildcats 2 10:00 am final
2 M MidgetAA Markham Islanders 4 Georgina Blaze 1 10:30 am final
3 M MidgetAA Oshawa Generals 1 Peterboro Petes 1 11:30 am final
4 M MidgetAA Gloucester Rangers 1 Belleville Bulls 2 12:00 pm final
5 MBantamA Cobourg Cougars 5 Kingston Canadians 0 1:00 pm final
6 MBantamA New Hamburg Huskies 1 Quinte West Hawks 3 1:30 pm final
7 M MidgetAA Ajax Knights 2 Markham Islanders 0 3:15 pm final
8 M MidgetAA Whitby Wildcats 4 Georgina Blaze 1 3:30 pm final
9 M MidgetAA Gloucester Rangers 4 Oshawa Generals 2 4:45 pm final
10 M MidgetAA Peterboro Petes 2 Belleville Bulls 4 5:00 pm final
11 MBantamA New Hamburg Huskies 0 Cobourg Cougars 4 6:15 pm final
12 MBantamA Kingston Canadians 2 Quinte West Hawks 4 6:30 pm final
Sun, Dec 28
13 M MidgetAA Georgina Blaze 3 Ajax Knights 9 8:00 am final
14 M MidgetAA Markham Islanders 1 Whitby Wildcats 4 8:15 am final
15 M MidgetAA Peterboro Petes 1 Gloucester Rangers 4 9:30 am final
16 M MidgetAA Belleville Bulls 3 Oshawa Generals 1 9:45 am final
17 MBantamA Kingston Canadians 2 New Hamburg Huskies 2 11:00 am final
18 MBantamA Quinte West Hawks 0 Cobourg Cougars 3 11:15 am final
19 M MidgetAA Whitby Wildcats 4 Gloucester Rangers 1 3:00 pm final
20 M MidgetAA Belleville Bulls 3 Ajax Knights 2 3:15 pm final OT
21 MBantamA Cobourg Cougars 5 Quinte West Hawks 1 4:30 pm final
22 M MidgetAA Whitby Wildcats 1 Belleville Bulls 0 7:00 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -