Pointstreak.com



use the links to the left to share this


Section V Hockey

 

Select month and year to view games:

 

Organization Schedule for January 2020
G#League/DivHomeAwayTimeBox Score/Rink
Fri, Jan 03
101SVH/D1Webster Schroeder 4 Irondequoit 16:00 pmfinal
117SVH/D2Aquinas Institute 1 Gates/Wayne/EI/Wheatland 78:00 pmfinal
232SVH/D2Canandaigua 6 Notre Dame Batavia 58:00 pmfinal
Sat, Jan 04
74SVH/Non-LeagueKenmore East 1 Penfield 611:00 amfinal
249SVH/Non-LeagueOswego 3 Spencerport 11:00 pmfinal
62SVH/D1Victor 4 McQuaid Jesuit 21:00 pmfinal
46SVH/D1Hilton 5 Brockport 12:00 pmfinal
253SVH/D2WFL Panthers 2 Genesee Ice Devils 73:00 pmfinal
9SVH/D1Pittsford 7 Greece Storm 35:00 pmfinal
Tue, Jan 07
108SVH/D2Irondequoit 2 Webster Thomas 45:00 pmfinal
151SVH/D2Gates/Wayne/EI/Wheatland 5 Brockport 35:00 pmfinal
47SVH/D1Pittsford 2 Hilton 25:00 pmfinal
10SVH/D1Greece Storm 3 McQuaid Jesuit 67:00 pmfinal
207SVH/D2Geneseo/Livonia/Avon 0 Genesee Ice Devils 37:15 pmfinal
75SVH/D1Victor 3 Penfield 17:15 pmfinal
181SVH/D2Spencerport 4 Churchville Chili 28:15 pmfinal
Wed, Jan 08
102SVH/D2Brighton/HFL/ER 2 Webster Schroeder 95:00 pmfinal
118SVH/D2Aquinas Institute 1 Notre Dame Batavia 36:00 pmfinal
255SVH/D2WFL Panthers 1 Canandaigua 87:00 pmfinal
Thu, Jan 09
11SVH/D1Webster Thomas 6 Greece Storm 25:00 pmfinal
233SVH/D2WFL Panthers 2 Notre Dame Batavia 56:45 pmfinal
227SVH/D2Irondequoit 8 Rush-Henrietta/SOTA 37:00 pmfinal
Fri, Jan 10
31SVH/D1Fairport 1 Victor 25:15 pmfinal
12SVH/D1Penfield 10 Greece Storm 26:00 pmfinal
152SVH/D2Spencerport 4 Brockport 17:00 pmfinal
215SVH/D2Geneseo/Livonia/Avon 2 Oswego 67:00 pmfinal
48SVH/D1Hilton 3 Webster Schroeder 07:00 pmfinal
Sat, Jan 11
119SVH/D2Aquinas Institute 0 St. Francis 112:00 pmfinal
153SVH/D2Brockport 6 Fulton 41:00 pmfinal
234SVH/D2Rush-Henrietta/SOTA 2 Notre Dame Batavia 51:00 pmfinal
88SVH/Non-LeagueIthaca 5 Pittsford 21:00 pmfinal
135SVH/D2Genesee Ice Devils 2 Brighton/HFL/ER 63:00 pmfinal
168SVH/Non-LeagueWest Seneca East 1 Canandaigua 25:00 pmfinal
180SVH/D2Churchville Chili 1 Grand Island 55:00 pmfinal
76SVH/D1Penfield 6 Gates/Wayne/EI/Wheatland 15:00 pmfinal
103SVH/D1Webster Thomas 6 Webster Schroeder 27:00 pmfinal
Tue, Jan 14
13SVH/D1Greece Storm 1 Webster Schroeder 75:00 pmfinal
154SVH/D2Brockport 6 WFL Panthers 35:00 pmfinal
182SVH/D2Gates/Wayne/EI/Wheatland 4 Churchville Chili 25:00 pmfinal
136SVH/D2Brighton/HFL/ER 2 Notre Dame Batavia 27:00 pmfinal
49SVH/D1Hilton 2 Penfield 87:00 pmfinal
216SVH/D2Geneseo/Livonia/Avon 1 Spencerport 87:15 pmfinal
65SVH/D1McQuaid Jesuit 0 Victor 17:15 pmfinal
Wed, Jan 15
120SVH/D2Aquinas Institute 0 Irondequoit 27:00 pmfinal
32SVH/D1Webster Thomas 4 Fairport 27:00 pmfinal
Thu, Jan 16
155SVH/D2Brockport 2 Gates/Wayne/EI/Wheatland 65:00 pmfinal
89SVH/D1Victor 5 Pittsford 17:30 pmfinal
Fri, Jan 17
256SVH/D2WFL Panthers 2 Irondequoit 54:45 pmfinal
66SVH/D1Penfield 1 McQuaid Jesuit 16:00 pmfinal
121SVH/D2Spencerport 4 Aquinas Institute 07:00 pmfinal
169SVH/D2Canandaigua 10 Geneseo/Livonia/Avon 47:00 pmfinal
33SVH/D1Fairport 3 Hilton 17:15 pmfinal
137SVH/D2Rush-Henrietta/SOTA 4 Brighton/HFL/ER 77:30 pmfinal
Sat, Jan 18
134SVH/D2Canandaigua 3 Brighton/HFL/ER 26:00 pmfinal
Mon, Jan 20
138SVH/D2Brighton/HFL/ER 1 Churchville Chili 35:00 pmfinal
Tue, Jan 21
156SVH/D2Brockport 2 Irondequoit 55:00 pmfinal
218SVH/D2Genesee Ice Devils 3 Geneseo/Livonia/Avon 26:00 pmfinal
77SVH/D1Webster Thomas 2 Penfield 16:00 pmfinal
50SVH/D1Hilton 0 McQuaid Jesuit 57:00 pmfinal
170SVH/D2Rush-Henrietta/SOTA 3 Canandaigua 77:30 pmfinal
Wed, Jan 22
104SVH/D2Gates/Wayne/EI/Wheatland 1 Webster Schroeder 05:00 pmfinal
Thu, Jan 23
157SVH/D2Brockport Genesee Ice Devils5:00 pmdata pending
219SVH/D2Notre Dame Batavia 7 Geneseo/Livonia/Avon 46:00 pmfinal
Fri, Jan 24
250SVH/Non-LeagueTBD Spencerport12:00 amdata pending
139SVH/D2 Brighton/HFL/ER Gates/Wayne/EI/Wheatland 5:00 pm Genesee Valley
78SVH/D1 Penfield Webster Thomas 6:00 pm Webster Arena
122SVH/D2 Canandaigua Aquinas Institute 7:00 pm Canandaigua
14SVH/Non-League TBD Greece Storm 7:15 pm Ice Time S.C.
51SVH/D1 Victor Hilton 7:15 pm Rochester Ice
Sat, Jan 25
251SVH/Non-League TBD Spencerport 12:00 am PSI Staff
228SVH/D2 Notre Dame Batavia Irondequoit 1:00 pm Falleti
247SVH/D2 Rush-Henrietta/SOTA WFL Panthers 1:00 pm Scottsville
140SVH/D2 Brighton/HFL/ER Brockport 2:00 pm Genesee Valley
183SVH/D2 Churchville Chili Genesee Ice Devils 4:00 pm Scottsville
15SVH/Non-League North Rockland Greece Storm 4:30 pm Sportorama
35SVH/Non-League Baldwinsville Fairport 6:45 pm Lysander
90SVH/D1 Webster Schroeder Pittsford 7:00 pm Webster Arena
Mon, Jan 27
133SVH/D2 Brighton/HFL/ER Irondequoit 5:00 pm Genesee Valley
220SVH/D2 WFL Panthers Geneseo/Livonia/Avon 7:00 pm GenevaRec
Tue, Jan 28
123SVH/D2 Brockport Aquinas Institute 5:00 pm Tuttle Ice
79SVH/D1 Pittsford Penfield 5:00 pm RIT Ritter
235SVH/D2 Notre Dame Batavia North Tonawanda 6:00 pm Falleti
52SVH/D1 Hilton Webster Thomas 7:00 pm Lakeshore East
36SVH/D1 Fairport McQuaid Jesuit 7:15 pm Rochester Ice
196SVH/D2 Rush-Henrietta/SOTA Gates/Wayne/EI/Wheatland 7:30 pm Scottsville
184SVH/D2 Genesee Ice Devils Churchville Chili 8:00 pm Falleti
Wed, Jan 29
141SVH/D2 Brighton/HFL/ER Genesee Ice Devils 5:00 pm Genesee Valley
158SVH/D2 Irondequoit Brockport 7:00 pm Lakeshore East
97SVH/D1 Webster Schroeder Victor 7:00 pm Webster Arena
Thu, Jan 30
124SVH/D2 Notre Dame Batavia Aquinas Institute 6:00 pm Falleti
Fri, Jan 31
197SVH/D2 Gates/Wayne/EI/Wheatland Spencerport 5:30 pm Genesee Valley
98SVH/D1 Webster Thomas Victor 6:00 pm Webster Arena
16SVH/D1 Greece Storm Pittsford 7:00 pm Lakeshore East
221SVH/D2 Geneseo/Livonia/Avon Iroquois Central 7:15 pm Wilson Ice
67SVH/D1 McQuaid Jesuit Webster Schroeder 7:15 pm Rochester Ice