Pointstreak.com



use the links to the left to share this


Incredible Ice

 

Select month and year to view games:

 

Organization Schedule for August 2020
G#League/DivHomeAwayTimeBox Score/Rink
Sat, Aug 01
FPYDL/8UBarkov Huberdeau9:00 amdata pending
FPYDL/8UEkblad Yandle9:00 amdata pending
FPYDL/10UBarkov Huberdeau10:30 amdata pending
FPYDL/10UEkblad Yandle11:45 amdata pending
FPYDL/12UEkblad Barkov1:00 pmdata pending
FPYDL/12UBarkov Yandle2:00 pmdata pending
FPYDL/12UYandle Ekblad3:00 pmdata pending
FPYDL/HighschoolYandle Barkov4:00 pmdata pending
Mon, Aug 03
PAHL/B DivisionWolfgang 4 Mustangs 87:24 pmfinal
PAHL/B DivisionYellow Buckets 5 Lanzo 28:17 pmfinal
PAHL/B DivisionStallions 13 Big Dekes 58:56 pmfinal
PAHL/B DivisionClocked Out 11 Bombers 89:39 pmfinal
Tue, Aug 04
PAHL/C2 BJackrabbits Brewsaders8:30 pmdata pending
Wed, Aug 05
PAHL/C2 PDark Horse 8 Washed Up Lite 27:19 pmfinal
PAHL/C2 GReapers 6 South Florida's Finest 48:20 pmfinal
Thu, Aug 06
PAHL/40+ Leafs Sharks Over 40 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/40+ Hockey Tech Dynasty Athletics 8:30 pm Ice Den Stadium
Sat, Aug 08
FPYDL/8U Huberdeau Ekblad 9:00 am Ice Den Stadium
FPYDL/8U Barkov Yandle 9:00 am Ice Den Stadium
FPYDL/10U Huberdeau Ekblad 10:30 am Ice Den Stadium
FPYDL/10U Barkov Yandle 11:45 am Ice Den Stadium
FPYDL/12U Barkov Yandle 1:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/12U Ekblad Yandle 2:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/12U Barkov Ekblad 3:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/Highschool Barkov Yandle 4:00 pm Ice Den Stadium
Sun, Aug 09
PAHL/C Division Thunder Washed Up 10:30 am Ice Den - Den
PAHL/C Division Bombers Cherry Pickers 10:45 am Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Reapers Sharks 12:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 B Classy Cats Jackrabbits 12:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Whalers South Florida's Finest 1:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 B Brewsaders Sharks Farm Team 1:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Ice Clowns Vikings 3:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 S Bulldogs Rat Trick 3:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 P Let's Go South Florida Bomberos North 4:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 S Screaming Eagles Wolves 4:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 P UMI Flyers K. Love Brewing 6:00 pm Ice Den - Den
Mon, Aug 10
PAHL/B Division Bombers Stallions 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Big Dekes Wolfgang 8:30 pm Ice Den Stadium
PAHL/B Division Clocked Out Yellow Buckets 9:00 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Mustangs Lanzo 10:00 pm Ice Den Stadium
Tue, Aug 11
PAHL/C Division Thunder Advanced Roofing Hawks 8:15 pm Ice Den - Den
Wed, Aug 12
PAHL/C2 P Let's Go Washed Up Lite 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 G Chiefs Vikings 8:30 pm Ice Den Stadium
Thu, Aug 13
PAHL/40+ Dynasty Athletics Sharks Over 40 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/40+ Hockey Tech Leafs 8:30 pm Ice Den Stadium
Sat, Aug 15
FPYDL/8U Huberdeau Yandle 9:00 am Ice Den Stadium
FPYDL/8U Barkov Ekblad 9:00 am Ice Den Stadium
FPYDL/10U Huberdeau Yandle 10:30 am Ice Den Stadium
FPYDL/10U Barkov Ekblad 11:45 am Ice Den Stadium
FPYDL/12U Ekblad Yandle 1:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/12U Ekblad Barkov 2:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/12U Yandle Barkov 3:00 pm Ice Den Stadium
FPYDL/Highschool Yandle Barkov 4:00 pm Ice Den Stadium
Sun, Aug 16
PAHL/C2 B Classy Cats Sharks Farm Team 12:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 B Jackrabbits Brewsaders 12:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 S Bulldogs Screaming Eagles 1:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Cherry Pickers Advanced Roofing Hawks 1:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 S Wolves Rat Trick 3:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Washed Up Bombers 3:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Ice Clowns Chiefs 4:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Canadians Thunder 4:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G South Florida's Finest Reapers 6:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 P Dark Horse UMI Flyers 6:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Vikings Whalers 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 P South Florida Bomberos North K. Love Brewing 7:45 pm Ice Den Stadium
Mon, Aug 17
PAHL/B Division Wolfgang Bombers 8:15 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Big Dekes Lanzo 8:30 pm Ice Den Stadium
PAHL/B Division Clocked Out Stallions 9:45 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Yellow Buckets Mustangs 10:00 pm Ice Den Stadium
Tue, Aug 18
PAHL/C2 G Whalers Sharks 8:30 pm Ice Den Stadium
Wed, Aug 19
PAHL/C2 P Washed Up Lite K. Love Brewing 8:15 pm Ice Den - Den
Thu, Aug 20
PAHL/40+ Leafs Dynasty Athletics 8:15 pm Ice Den - Den
PAHL/40+ Sharks Over 40 Hockey Tech 8:30 pm Ice Den Stadium
Sun, Aug 23
PAHL/C2 B Classy Cats Jackrabbits 10:30 am Ice Den - Den
PAHL/C Division Advanced Roofing Hawks Washed Up 10:45 am Ice Den Stadium
PAHL/C2 B Sharks Farm Team Brewsaders 12:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Canadians Cherry Pickers 12:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Reapers Vikings 1:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Bombers Thunder 1:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Chiefs Whalers 3:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 S Screaming Eagles Wolves 3:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 G Sharks South Florida's Finest 4:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 S Rat Trick Bulldogs 4:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 P UMI Flyers South Florida Bomberos North 6:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 P Dark Horse Let's Go 6:15 pm Ice Den Stadium
Mon, Aug 24
PAHL/B Division Stallions Mustangs 8:15 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Wolfgang Lanzo 8:30 pm Ice Den Stadium
PAHL/B Division Yellow Buckets Bombers 9:45 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Clocked Out Big Dekes 10:00 pm Ice Den Stadium
Wed, Aug 26
PAHL/C2 P South Florida Bomberos North Washed Up Lite 8:15 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 G Reapers Ice Clowns 8:30 pm Ice Den Stadium
Thu, Aug 27
PAHL/40+ Sharks Over 40 Leafs 8:15 pm Ice Den - Den
PAHL/40+ Dynasty Athletics Hockey Tech 8:30 pm Ice Den Stadium
Sun, Aug 30
PAHL/C Division Washed Up Cherry Pickers 12:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Bombers Canadians 12:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 S Wolves Bulldogs 1:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C Division Advanced Roofing Hawks Thunder 1:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 S Screaming Eagles Rat Trick 3:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 G Reapers Chiefs 3:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 B Classy Cats Brewsaders 4:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 G Ice Clowns Sharks 4:45 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 B Jackrabbits Sharks Farm Team 6:00 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 G South Florida's Finest Vikings 6:15 pm Ice Den Stadium
PAHL/C2 P UMI Flyers Dark Horse 7:30 pm Ice Den - Den
PAHL/C2 P Let's Go K. Love Brewing 7:45 pm Ice Den Stadium
Mon, Aug 31
PAHL/B Division Lanzo Yellow Buckets 8:30 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Big Dekes Stallions 9:00 pm Ice Den Stadium
PAHL/B Division Mustangs Wolfgang 10:00 pm Ice Den - Den
PAHL/B Division Clocked Out Bombers 10:25 pm Ice Den Stadium