Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Northern Wings 2009 Showdown
use the links to the left to share this


NW 09 Show (Showdown 2009)

 

  Tournament Schedule gamesheet view    printable gamesheet

Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Thu, Apr 30
99 1999 Jr. Beavers 0 1999 Northern Storm 4 6:59 pm final
2000 2000 Northern Storm 0 2000 Lake Superior Stars 8 7:37 pm final
95 1995 Mn Northern Wings 11 1995 Jr. Beavers 4 8:11 pm final
U10 10U Mn Northern Wings 8 10U Lake Superior Stars 1 8:15 pm final
98 1998 MN Northern Wings 11 1998 Northern Storm 1 8:31 pm final
97 1997 Mn Northern Wings 7 1997 MN.WI Jr. Bulldogs 1 9:09 pm final
95 1995 St. Croix Mavericks 2 1995 Snipers 10 9:19 pm final
U12 12U Mn Northern Wings 4 12U Lake Superior Stars 2 9:45 pm final
96 1996 Northern Storm 2 1996 MN Loons 4 10:24 pm final
Fri, May 01
99 1999 Grinders 0 1999 Lake Superior Stars 11 6:23 am final
98 1998 St. Croix Mavericks 3 1998 Snipers 4 6:54 am final
98 1998 Skate to Excellence 4 1998 Grinders 3 7:00 am final
97 1997 St. Croix Mavericks 2 1997 Northern Fire 2 7:42 am final 2OT
99 1999 Snipers 4 1999 St. Croix Mavericks 1 8:14 am final
2000 2000 St. Croix Mavericks 0 2000 Northern Hawks 7 8:30 am final
U12 12U Skate to Excellence 0 12U Minnkota Wildcats 6 8:30 am final
97 1997 Snipers 4 1997 JR Badgers 4 9:25 am final 2OT
U10 10U Skate to Excellence 1 10U JR Steelers 5 9:48 am final
U12 12U Mn Northern Wings 0 12U WI Alliance 3 9:53 am final
2000 2000 Snipers 7 2000 Skate to Excellence 8 10:00 am final
97 1997 Grinders 10 1997 Grizzlys 1 10:57 am final
U10 10U Skate to Excellence 2 4 10U Mn Northern Wings 1 11:22 am final
95 1995 Jr. Beavers 1 1995 St. Croix Mavericks 7 11:30 am final
99 1999 Northern Storm 2 1999 Northern Wings 0 11:33 am final
96 1996 St. Croix Mavericks 1 1996 Snipers 5 12:29 pm final
98 1998 MN Northern Wings 12 1998 Grizzlys 1 12:50 pm final
95 1995 Mn Northern Wings 2 1995 Snipers 5 1:00 pm final
99 1999 Lake Superior Stars 15 1999 JR Hawkeye 0 1:00 pm final
96 1996 Northern Hawks 3 1996 Lake Superior Stars 8 1:53 pm final
98 1998 Skate to Excellence 2 1998 JR Bulldogs 10 2:32 pm final
97 1997 St. Croix Mavericks 3 1997 Snipers 3 2:44 pm final 2OT
2000 2000 JR Islanders 3 2000 Northern Wings 1 3:00 pm final
96 1996 Grinders 1 1996 Mn Northern Wings 5 3:30 pm final
97 1997 Northern Fire 3 1997 JR Badgers 3 4:27 pm final 2OT
2000 2000 Grinders 3 2000 MN Loons 2 4:30 pm final
98 1998 JR Northstars 3 1998 St. Croix Mavericks 6 4:38 pm final
U10 10U Lake Superior Stars 3 10U Skate to Excellence 3 5:14 pm final 2OT
97 1997 Mn Northern Wings 10 1997 Grinders 0 5:56 pm final
U12 12U Lake Superior Stars 0 12U Minnkota Wildcats 9 6:00 pm final
98 1998 Northern Storm 6 1998 Grizzlys 1 6:16 pm final
U10 10U JR Steelers 1 10U Skate to Excellence 2 1 6:55 pm final 2OT
97 1997 MN.WI Jr. Bulldogs 2 1997 Grizzlys 2 7:26 pm final 2OT
99 1999 JR Bulldogs 0 1999 Snipers 10 7:43 pm final
U12 12U Skate to Excellence 1 12U WI Alliance 6 7:45 pm final
98 1998 Grinders 2 1998 JR Bulldogs 10 8:27 pm final
96 1996 Northern Hawks 8 1996 Grinders 2 8:56 pm final
96 1996 Mn Northern Wings 1 1996 Lake Superior Stars 2 9:22 pm final
96 1996 Northern Storm 8 1996 St. Croix Mavericks 1 9:30 pm final
96 1996 MN Loons 1 1996 Snipers 9 10:09 pm final
Sat, May 02
2000 2000 Northern Hawks 8 2000 Grinders 1 6:58 am final OT
2000 2000 Skate to Excellence 3 2000 Northern Storm 11 7:00 am final
99 1999 JR Hawkeye 0 1999 Grinders 6 7:00 am final
99 1999 Northern Wings 8 1999 Jr. Beavers 1 7:54 am final
99 1999 St. Croix Mavericks 12 1999 JR Bulldogs 1 8:28 am final
2000 2000 Lake Superior Stars 10 2000 JR Islanders 5 8:30 am final
2000 2000 MN Loons 4 2000 Snipers 4 8:31 am final 2OT
U12 12U Lake Superior Stars 2 12U Skate to Excellence 4 9:22 am final
2000 2000 Northern Wings 2 2000 St. Croix Mavericks 2 10:00 am final 2OT
95 1995 Jr. Beavers 0 1995 Snipers 11 10:00 am final
98 1998 Snipers 0 1998 JR Northstars 4 10:14 am final
U12 12U Mn Northern Wings 1 12U WI Alliance 0 10:50 am final OT
U10 10U Skate to Excellence 3 10U Lake Superior Stars 4 11:30 am final
95 1995 Mn Northern Wings 6 1995 St. Croix Mavericks 0 11:38 am final
96 1996 Northern Storm 2 1996 Snipers 6 11:42 am final
99 1999 Grinders 0 1999 Northern Wings 5 12:44 pm final
U10 10U Mn Northern Wings 0 10U Skate to Excellence 2 2 1:00 pm final
96 1996 Mn Northern Wings 2 1996 Northern Hawks 6 1:01 pm final
96 1996 MN Loons 1 1996 St. Croix Mavericks 2 1:16 pm final
99 1999 Northern Storm 0 1999 Snipers 2 2:05 pm final
2000 2000 Northern Storm 2 2000 Northern Hawks 6 2:30 pm final
99 1999 JR Bulldogs 2 1999 St. Croix Mavericks 8 2:41 pm final
96 1996 Grinders 1 1996 Lake Superior Stars 4 2:46 pm final
99 1999 Jr. Beavers 6 1999 JR Hawkeye 2 3:37 pm final
99 1999 Lake Superior Stars 4 1999 Northern Wings 1 4:00 pm final
2000 2000 St. Croix Mavericks 8 2000 Skate to Excellence 2 4:00 pm final
98 1998 Northern Storm 0 1998 St. Croix Mavericks 4 4:21 pm final
2000 2000 JR Islanders 6 2000 MN Loons 0 4:23 pm final
2000 2000 Snipers 2 2000 Northern Wings 12 5:30 pm final
2000 2000 Grinders 4 2000 Lake Superior Stars 9 5:42 pm final
98 1998 JR Northstars 1 1998 JR Bulldogs 5 5:58 pm final
98 1998 Grizzlys 1 1998 Skate to Excellence 4 6:39 pm final
97 1997 JR Badgers 6 1997 St. Croix Mavericks 3 7:15 pm final
97 1997 Grizzlys 0 1997 Mn Northern Wings 14 7:30 pm final
U10 10U JR Steelers 3 10U Lake Superior Stars 1 7:30 pm final
98 1998 Snipers 7 1998 Grinders 1 7:32 pm final
97 1997 Northern Fire 2 1997 Snipers 4 8:53 pm final
U12 12U Minnkota Wildcats 8 12U Skate to Excellence 1 9:00 pm final
98 1998 St. Croix Mavericks 3 1998 MN Northern Wings 18 9:00 pm final
97 1997 MN.WI Jr. Bulldogs 1 1997 Grinders 5 9:00 pm final
Sun, May 03
99 1999 JR Bulldogs 2 1999 JR Hawkeye 3 6:54 am final
99 1999 St. Croix Mavericks 10 1999 Jr. Beavers 4 6:58 am final
2000 2000 MN Loons 4 2000 Snipers 3 7:00 am final 2OT
97 1997 Grizzlys 1 1997 St. Croix Mavericks 10 7:50 am final
98 1998 Grizzlys 2 1998 Grinders 4 8:18 am final
99 1999 Northern Storm 6 1999 Grinders 3 8:27 am final
2000 2000 Skate to Excellence 0 2000 Grinders 5 8:30 am final
97 1997 MN.WI Jr. Bulldogs 1 1997 Northern Fire 9 9:28 am final
98 1998 JR Northstars 7 1998 Northern Storm 2 9:55 am final
2000 2000 Northern Storm 8 2000 Northern Wings 2 10:00 am final
U10 10U Skate to Excellence 0 10U Mn Northern Wings 7 10:01 am final
97 1997 Snipers 3 1997 Grinders 0 11:03 am final
U10 10U JR Steelers 1 10U Skate to Excellence 2 0 11:26 am final
2000 2000 St. Croix Mavericks 1 2000 JR Islanders 5 11:30 am final
98 1998 Skate to Excellence 2 1998 Snipers 0 11:35 am final
97 1997 Mn Northern Wings 12 1997 JR Badgers 0 12:33 pm final
96 1996 Grinders 6 1996 St. Croix Mavericks 1 12:57 pm final
2000 2000 Lake Superior Stars 3 2000 Northern Hawks 2 12:58 pm final OT
95 1995 St. Croix Mavericks 1995 Jr. Beavers 1:00 pm data pending
U12 12U WI Alliance 7 12U Lake Superior Stars 1 1:00 pm final
96 1996 MN Loons 0 1996 Mn Northern Wings 4 2:36 pm final
98 1998 MN Northern Wings 6 1998 JR Bulldogs 1 2:37 pm final
95 1995 Snipers 3 1995 Mn Northern Wings 2 3:46 pm final
U10 4:00 pm data pending
96 1996 Northern Hawks 6 1996 Northern Storm 2 4:10 pm final
U12 12U Minnkota Wildcats 3 12U Mn Northern Wings 1 4:30 pm final
98 5:30 pm data pending
U12 5:30 pm data pending
99 5:30 pm data pending
99 1999 Lake Superior Stars 4 1999 Snipers 5 5:35 pm final
96 1996 Lake Superior Stars 1996 Grinders 5:55 pm In Progress
96 1996 Lake Superior Stars 4 1996 Snipers 2 6:07 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -