Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

Marquette Electricians Fall Classic - Tim McIntosh
use the links to the left to share this


Fall Classic (Marq Fall Classic)

 

  Tournament Schedule gamesheet view    printable gamesheet

Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Thu, Oct 04
Red Madison Capitals 2 Soo Indians 3 9:00 am final
Gold Sudbury 5 Green Bay Jr. Gamblers 5 10:00 am final OT
Blue Cleveland Barons 2 Compuware 1 10:30 am final
White Ojibwa Eagles 0 PF Changs 5 11:30 am final
Gold Colorado Rampage 2 Chicago Young Americans 5 3:00 pm final
Blue Dallas Stars 5 Calgary Edge 0 3:30 pm final
Red KC Russell Stover 6 Chicago Mission 0 5:30 pm final
White St. Louis Jr. Blues 5 Colorado Thunderbirds 1 6:00 pm final
Red Soo Indians 5 Honeybaked 6 6:00 pm final OT
Gold Marquette Electricians 4 Sudbury 4 8:00 pm final OT
White Team Illinois 7 Ojibwa Eagles 0 8:30 pm final
Blue L.A. Junior Kings 2 Cleveland Barons 6 8:30 pm final
Fri, Oct 05
Red Honeybaked 2 Chicago Mission 3 8:00 am final
White PF Changs 3 St. Louis Jr. Blues 4 8:30 am final
Blue L.A. Junior Kings 4 Calgary Edge 3 9:00 am final
Blue Cleveland Barons 4 Dallas Stars 3 10:30 am final OT
Red Soo Indians 0 KC Russell Stover 7 11:00 am final
Gold Green Bay Jr. Gamblers 3 Colorado Rampage 6 11:30 am final
White Colorado Thunderbirds 7 Ojibwa Eagles 0 1:00 pm final
Gold Chicago Young Americans 9 Sudbury 2 1:30 pm final
Red Chicago Mission 3 Madison Capitals 1 4:00 pm final
White PF Changs 6 Team Illinois 2 5:00 pm final
Blue Calgary Edge 2 Compuware 2 5:00 pm final OT
Blue Dallas Stars 1 L.A. Junior Kings 4 6:30 pm final
Gold Green Bay Jr. Gamblers 2 Marquette Electricians 3 7:30 pm final OT
Red KC Russell Stover 3 Honeybaked 3 8:30 pm final OT
Sat, Oct 06
White Team Illinois 4 Colorado Thunderbirds 1 8:00 am final
Blue Compuware 3 Dallas Stars 2 9:00 am final
Gold Marquette Electricians 2 Chicago Young Americans 6 9:30 am final
Red Madison Capitals 1 KC Russell Stover 5 10:30 am final
Gold Sudbury 3 Colorado Rampage 2 11:30 am final
White Ojibwa Eagles 1 St. Louis Jr. Blues 8 12:00 pm final
Blue Calgary Edge 1 Cleveland Barons 10 2:00 pm final
Red Chicago Mission 5 Soo Indians 2 2:30 pm final
Gold Chicago Young Americans 6 Green Bay Jr. Gamblers 2 4:30 pm final
Red Honeybaked 8 Madison Capitals 1 5:00 pm final
White Colorado Thunderbirds 0 PF Changs 10 5:00 pm final
Blue Compuware 2 L.A. Junior Kings 1 7:00 pm final
White St. Louis Jr. Blues 3 Team Illinois 8 7:30 pm final
Gold Colorado Rampage 4 Marquette Electricians 6 7:30 pm final
Sun, Oct 07
Finals Chicago Young Americans 1 KC Russell Stover 4 9:00 am final
Finals Cleveland Barons 3 PF Changs 1 9:30 am final
Finals Cleveland Barons 1 KC Russell Stover 2 4:00 pm final

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -