Pointstreak.com
support
|
admin login
Home
News
Hockey
Baseball
Softball
Basketball
Lacrosse
Soccer
The Zone
Products
HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact
Cumberland Dukes House League Showdown
CDHLS (16 Dukes 2)
Choose a season
16 Dukes 1
16 Dukes 2
15 Dukes HL 2
15 Dukes HL
14 Weekend 2
14 Weekend 1
League Schedule
gamesheet view
printable gamesheet
G#
Div
Home
Away
Time
boxscore/Rink/GS
GT
Fri, Nov 18
1
Atom B
West Carleton Warriors - Atm B
4
West End Mcfuries B6 - Atm B
2
8:00 am
final
2
Atom B
Cumberland Dukes B3 - Atm B
4
Cumberland Dukes B7 - Atm B
2
8:00 am
final
3
Atom B
Cumberland Dukes B6 - Atm B
2
Ottawa East Commandos - Atm B
2
8:00 am
final
4
Atom B
Cumberland Dukes B5 - Atm B
1
Blackburn Stingers - Atm B
1
8:15 am
final
5
Atom B
Cumberland Dukes B1 - Atm B
1
Cumberland Dukes B8 - Atm B
2
8:15 am
final
6
Atom A
Cumberland Dukes - Atm A
3
West End A1 - Atm A
2
9:00 am
final
7
Atom B
Stittsville B1 - Atm B
6
Russell Warriors - Atm B
5
9:00 am
final
8
Atom C
Cumberland Dukes C2 - Atm C
0
Southend RKO's - Atm C
7
9:00 am
final
10
Atom A
Cumberland Dukes A2 - Atm A
1
West End A2 - Atm A
1
9:15 am
final
11
Atom C
Cumberland Dukes C3 - Atm C
2
Leitrim Hawks - Atm C
1
9:15 am
final
9
Atom A
Kanata A2 - Atm A
0
Canterbury Chaos - Atm A
4
9:15 am
final
12
Atom C
Cumberland Dukes C1 - Atm C
0
West Carleton - Atm C
2
10:00 am
final
13
Peewee A
Metcalfe Jets - Pwe A
2
Aylmer Extremes - Pwe A
2
10:00 am
final
14
Peewee A
Vikings D'Aylmer - Pwe A
0
Nepean Eagles - Pwe A
3
10:00 am
final
15
Peewee A
Cumberland Dukes A3 - Pwe A
2
West End A2 - Pwe A
1
10:00 am
final
16
Atom A
Stittsville Vikings - Atm A
6
Blackburn Stingers - Atm A
0
10:15 am
final
17
Peewee A
Cumberland Dukes A1 - Pwe A
3
Ottawa East - Pwe A
4
10:15 am
final
18
Peewee A
Blackburn Stingers - Pwe A
1
Southend - Pwe A
5
10:15 am
final
19
Peewee B
Blackburn Stingers - Pwe B
1
Canterbury B1 Cobras - Pwe B
3
11:00 am
final
20
Peewee B
Cumberland Dukes B2 - Pwe B
1
Cumberland Dukes B9 - Pwe B
2
11:00 am
final
21
Peewee C
Richmond Royals - Pwe C
1
Les Pionniers D'Aylmer - Pwe C
1
11:00 am
final
22
Peewee C
Gloucester Cougars - Pwe C
1
Leitrim Hawks (Winters) - Pwe C
2
11:00 am
final
23
Peewee B
Cumberland Dukes B4 - Pwe B
3
Cumberland Dukes B8 - Pwe B
1
11:15 am
final
24
Peewee B
Cumberland Dukes - Pwe B
6
Metcalfe Jets - Pwe B
0
11:15 am
final
25
Peewee C
Leitrim Hawks C1 - Pwe C
1
South End Warriors - Pwe C
1
11:15 am
final
26
Atom A
Perth Lanark Wings - Atm A
0
Baron Pierrefonds - Atm A
3
12:00 pm
final
27
Atom B
Les Loups Des Collines - Atm B
0
Cumberland Dukes B3 - Atm B
0
12:00 pm
final
28
Peewee A
Port Credit Storm - Pwe A
0
Lakeshore Leopards - Pwe A
6
12:00 pm
final
29
Peewee B
Cumberland Dukes B7 - Pwe B
1
Leitrim Hawks - Pwe B
9
12:00 pm
final
30
Atom A
HTC Atom A Phoenix - Atm A
0
HRS Hawks - Atm A
0
12:15 pm
final
31
Peewee B
Nepean Eliminators - Pwe B
0
Lakeshore Leopards - Pwe B
2
12:15 pm
final
32
Peewee B
South End Spitfires - Pwe B
2
Lakeshore Lions - Pwe B
3
12:15 pm
final
33
Atom B
Blackburn Stingers - Atm B
0
West Carleton Warriors - Atm B
4
1:00 pm
final
34
Atom B
Russell Warriors - Atm B
3
Cumberland Dukes B6 - Atm B
3
1:00 pm
final
150
Atom B
Valley East Gerhart Dental - Atm B
2
Lakeshore Lions - Atm B
3
1:15 pm
final
35
Atom B
Ottawa East Commandos - Atm B
4
Stittsville B1 - Atm B
5
1:15 pm
final
37
Atom A
Canterbury Chaos - Atm A
3
Clarence Creek Castors - Atm A
2
2:00 pm
final
38
Atom C
Southend RKO's - Atm C
2
Cumberland Dukes C1 - Atm C
0
2:00 pm
final
39
Atom A
Kanata A3 - Atm A
0
Dollard Civics - Atm A
2
2:15 pm
final
40
Atom B
West End Mcfuries B6 - Atm B
6
Cumberland Dukes B5 - Atm B
0
2:15 pm
final
41
Atom A
Express Laval - Atm A
0
Kanata A2 - Atm A
4
3:00 pm
final
42
Atom C
West Carleton - Atm C
2
Cumberland Dukes C3 - Atm C
0
3:00 pm
final
43
Atom C
Leitrim Hawks - Atm C
1
Cumberland Dukes C2 - Atm C
2
3:15 pm
final
44
Peewee B
West Ferris - Pwe B
3
Pierrefonds Marquis - Pwe B
2
3:15 pm
final
45
Peewee A
Nepean Team D - Pwe A
1
Express Laval TYG - Pwe A
0
4:00 pm
final
46
Peewee C
Stittsville Rams - Pwe C
1
Aigles De Hull - Pwe C
0
4:00 pm
final
47
Peewee A
Lakeshore Leopards - Pwe A
0
Cumberland Dukes A1 - Pwe A
3
4:15 pm
final
48
Peewee A
Ottawa East - Pwe A
11
Port Credit Storm - Pwe A
0
4:15 pm
final
49
Atom A
Blackburn Stingers - Atm A
1
HTC Atom A Phoenix - Atm A
8
5:00 pm
final
50
Atom A
HRS Hawks - Atm A
5
Stittsville Vikings - Atm A
0
5:15 pm
final
51
Peewee A
Mississauga Phantom - Pwe A
0
Pierrefonds MArquis - Pwe A
1
5:15 pm
final
52
Atom B
Lakeshore Lions - Atm B
2
Cumberland Dukes B1 - Atm B
0
6:00 pm
final
53
Atom B
West Ferris hilltop Dental - Atm B
2
Les Loups Des Collines - Atm B
2
6:15 pm
final
54
Atom B
Cumberland Dukes B8 - Atm B
2
Valley East Gerhart Dental - Atm B
2
6:15 pm
final
55
Peewee B
Cumberland Dukes B8 - Pwe B
2
Blackburn Stingers - Pwe B
1
7:00 pm
final
56
Peewee B
Canterbury B1 Cobras - Pwe B
4
Cumberland Dukes B4 - Pwe B
0
7:15 pm
final
57
Peewee B
Lakeshore Leopards - Pwe B
5
Cumberland Dukes - Pwe B
0
7:15 pm
final
58
Peewee B
Pierrefonds Marquis - Pwe B
0
Cumberland Dukes B2 - Pwe B
3
8:00 pm
final
59
Peewee B
Cumberland Dukes B9 - Pwe B
2
West Ferris - Pwe B
1
8:15 pm
final
60
Peewee B
Metcalfe Jets - Pwe B
2
Nepean Eliminators - Pwe B
4
8:15 pm
final
Sat, Nov 19
61
Peewee A
Vikings D'Aylmer - Pwe A
1
West End A2 - Pwe A
5
8:00 am
final
62
Peewee A
Nepean Eagles - Pwe A
1
Cumberland Dukes A3 - Pwe A
3
8:15 am
final
63
Peewee A
Express Laval TYG - Pwe A
3
Blackburn Stingers - Pwe A
3
8:15 am
final
64
Peewee A
Mississauga Phantom - Pwe A
2
Metcalfe Jets - Pwe A
1
9:00 am
final
65
Atom B
Cumberland Dukes B7 - Atm B
7
West Ferris hilltop Dental - Atm B
1
9:15 am
final
66
Peewee A
Nepean Team D - Pwe A
0
Southend - Pwe A
5
9:15 am
final
67
Atom A
Kanata A3 - Atm A
0
Cumberland Dukes - Atm A
6
10:00 am
final
68
Peewee C
Leitrim Hawks (Winters) - Pwe C
4
Stittsville Rams - Pwe C
10
10:00 am
final
69
Atom A
Dollard Civics - Atm A
0
West End A1 - Atm A
4
10:15 am
final
70
Peewee B
Lakeshore Lions - Pwe B
5
Cumberland Dukes B7 - Pwe B
2
10:15 am
final
71
Peewee C
Gloucester Cougars - Pwe C
0
Aigles De Hull - Pwe C
5
10:15 am
final
72
Atom B
Cumberland Dukes B8 - Atm B
0
Lakeshore Lions - Atm B
2
11:00 am
final
73
Peewee B
South End Spitfires - Pwe B
3
Leitrim Hawks - Pwe B
0
11:00 am
final
74
Atom B
Cumberland Dukes B1 - Atm B
1
Valley East Gerhart Dental - Atm B
4
11:15 am
final
75
Atom C
Cumberland Dukes C1 - Atm C
2
Leitrim Hawks - Atm C
1
11:15 am
final
76
Atom A
Perth Lanark Wings - Atm A
4
West End A2 - Atm A
3
12:00 pm
final
77
Atom C
Cumberland Dukes C2 - Atm C
0
West Carleton - Atm C
9
12:00 pm
final
78
Atom A
Baron Pierrefonds - Atm A
2
Cumberland Dukes A2 - Atm A
2
12:15 pm
final
79
Atom C
Cumberland Dukes C3 - Atm C
0
Southend RKO's - Atm C
2
12:15 pm
final
80
Atom B
West Ferris hilltop Dental - Atm B
0
Cumberland Dukes B3 - Atm B
2
1:00 pm
final
81
Peewee A
Cumberland Dukes A1 - Pwe A
8
Port Credit Storm - Pwe A
0
1:00 pm
final
82
Atom A
Clarence Creek Castors - Atm A
1
Express Laval - Atm A
0
1:15 pm
final
83
Peewee A
West End A2 - Pwe A
3
Nepean Eagles - Pwe A
1
1:15 pm
final
84
Peewee B
Cumberland Dukes B4 - Pwe B
4
Blackburn Stingers - Pwe B
0
2:00 pm
final
85
Peewee B
Cumberland Dukes B2 - Pwe B
2
West Ferris - Pwe B
1
2:00 pm
final
86
Atom B
Cumberland Dukes B7 - Atm B
0
Les Loups Des Collines - Atm B
4
2:15 pm
final
87
Peewee A
Blackburn Stingers - Pwe A
3
Nepean Team D - Pwe A
2
2:15 pm
final
88
Peewee A
Aylmer Extremes - Pwe A
2
Mississauga Phantom - Pwe A
1
2:15 pm
final
89
Peewee A
Ottawa East - Pwe A
3
Lakeshore Leopards - Pwe A
2
3:00 pm
final
90
Peewee C
South End Warriors - Pwe C
0
Richmond Royals - Pwe C
3
3:00 pm
final
91
Peewee A
Southend - Pwe A
5
Express Laval TYG - Pwe A
1
3:15 pm
final
92
Peewee A
Metcalfe Jets - Pwe A
1
Pierrefonds MArquis - Pwe A
1
3:15 pm
final
93
Peewee B
Cumberland Dukes B9 - Pwe B
1
Pierrefonds Marquis - Pwe B
1
3:15 pm
final
94
Atom B
Blackburn Stingers - Atm B
1
West End Mcfuries B6 - Atm B
4
4:00 pm
final
95
Peewee B
Cumberland Dukes B8 - Pwe B
1
Canterbury B1 Cobras - Pwe B
4
4:00 pm
final
96
Atom A
Blackburn Stingers - Atm A
1
HRS Hawks - Atm A
5
4:15 pm
final
97
Atom B
Cumberland Dukes B6 - Atm B
3
Stittsville B1 - Atm B
0
4:15 pm
final
98
Peewee C
Leitrim Hawks C1 - Pwe C
1
Les Pionniers D'Aylmer - Pwe C
3
4:15 pm
final
100
Peewee B
Metcalfe Jets - Pwe B
0
Lakeshore Leopards - Pwe B
3
5:00 pm
final
99
Atom A
Cumberland Dukes - Atm A
4
Dollard Civics - Atm A
2
5:00 pm
final
101
Atom A
Cumberland Dukes A2 - Atm A
1
Perth Lanark Wings - Atm A
4
5:15 pm
final
102
Atom A
West End A2 - Atm A
0
Baron Pierrefonds - Atm A
0
5:15 pm
final
103
Atom B
Ottawa East Commandos - Atm B
5
Russell Warriors - Atm B
3
5:15 pm
final
104
Atom A
Express Laval - Atm A
0
Canterbury Chaos - Atm A
6
6:00 pm
final
105
Atom B
Cumberland Dukes B5 - Atm B
2
West Carleton Warriors - Atm B
9
6:00 pm
final
106
Atom A
West End A1 - Atm A
0
Kanata A3 - Atm A
2
6:15 pm
final
107
Atom A
Kanata A2 - Atm A
1
Clarence Creek Castors - Atm A
1
6:15 pm
final
108
Peewee B
Cumberland Dukes - Pwe B
1
Nepean Eliminators - Pwe B
5
6:15 pm
final
109
Atom A
Stittsville Vikings - Atm A
0
HTC Atom A Phoenix - Atm A
4
7:00 pm
final
110
Peewee C
Aigles De Hull - Pwe C
6
Leitrim Hawks (Winters) - Pwe C
2
7:00 pm
final
111
Peewee A
Cumberland Dukes A3 - Pwe A
2
Vikings D'Aylmer - Pwe A
3
7:15 pm
final
112
Peewee B
Cumberland Dukes B7 - Pwe B
1
South End Spitfires - Pwe B
2
7:15 pm
final
113
Peewee B
Leitrim Hawks - Pwe B
3
Lakeshore Lions - Pwe B
2
7:15 pm
final
114
Peewee C
Stittsville Rams - Pwe C
7
Gloucester Cougars - Pwe C
0
8:00 pm
final
115
Peewee A
Pierrefonds MArquis - Pwe A
2
Aylmer Extremes - Pwe A
4
8:15 pm
final
116
Peewee C
Les Pionniers D'Aylmer - Pwe C
2
South End Warriors - Pwe C
0
8:15 pm
final
117
Peewee C
Richmond Royals - Pwe C
6
Leitrim Hawks C1 - Pwe C
0
8:15 pm
final
Sun, Nov 20
Q1
Atom B
Cumberland Dukes B6 - Atm B
2
West End Mcfuries B6 - Atm B
1
8:00 am
final
Q2
Atom B
Cumberland Dukes B3 - Atm B
3
Stittsville B1 - Atm B
2
8:11 am
final
Q1
Peewee B
Leitrim Hawks - Pwe B
3
Cumberland Dukes B2 - Pwe B
0
8:15 am
final
Q2
Peewee B
Cumberland Dukes B9 - Pwe B
2
Nepean Eliminators - Pwe B
3
9:03 am
final
Q1
Atom A
Baron Pierrefonds - Atm A
3
HRS Hawks - Atm A
2
9:05 am
final
Q2
Atom A
HTC Atom A Phoenix - Atm A
2
Perth Lanark Wings - Atm A
1
9:15 am
final
Q1
Peewee A
Cumberland Dukes A3 - Pwe A
1
Cumberland Dukes A1 - Pwe A
4
10:05 am
final
Q2
Peewee A
Aylmer Extremes - Pwe A
3
West End A2 - Pwe A
2
10:16 am
final
S1
Atom C
Southend RKO's - Atm C
7
Cumberland Dukes C3 - Atm C
1
10:20 am
final
S1
Peewee C
Stittsville Rams - Pwe C
8
Les Pionniers D'Aylmer - Pwe C
3
11:10 am
final
S2
Atom C
West Carleton - Atm C
6
Cumberland Dukes C1 - Atm C
0
11:20 am
final
S2
Peewee C
Richmond Royals - Pwe C
1
Aigles De Hull - Pwe C
0
11:30 am
final
S1
Atom B
West Carleton Warriors - Atm B
2
Cumberland Dukes B6 - Atm B
3
12:10 pm
final
S1
Peewee B
Lakeshore Leopards - Pwe B
5
Nepean Eliminators - Pwe B
0
12:25 pm
final
S2
Atom B
Lakeshore Lions - Atm B
1
Cumberland Dukes B3 - Atm B
0
12:30 pm
final
S1
Atom A
Canterbury Chaos - Atm A
2
Baron Pierrefonds - Atm A
3
1:10 pm
final
S2
Peewee B
Canterbury B1 Cobras - Pwe B
1
Leitrim Hawks - Pwe B
2
1:35 pm
final
S1
Peewee A
Southend - Pwe A
2
Aylmer Extremes - Pwe A
3
2:15 pm
final
S2
Peewee A
Ottawa East - Pwe A
3
Cumberland Dukes A1 - Pwe A
2
2:30 pm
final
S2
Atom A
Cumberland Dukes - Atm A
3
HTC Atom A Phoenix - Atm A
2
2:45 pm
final
F
Atom C
West Carleton - Atm C
2
Southend RKO's - Atm C
0
3:15 pm
final
F
Peewee C
Richmond Royals - Pwe C
4
Stittsville Rams - Pwe C
1
3:45 pm
final
F
Atom B
Lakeshore Lions - Atm B
2
Cumberland Dukes B6 - Atm B
0
3:45 pm
final
F
Peewee B
Lakeshore Leopards - Pwe B
3
Leitrim Hawks - Pwe B
0
4:30 pm
final
F
Peewee A
Ottawa East - Pwe A
5
Aylmer Extremes - Pwe A
1
5:00 pm
final
F
Atom A
Cumberland Dukes - Atm A
1
Baron Pierrefonds - Atm A
3
5:45 pm
final
Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -
print this page