Pointstreak.com

HOME
SCOREBOARD
SCHEDULE
For all stats related problems including player names and game events contact

New York City Roller Hockey League
use the links to the left to share this


NYCRHL (Fall 2014 )


  League Schedule gamesheet view    printable gamesheet

G# Div Home Away Time boxscore/Rink/GS GT
Sat, Sep 06
Tier 2 BROADWAY BULLIES 11 DISTRICT 5 8 8:00 am final
Tier 2 SPECIAL DELIVERY 2 MIGHTY MOUSES 4 9:01 am final
Tier 2 BLOOMBERG CHIEFS 8 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 9 10:00 am final
Tier 1 SMT EXPO 7 SHARKZ 4 11:00 am final
Tier 1 EAST END TERRIERS 7 BRICK RUN 5 12:00 pm final
Tier 1 APRILIA LIONS 5 SYSKA BEARCATS 4 1:00 pm final SO
Sun, Sep 07
Tier 4 MARKIT MANIACS 5 ERNST YOUNG 7 9:00 am final
Tier 3 GREYLOCK 10 FLEETWOOD RAMS 2 10:05 am final
Tier 4 MARKIT MANIACS 7 EAST RIVER OTTERS 4 11:00 am final
Tier 4 VAN DIEMENS BAR 4 ERNST YOUNG 7 12:00 pm final
Tier 3 BDO USA 4 PWC 7 1:00 pm final
Tier 4 TEAM USA 9 VAN DIEMENS BAR 8 2:00 pm final OT
Tier 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 8 SKYLINERS 5 3:00 pm final
Tier 4 TEAM USA 1 A-TEAM 9 4:04 pm final
Mon, Sep 08
Tier 3 GREYLOCK 5 SKYLINERS 4 7:30 pm final
Tier 3 BDO USA 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 8 8:30 pm final
Wed, Sep 10
Tier 3 FLEETWOOD RAMS 4 PWC 5 7:35 pm final OT
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 1 A-TEAM 7 8:34 pm final
Sat, Sep 13
Tier 1 SMT EXPO 4 EAST END TERRIERS 3 9:00 am final
Tier 1 SYSKA BEARCATS 6 SMT EXPO 14 10:00 am final
Tier 1 APRILIA LIONS 6 EAST END TERRIERS 0 11:00 am final
Tier 1 SYSKA BEARCATS 5 SHARKZ 3 12:00 pm final
Tier 1 APRILIA LIONS 4 BRICK RUN 2 1:00 pm final
Sun, Sep 14
Tier 3 FLEETWOOD RAMS 4 BDO USA 5 9:00 am final OT
Tier 4 MARKIT MANIACS 5 VAN DIEMENS BAR 7 10:00 am final
Tier 2 BLOOMBERG CHIEFS 6 BROADWAY BULLIES 3 11:00 am final
Tier 2 SPECIAL DELIVERY 2 DISTRICT 5 3 12:00 pm final
Tier 2 MIGHTY MOUSES 10 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 2 1:00 pm final
Tier 4 A-TEAM 6 ERNST YOUNG 4 2:00 pm final
Tier 3 GREYLOCK 4 AMERICAN WHISKEY EAGLES 3 3:00 pm final
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 3 TEAM USA 1 4:00 pm final
Mon, Sep 15
Tier 2 SPECIAL DELIVERY 9 BROADWAY BULLIES 7 7:30 pm final
Tier 1 SHARKZ 4 BRICK RUN 8 8:30 pm final
Wed, Sep 17
Tier 2 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 4 DISTRICT 5 9 7:33 pm final
Tier 2 MIGHTY MOUSES 10 BLOOMBERG CHIEFS 5 8:32 pm final
Sat, Sep 20
Tier 3 PWC 8 SKYLINERS 6 8:59 am final
Tier 1 SYSKA BEARCATS 0 EAST END TERRIERS 1 10:00 am final
Tier 1 SMT EXPO 7 BRICK RUN 6 11:04 am final
Tier 2 SPECIAL DELIVERY 7 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 6 12:13 pm final OT
Tier 1 APRILIA LIONS 3 SHARKZ 6 1:08 pm final
Mon, Sep 22
Tier 1 APRILIA LIONS 11 SMT EXPO 3 7:30 pm final
Tue, Sep 23
Tier 1 SHARKZ 4 EAST END TERRIERS 2 7:30 pm final
Tier 2 SPECIAL DELIVERY 9 BLOOMBERG CHIEFS 1 8:22 pm final
Sat, Sep 27
Tier 2 MIGHTY MOUSES 8 DISTRICT 5 9 9:00 am final
Tier 2 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 8 BROADWAY BULLIES 0 10:00 am forfeit
Tier 1 EAST END TERRIERS 3 BRICK RUN 7 11:06 am final
Tier 1 SMT EXPO 7 SHARKZ 5 11:53 am final
Tier 1 SYSKA BEARCATS 5 APRILIA LIONS 9 1:08 pm final
Sun, Sep 28
Tier 3 FLEETWOOD RAMS 7 SKYLINERS 6 9:31 am final OT
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 10 ERNST YOUNG 4 10:29 am final
Tier 3 PWC 5 AMERICAN WHISKEY EAGLES 6 11:24 am final
Tier 3 GREYLOCK 8 BDO USA 0 12:21 pm final
Tier 2 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 7 BLOOMBERG CHIEFS 9 2:09 pm final
Tier 4 MARKIT MANIACS 2 TEAM USA 4 3:01 pm final
Tier 2 DISTRICT 5 7 BROADWAY BULLIES 5 4:11 pm final
Mon, Sep 29
Tier 3 FLEETWOOD RAMS 0 GREYLOCK 8 7:30 pm final
Tier 3 PWC 3 BDO USA 5 8:15 pm final
Sun, Oct 05
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 6 VAN DIEMENS BAR 3 9:54 am final
Tier 2 BLOOMBERG CHIEFS 2 DISTRICT 5 6 10:57 am final
Tier 3 GREYLOCK 10 PWC 5 12:01 pm final
Tier 3 SKYLINERS 3 BDO USA 4 12:56 pm final
Tier 4 MARKIT MANIACS 1 A-TEAM 7 1:55 pm final
Tier 2 MIGHTY MOUSES 8 BROADWAY BULLIES 6 3:00 pm final
Mon, Oct 06
Tier 3 FLEETWOOD RAMS 0 AMERICAN WHISKEY EAGLES 8 7:30 pm final
Tier 4 TEAM USA 3 ERNST YOUNG 5 8:30 pm final
Wed, Oct 08
Tier 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 7 SKYLINERS 8 7:26 pm final
Tier 4 A-TEAM 5 VAN DIEMENS BAR 1 8:28 pm final
Sun, Oct 12
Tier 3 PWC 4 FLEETWOOD RAMS 7 9:30 am final
Tier 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 10 BDO USA 7 10:10 am final
Tier 3 GREYLOCK 4 SKYLINERS 6 11:06 am final
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 8 MARKIT MANIACS 0 12:00 pm final
Tier 2 MIGHTY MOUSES 9 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 1 1:02 pm final
Tier 4 A-TEAM 6 EAST RIVER OTTERS 4 2:03 pm final
Tier 4 ERNST YOUNG 7 VAN DIEMENS BAR 1 3:03 pm final
Tier 4 A-TEAM 8 TEAM USA 0 3:55 pm final
Sat, Oct 18
Tier 1 BRICK RUN 5 SMT EXPO 6 9:00 am final
Tier 1 EAST END TERRIERS 1 SYSKA BEARCATS 5 10:00 am final
Tier 1 BRICK RUN 8 SHARKZ 0 11:00 am final
Tier 2 BROADWAY BULLIES 0 SPECIAL DELIVERY 8 12:00 pm forfeit
Tier 1 SHARKZ 4 APRILIA LIONS 3 1:00 pm final
Sun, Oct 19
Tier 4 ERNST YOUNG 0 A-TEAM 8 9:00 am forfeit
Tier 4 VAN DIEMENS BAR 4 MARKIT MANIACS 2 10:00 am final
Tier 4 TEAM USA 2 EAST RIVER OTTERS 7 10:57 am final
Tier 2 BLOOMBERG CHIEFS 3 MIGHTY MOUSES 11 12:00 pm final
Tier 2 DISTRICT 5 4 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 1 1:05 pm final
Tier 3 GREYLOCK 7 AMERICAN WHISKEY EAGLES 2 2:01 pm final
Tier 3 BDO USA 7 FLEETWOOD RAMS 4 3:01 pm final
Tier 3 SKYLINERS 3 PWC 7 3:59 pm final
Mon, Oct 20
Tier 2 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 3 SPECIAL DELIVERY 5 7:29 pm final
Tier 2 BROADWAY BULLIES 5 MIGHTY MOUSES 6 8:24 pm final
Tue, Oct 21
Tier 4 TEAM USA 2 VAN DIEMENS BAR 5 7:30 pm final
Tier 4 MARKIT MANIACS 1 ERNST YOUNG 2 8:30 pm final
Sat, Oct 25
Tier 3 SKYLINERS 6 BDO USA 7 9:00 am final OT
Tier 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 6 FLEETWOOD RAMS 4 9:57 am final
Tier 4 ERNST YOUNG 2 TEAM USA 7 10:55 am final
Tier 2 MIGHTY MOUSES 8 SPECIAL DELIVERY 2 12:04 pm final
Tier 4 EAST RIVER OTTERS 2 VAN DIEMENS BAR 4 12:59 pm final
Tier 1 BRICK RUN 7 APRILIA LIONS 10 3:59 pm final
Tier 1 SMT EXPO 7 SYSKA BEARCATS 6 5:04 pm final OT
Sun, Oct 26
Tier 1 BRICK RUN 6 SYSKA BEARCATS 4 1:00 pm final
Tier 1 EAST END TERRIERS 3 SHARKZ 4 2:11 pm final
Tier 1 SYSKA BEARCATS 6 BRICK RUN 5 3:06 pm final OT
Tier 3 BDO USA 3 GREYLOCK 7 4:00 pm final
Mon, Oct 27
Tier 3 SKYLINERS 4 FLEETWOOD RAMS 5 7:30 pm final OT
Tier 4 A-TEAM 4 VAN DIEMENS BAR 2 9:20 pm final
Thu, Oct 30
Tier 3 GREYLOCK 7 PWC 3 7:45 pm final
Tier 3 AMERICAN WHISKEY EAGLES 9 PWC 11 8:29 pm final
Mon, Nov 03
Tier 2 BLOOMBERG CHIEFS 6 SPECIAL DELIVERY 5 7:35 pm final OT
Tier 2 DISTRICT 5 3 MIGHTY MOUSES 5 8:32 pm final
Tue, Nov 04
Tier 2 DISTRICT 5 9 BLOOMBERG CHIEFS 4 7:41 pm final
Tier 4 A-TEAM 8 MARKIT MANIACS 2 8:34 pm final
Wed, Nov 05
Tier 2 UPPER EAST SIDE ROOSTERS 8 BROADWAY BULLIES 0 7:30 pm forfeit
Tier 1 SMT EXPO 8 APRILIA LIONS 10 8:21 pm final
Fri, Nov 07
Tier 1 EAST END TERRIERS 8 SMT EXPO 9 7:30 pm final
Tier 1 EAST END TERRIERS 7 APRILIA LIONS 4 8:30 pm final
Sun, Nov 09
Tier 1 SHARKZ 1 SYSKA BEARCATS 4 10:00 am final
Tue, Nov 11
Tier 4 TEAM USA 1 MARKIT MANIACS 2 7:30 pm final
Thu, Dec 25
Tier 2 BROADWAY BULLIES BLOOMBERG CHIEFS 3:30 pm data pending
Tier 2 DISTRICT 5 SPECIAL DELIVERY 6:30 pm data pending
Tier 4 ERNST YOUNG EAST RIVER OTTERS 8:30 pm data pending

Terminal Game/Rink -
Laptop Game/Rink -
Online Entry Game/Rink -